Παρασκευή 6 Φεβρουαρίου 2015

B' EΣΚΑ:Aήττητος παραμένει ο Αίολος Ταύρου νίκησε και την Ιρις ΑΟ Πετρούπολης με 77-50.

Oι παίκτες του Παναγιώτη Δημητρίου  παίζοντας σε χαλαρούς ρυθμούς και έχοντας το μυαλό τους στον δύσκολο  αγώνα του Σαββάτου (αντιμετωπίζει εντός έδρας  τον Τρίτωνα για τον θεσμό του Κυπέλλου της ΕΣΚΑ)δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει την ομάδα της Ιρις ΑΟ Πετρούπολης με 77-50.

Ο Αίολος Ταύρου συνεχίζει να παραμένει αήττητος σε 15 αγωνιστικές(εχει εναν αγώνα λιγότερο,το παιχνίδι  με τους Αμπελόκηπους αναβλήθηκε) και μόνος πρώτος με
30 βαθμούς στην βαθμολογία του δεύτερου ομίλου της ΄Β ΕΣΚΑ.

Tα δεκάλεπτα του αγώνα:
(26-9,46-20,61-36,77-50)

Toν αγώνα διετήτευσαν οι:Aντερριώτης και ο Αυγερινός.

Πέμπτη 5 Φεβρουαρίου 2015

Μεγάλη νίκη εκτός έδρας πέτυχε στον πρώτο αγώνα απο τους δύο των ημιτελικών (Κυπέλλου Πειραιά 'Γεωρ.Ξηράκης.) με 0-1 η ΑΕ Μοσχάτου επι του Περαμαικού.

Με γκολ του Σπηλιωτάκη στο πρώτο ημίχρονο (30') η ΑΕ Μοσχάτου νίκησε το  Περαμαικό στον πρώτο εκτός έδρας αγώνα (α' ημιτελικός Κυπέλλου Πειραιά 'Γεωρ.Ξηράκης.)

Η ομάδα μας αφού άντεχε την πίεση του αντιπάλου στα πρώτα λεπτά του αγώνα (Ο Περαμαικός είχε δοκάρι και ευκαιρία για γκολ ) πέρασε στην αντεπίθεση και έπειτα από πλάγια μπαλιά του Συρράκου ο Σπηλιωτάκης (30')με κοντινό σουτ μέσα στην περιοχή έγραψε το 0-1 για το Μοσχάτο.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Περάματος είχε την υπεροχή αλλά η ομάδα μας στημένη καλά με πολύ καλή αμυντική λειτουργία άντεξε την πίεση του αντιπάλου και έτσι πήρε μια μεγάλη νίκη όπου πλέον της δίνει το πλεονέκτημα για το δεύτερο αγώνα που θα γίνει σε δεκαπέντε ημέρες στο γήπεδο του Μοσχάτου.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΑΟΠΕ Μοσχάτου επι του Πειραικού στο "tay break" .

Σπουδαία   εκτός έδρας  νίκη πέτυχε ο ΑΟΠΕ Μοσχάτου επι του Πειραικού  στο "tay break" κερδίζοντας με 2-3 σετ .Η νίκη σε αυτόν τον εκτός έδρας αγώνα ,όπως και η νίκη της ομάδας μας εκτός έδρας επι του Πήγασου Χαιδαρίου  έχουν την σημασία τους διότι ανέβασαν την ψυχολογία των κοριτσιών του Μαρμαρινού για να προσπαθήσουν ακόμη περισσότερο μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος  να πετύχουν την παραμονή τους σε αυτή την κατηγορία. (Β΄ΕΘΝ.ΕΘ.ΠΕΡ.ΠΡΩΤ/ΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β΄ΟΜΙΛΟΣ)

Την επόμενη αγωνιστική ο ΑΟΠΕ Μοσχάτου  θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την ΑΓΣ Αρτεμις Κορυδαλλού.

Τα αποτελέσματα και την βαθμολογία τα πήραμε απο το Εspeda.gr

Με γκόλ του Σπηλιωτάκη προηγείται με 0-1 στο ημίχρονο η ΑΕ Μοσχάτου του Περάματος στον πρώτο εκτός έδρας αγώνα (α' ημιτελικός Κυπέλλου Πειραιά 'Γεωρ.Ξηράκης.)

Το Πέραμα είχε δοκάρι στο πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα.

Volley Γυναικων ΕΣΠΕΔΑ:Συναρπαστική νίκη της ΑΕ Ρέντη στο "tay break " επι του Αιγαλέου με 3-2 σετ(18-25,26-24,19-25,26-24,16-14).

Κανένας φίλαθλος δεν θα μπορούσε να φανταστεί ότι η ομάδα του Ρέντη θα έβρισκε  τέτοιες ψυχικές δυνάμεις ώστε να μπορέσει στο τέταρτο σετ να κάνει την μεγάλη ανατροπή που από την στιγμή που έχανε με 2-12,10-19 και 13-21  να καταφέρει να φέρει τα πάνω -κάτω και έτσι να κερδίσει το σετ με 26-24 και αργότερα το "tay break "με 16-14.Κατακτώντας  μία ανεπανάληπτη νίκη η οποία θα παραμείνει αρκετό καιρό μέσα στην μνήμη όσων  φιλάθλων είχαν την τύχη να την παρακολουθήσουν.