Κυριακή 7 Ιουνίου 2015

Εκτός τελικών ο Ζοτς!

Την ήττα με 82-64 υπέστη η Φενέρμπαχτσε από την Καρσίγιακα και αποκλείστηκε από τους τελικούς του τουρκικού πρωταθλήματος! Με την τρίτη της νίκη στη σειρά των ημιτελικών η Καρσίγιακα ολοκλήρωσε μια σπουδαία έκπληξη, ρίχνοντας ταυτόχρονα στο καναβάτσο τον Ζέλικο Ομπράντοβιτς και την ομάδα του, η οποία ολοκληρώνει τη σεζόν με τον πλέον άσχημο τρόπο και δίχως κανένα τίτλο.
Η Φενέρμπαχτσε ήταν η ομάδα που έπαιζε με την πλάτη στον τοίχο, κι όμως η Καρσίγιακα ξεκίνησε πολύ δυναμικά και με καθαρό μυαλό τον αγώνα με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 20-11 στην πρώτη περίοδο, και στις αρχές του δευτέρου δεκαλέπτου να φτάσει για πρώτη φορά τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα (32-22). Το ημίχρονο έκλεισε με 40-31 υπέρ των γηπεδούχων, οι οποίοι είχαν ήδη θέσει τις βάσεις για μια σπουδαία νίκη. Στην επανάληψη, η Φενέρμπαχτσε προσπάθησε να αντιδράσει όμως η Καρσίγιακα άντεξε στην πίεση των φιλοξενουμένων και με όπλο την πολύ καλή της άμυνα και την ευστοχία της στην επίθεση κράτησε σταθερό το προβάδισμά της. Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, η ομάδα του Ζοτς στέρεψε από ψυχικά αποθέματα με αποτέλεσμα η διαφορά να εκτοξευθεί ακόμη και στους +26(76-50), πέντε λεπτά πριν το τέλος του τέταρτου ημιτελικού. Έτσι, η Καρσίγιακα έφτασε σε μια επιβλητική νίκη-πρόκριση στους τελικούς της τουρκικής λίγκας, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Εφές Ανατολού.
Τα δεκάλεπτα: 20-11, 40-31, 57-45, 82-64.

Σάββατο 6 Ιουνίου 2015

Γιάννης Αναστασόπουλος:Στον Aίολο Ταύρου φτιάχνουμε φέτος μία ομάδα ανταγωνιστική για την Ά ΕΣΚΑ.

Ο Γιάννης Αναστασόπουλος είναι πτυχιούχος Τ.Ε.Φ.Α.Α πανεπιστημίου Αθηνών με δίπλωμα προπονητή Ά Κατηγορίας στην καλαθοσφαίρηση.
Αναλυτικά έχει εργαστεί ώς προπονητής

Το blog μας εύχεται καλή επιτυχία στην προσπάθεια που κάνει η ομάδα στην
 νέα κατηγορία της  (Α ΕΣΚΑ)

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Α.E. Μοσχάτου καλεί τα μέλη του στην Ετήσια Γενική Συνέλευση.

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η
Το Διοικητικό Συμβούλιο της Α.E. Μοσχάτου καλεί τα μέλη του στην Ετήσια Γενική Συνέλευση, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου στο Πολιτιστικό Κέντρο Μοσχάτου-Ταύρου, στην οδό Κωνσταντινουπόλεως και Σολωμού, στις 17/06/2015, ημέρα Τετάρτη και ώρα 19:00 με τα παρακάτω θέματα:
1. Εκλογή Προέδρου & Γραμματέα ΓΣ.
2. Οικονομικός Απολογισμός.
3. Διοικητικός Απολογισμός.
4. Ετήσιος Προϋπολογισμός.

Σε περίπτωση μη απαρτίας των μελών, στην παραπάνω Ετήσια Γενική Συνέλευση της Α.Ε. Μοσχάτου, η συνέλευση θα επαναληφθεί στις 18/06/2015 ημέρα Πέμπτη στον ίδιο χώρο και την ίδια ώρα.
Γραφείο Τύπου
Α.Ε. Μοσχάτου

Παρασκευή 5 Ιουνίου 2015

Ρωμανός και Τσούκης ανανέωσαν και για την νέα αγωνιστική περίοδο με την ΑΕ Μοσχάτου.

Η ΑΕ Μοσχάτου ανακοινώνει την επέκταση της συνεργασίας της και για τη νέα ποδοσφαιρική χρονιά με τους ποδοσφαιριστές Γιάννη Ρωμανό και Σπύρο Τσούκη.

Είμαστε απολύτως ικανοποιημένοι που δύο ικανότατοι ποδοσφαιριστές, αλλά κυρίως δυο αξιόλογοι χαρακτήρες με ήθος και ποιότητα θα ηγηθούν της προσπάθειας που θα καταβάλει η ομάδα μας, για να πετύχει τους στόχους της. Η συνέχεια προβλέπεται εξίσου εντυπωσιακή...

Η Ελευθερία Μοσχάτου σας προσκαλεί στο πρώτο καλοκαιρινό BASKETBALL CAMP.

Πέμπτη 4 Ιουνίου 2015

Ο Ικαρος Καλλιθέας την νέα αγωνιστική περίοδο θα αγωνίζεται στον πρώτο όμιλο της Γ' Εθνικής.

Πραγματοποιήθηκε
σήμερα η κλήρωση για την ανακατανομή των ομίλων της Γ’ Εθνικής για την αγωνιστική περίοδο 2015-16.