Παρασκευή 27 Νοεμβρίου 2015

Κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ:Νίκη του Εσπερου Καλλιθέαςεπι του Πανελευσινιακού με 87-76.

Eξαιρετική εμφάνιση για τον Εσπερο Καλλιθέας όπου στον αγώνα με τον Πανελευσινιακό στην φάση των ''16'' του Κυπέλλου της ΕΣΚΑΝΑ τον νίκησε με 87-76 και έτσι πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση.

Απο την αρχή του παιχνιδίου ο Εσπερος μπήκε δυναμικά και πήρε το προβάδισμα στο σκόρ με
 8-5,14-8,18-16,23-19 στο δεύτερο δεκάλεπτο διατήρησε την καλή του απόδοση και διαμόρφωσε το σκόρ σε 24-11,28-23 38-23 και πήγε στα αποδυτήρια με το  43-27.
Στην συνέχεια του δεύτερου ημιχρόνου έδειξε οτι δύσκολα θα έχανε την νίκη -πρόκριση και έτσι το σκόρ έκλεισε στο τρίτο δεκάλεπτο με 70-57 και  διαμορφώθηκε το τελικό σκόρ σε 87-76.

Διαιτητές : Καραβίτης , Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 20-19, 43-27, 70-57, 87-76
Εσπερος  Καλλιθέας  (Μάντζαρης, Γράψας): Παπαδάκης 9(1) , Χαρούνι 26, Δελέγκος 8, Μαρούγκας 2, Καραγιαννίδης 19(3) , Τράγος 7, Λοϊζίδης 8(2) , Καρλάφτης 3(1) , Καρέλας 3(1), Σκαμνάκης 2, Μαντζιώρης

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης , Παπανικολάου): Ηλιάδης Β. 3(1) , Ντέντας 2, Αβραμίδης 14(3), Μιχαλούτσος 10, Ζούμπος 4, Γκουαλτιέρι 3, Σιδέρης 2, Ματζιώρης 16(1) , Μποχωρίδης 22(3) , Ηλιάδης Η , Δούκας , Σπηλιόπουλος