Παρασκευή 9 Ιανουαρίου 2015

΄Β ΕΣΚΑ:Νίκη στην παράταση για τον Αίολο Ταύρου με 92-93μέσα στην δυνατή έδρα του Κουκακίου(κανονικός αγώνας 85-85).

Εκπληκτικό ματς έγινε ανάμεσα σε Κουκάκι και Αίολο. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά με 10 πόντους 2 λεπτά πριν το φινάλε ωστόσο οι φιλοξενούμενοι, που δεν είχαν τους Χάλαρη και Σπυριδάκη στην διάθεση τους, κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να στείλουν το ματς στην παράταση, όπου εντέλει πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με 92-93.
Aήττητος παραμένει ο Αίολος Ταύρου για 13 αγωνιστικές και πρώτος στην βαθμολογία με 26 βαθμούς.

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 53-52
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 48-69
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ – ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 71-65
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ – ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 51-46ΠΑΟ
ΚΟΥΚΑΚΙ – ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 92 – 93 (παρ., 85-85 κ.α.)
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. – ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 83 – 62
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ – ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 53 – 59

Πέμπτη 8 Ιανουαρίου 2015

ΕΠΣΠειραιά:To πρόγραμμα αγώνων του 2ου ομίλου (Α Κατηγορία) ----Σάββατο (10/1) Θύελλα Μοσχάτου-Ειρήνη 2005 ----Κυριακή(11/1) Οδηγήτρια - ΑΕ Μοσχάτου .

16.ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ - ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ –ΑΙΓΑΛΕΩΚυριακή11/01/1515:15

Σημαντική νίκη εκτός έδρας πέτυχε ο ΑΟΠΕ Μοσχάτου επι του ΑΟ Πήγασου Χαιδαρίου με 1-3 σετ

Σημαντική νίκη εκτός έδρας  για την παραμονή του στην  (Β΄ΕΘΝ.ΕΘ.ΠΕΡ.ΠΡΩΤ/ΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β΄ΟΜΙΛΟΣ) πέτυχε ο ΑΟΠΕ Μοσχάτου επι του ΑΟ Πήγασου Χαιδαρίου με 1-3 σετ.

Την επόμενη αγωνιστική ο ΑΟΠΕ Μοσχάτου που είναι και η τελευταία του πρώτου γύρου θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Ενωση Ιλιού.

12  ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ 10 0 10 8 30 0 0 0 2

Κύπελλο Γυναικών ΕΣΚΑΝΑ: Πρωτέας Βούλας (Νεάνιδες) - Ελευθερία Μοσχ.(Γυναίκες) 44-43 (pics)

Οι Νεάνιδες του Πρωτέα Βούλας   επικράτησαν με 44-43 στο Κλειστό της Βούλας των γυναικών της Ελευθερίας Μοσχάτου και πήραν την πρόκριση στο F4 του κυπέλλου γυναικών της ΕΣΚΑΝΑ, καθώς και την άτυπη ρεβάνς για τον περυσινό τελικό του ίδιου θεσμού όπου είχαν ηττηθεί από την ομάδα μας.
Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι όπου η ομάδα της Βούλας  ήταν σχεδόν καθόλη την διάρκεια του ματς πίσω στο σκορ, με όπλο την θέληση και το πάθος για τη νίκη πήρε το ροζ φύλο αγώνα με 44-43.

Το νικητήριο καλάθι λίγο πριν την λήξη του αγώνα σημείωσε η Μαριέλλα Φασούλα, η οποία με 18 πόντους σήμερα οδήγησε την ομάδα της στην  νίκη.
Πλέον στα ημιτελικά οι Νεάνιδες του Πρωτέα θα αντιμετωπίσουν τις γυναίκες του  Προφήτη Ηλία στις 19/2 στο κλειστό της Μιαούλη( Μοσχάτο) και εφόσον περάσουν στον τελικό στις 21/2 στο ίδιο γήπεδο θα κοντραριστούν με τον νικητή του ζευγαριού γυναικών Φάρος Κερατσινίου - Φοίνικας Πειραιά.

