Τετάρτη 15 Οκτωβρίου 2014

Νίκη στο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ για την Εφηβική και Παιδική ομάδα του Ικαρου Καλλιθέας επι του Πρωτέα βούλας με 69-61και 73-42 αντίστοιχα

Η ομάδα του Ικαρου Καλλιθέας τα βρήκε δύσκολα στο σημερινό αγώνα με τον Πρωτέα Βούλας στο γήπεδο της Εθνικής Αντιστάσεως διότι ενω ξεκίνησε παρα πολύ καλά προηγήθηκε με 11-6 και
15-13 ,στην συνέχεια έπεσε η αποδοσή του και ο Πρωτέας Βούλας  κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το σκόρ υπέρ του με 30-31.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο εξαιρετικός σήμερα Πεφάνης βοήθησε την ομάδα του να προηγηθεί με 30-38,40-48,45-50 και μόλις αποβλήθηκε έξι λεπτά πριν το τέλος του αγώνα με πέντε φάουλ τότε η κατάσταση άλλαξε και ο Ικαρος Καλλιθέας μπόρεσε να περάσει μπροστά στο σκόρ με 58-56,63-58,66-61 και το τελικά να πάρει την νίκη με  69-61.
Τα δεκάλεπτα του αγώνα (15-13,30-31,45-50,69-61)

ΙκαροςΚαλλιθέας(Ζαφειράκης):Iορδάνογλου,Ντουζίδης,Βλάχος,Σκούφης,Ναούμης,Παπαδάκης,Δορλής,Γιωτάκης,Σαλέχ,Αλεξανδρόπουλος,,Κουρέπης.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ- ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ 63- 41

Η ομάδα του Γιάννη Βαλλινδρά φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα απο αγώνα σε αγώνα και σήμερα βρίσκοντας απο την αρχή καλό ρυθμό δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει οπως και στο προηγούμενο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό και τον Πρωτέα Βούλας με 73-42 στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Ά κατηγορίας ΕΣΚΑΝΑ.

ΙκαροςΚαλλιθέας(Βαλληνδράς):Σκυφτός,Πετρόπουλος,Βάρσος,Κατράνης,Ζαχαρίου,Σιαλιδάκης,Αλεξανδόπουλος,Αριδάς,Παπαθανασίου,Περσίδης,Παχνής.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα (25-9,41-26,57-35,73-42)