Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2015

Αήττητα παραμένουν τα κορίτσια της Ελευθερίας Μοσχάτου νίκησαν και τον Αετό Καλλιθέας με 73-47.

Τεμπέλικο το  ξεκίνημά μας αλλά και η εντυπωσιακή ευστοχία από τα 6,75 του Αετού με την έμπειρη Καραγιαννάκη (3/4), δημιούργησε το 11-20 της 1ης περιόδου που προκάλεσε και την αντίδραση στο 2ο δεκάλεπτο με 21-03 σκορ και ένα 9λεπτο χωρίς καλάθι από τον Αετό.  Έτσι η ομάδα μας πήγε μεν σε μεγάλο σκορ, αλλά με ένα παιχνίδι με διαστήματα καλού μπάσκετ που το διαδεχόταν άκεφα διαστήματα. Έτσι η ομάδα μας συνεχίζει αήττητη στο πρωτάθλημα.
Τα δεκάλεπτα του αγώνα:11-20,32-23,53-39,73-47.

Διαιτητές  :  Ρουμελιώτης ,  Γκανής

Α.Ο.Ε.Μοσχάτου .   ( Τσαραπατσάνης , Παπαναστασίου): Κακλέα 14 (1),  Πασχοπούλου 4 ,  Ανυφαντάκη Μ. ,  Μανουρά 2 , Ζαχαράκη Μ.,  Μουλτση (c) 8 (2),  Καλάγια 1 ,  Ζαχαράκη Ε. 1 ,  Κουτανίτη 24 (11 κλεψ.),  Ξεπαπαδέα 7 ,  Ανυφαντάκη Ε. 5 (1) ,  Σιδηροπούλου 7 (1)  .

Αετός Καλλιθέας  ( Μπούτας ): Μεσσίνη 1 ,  Αργέντου ,  Ψαθάκη , Μπρεζεράκου, Μανουρά Χ. 5 , Βλατάκη , Σαρίκου (c10 , Καραγιαννάκη 19 (4), Παπακωνσταντίνου 2, Τσιτσιρή , Μούγιου 3 (1),  Αμυρά 4 .