Πρωτέας Βούλας – Ελευθερία Μοσχάτου 44-43

Δεκάλεπτα: 13-11, 21-23, 28-36, 44-43

Πρωτέας Βούλας (Σόφτσης – Αλεξοπούλου): Φασούλα 18, Θεοδώρου 6, Τσιχλάκη 5(1), Μαντά 2, Κολλάτου 8(1), Αναστασοπούλου 5, Μπιτζανάκη Α., Παπαδημητρίου, Μπιτζανάκη Ε., Βασιλειάδη, Λαγού- Μεϊμάρογλου, Αμπντέλ Φατάχ.

Ελευθερία Μοσχάτου (Τσαπρατσάνης – Παπαναστασίου):  Σιδηροπούλου 7(1), Ξεπαπαδέα 8, Κωνσταντίνου 16(3), Μούλτση 4, Δημέλη 2, Τζέμη 4, Μάνουρα 2, Πασχοπούλου, Οικονομάκη, Καλαγιά, Μαυρίδου, Μάνου.

%CE%92%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B1%CF%82/227405923980366

Τετάρτη 7 Ιανουαρίου 2015

Με 0-2 ηττήθηκε ο Φωστήρας απο τον Ολυμπιακό στο Ταύρο σε αγώνα για το κύπελλο Ελλάδος.

Τα γκόλ για τον Ολυμπιακό πέτυχαν στο (15' με πέναλτι. Φορτούνης, 82' Διαμαντάκος σουτ)
Στο 47' οριζόντιο δοκάρι ο Γκαζαριάν με κεφαλιά
Φωστήρας (Βαζέχα): Mπότος, Βλάχος, Σακελλαρίου, Μουστογιάννης, Σιώπης, Μουκίδης, Κρητικός, Τεγούσης, Ποτουρίδης (66' Μήτκας), Γρομητσάρης, Κακαράς.
Ολυμπιακός (Νικοπολίδης): Μέγιερι, Σαλίνο, Βούρος, Αυλωνίτης, Γιαννούλης, Μπουχαλάκης, Κασάμι (57' Ιμπραίμ), Φορτούνης (79' Βέργος), Ντοσεβί (68' Σάλιακας), Γκαζαριάν, Διαμαντάκος.

Τρίτη 6 Ιανουαρίου 2015

Φωστήρας: Αγωνία για δυο ενόψει Ολυμπιακού

Ο Κριστόφ Βαζέχα θα αποφασίσει ανήμερα του ματς με τους «ερυθρόλευκους» (Τετάρτη 7/1) για τη συμμετοχή των Μπίρη και Μπελέρη
Με μοναδικό κίνητρο το γόητρο και την εμπειρία της αντιμετώπισης μια εκ των κορυφαίων ομάδων της Super League προετοιμάζεται ο Φωστήρας ενόψει του ματς με τον Ολυμπιακό για την 3η αγωνιστική του Κυπέλλου. Ο «Φονέας» έχοντας μόλις 1 βαθμό ύστερα από δυο αγωνιστικές έχει ουσιαστικά αποχαιρετήσει την διοργάνωση και αναμετράται με τους «ερυθρόλευκους» χωρίς να έχει βαθμολογικό κίνητρο.
Όσο για τα αγωνιστικά, οι προπονήσεις ενόψει του αγώνα της Τετάρτης (7/1) ολοκληρώθηκε μια ημέρα πριν με τον Κριστόφ Βαζέχα να μην έχει ακόμη σαφή άποψη για τους παίκτες που θα έχει στη διάθεσή του. Ο τεχνικός της ομάδας του Ταύρου λοιπόν θα αποφασίσει ανήμερα του ματς για τη συμμετοχή των Μπίρη και Μπελέρη καθώς ο πρώτος έχει προσβληθεί από ίωση και ο δεύτερος ταλαιπωρείται από ενοχλήσεις στον δικέφαλο.