Κυριακή 6 Ιανουαρίου 2013

Νίκη και καλό ποδαρικό για την Αθλητική Ένωση Μοσχάτου-Πρώτη στην βαθμολογία μετά την ισοπαλία του Αετού Κορυδαλλού.ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

Η αθλητική ένωση Μοσχάτου επιβλήθηκε στο πρώτο της αγώνα για την νέα χρονιά στο γήπεδο του Μοσχάτου με 3-1 του Ικαρου Καλλιθέα.Με την εντός έδρας λευκή ισοπαλία(0-0)του Αετού Κορυδαλλού με την Καστέλα κατάφερε να περάσει και πρώτη στην βαθμολογία του ομίλου.
Οπως είχαμε γράψει και σε προηγούμενο άρθρο μας για την  ομάδα μας "Τρία στα τρία στοχεύει η Αθλητική Ενωση Μοσχάτου μέχρι την λήξη του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος του πρώτου ομίλου της ΕΠΣΠειραιώς"κατάφερε σήμερα με αυτή την νίκη να πιάσει τον πρώτο της στόχο και να πάει για τους άλλους δύο στα επόμενα παιχνίδια με ΑΣ Ποντίων και Ήφαιστο.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα του Μοσχάτου παρουσιάστηκε αρκετά αποφασισμένη  παρότι στα πρώτα είκοσι λεπτά το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο,  έδειξε έπειτα  την πραγματική δύναμή της που γνωρίζει ο Μοσχατιώτικος φίλαθλος κόσμος της και σφυροκόπησε την αντίπαλο ομάδα στο πρώτο ημίχρονο με τρία γκολ.
 Του   Ντάφλα στο 27' ,του Παπαευθυμίου στο 32' και του  Ντόνε  στο 38'.

Το ημίχρονο τελείωσε με 3-0 υπέρ του Μοσχάτου και μετέπειτα συνέχισε με την ψυχολογία υπέρ του  και στο δεύτερο ημίχρονο παρότι έχασε καλές ευκαιρίες δεν κατάφερε να αυξήσει το σκορ της.
Ο Ίκαρος μείωσε στο 53' με γκολ του Πάσσα σε 3-1 όπου  ήταν και  το τελικό σκορ του αγώνα.
Στο 58' σε σουτ του  Κοντοπάνου η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και έπειτα στο κάθετο και μετά κατέληξε άουτ.
Στο 83' σε τε-τα-τε του Στούπη με τον τερματοφύλακα αστόχησε να κάνει το 4-1.