Τρίτη 3 Νοεμβρίου 2015

Καλή εμφάνιση αλλά με ήττα της Ελευθερίας Μοσχάτου απο τον πρωτοπόρο Εσπερο Καλλιθέας με 68-72.

Δραματικό και ωραίο σε εξέλιξη παιχνίδι. Ο φιλόδοξος φέτος Έσπερος, ξεκίνησε με μεγάλη ευστοχία από την περιφέρεια αλλά η Ελευθερία Μοσχάτου με αντεπίθεση στο φινάλε της 1η περιόδου κατόρθωσε να έρθει στον 1 πόντο διαφορά.
Στο 2ο δεκάλεπτο όμως ο Έσπερος αύξησε ακόμη και στους 18 με πρόθεση να «καθαρίσει» τα ματς, αλλά με νέα αντεπίθεση η ομάδα μας μάζεψε τη διαφορά στους 8 στη λήξη του ημιχρόνου.
Η διαφορά ψαλιδίστηκε κι άλλο στην 3η περίοδο με την ομάδα μας να έχει πλέον αξιώσεις στο 4ο δεκάλεπτο. Έτσι 4’.49’’ πριν το τέλος το σκορ ήταν 65-66. Κύλησαν περίπου δυόμισι λεπτά χωρίς καμία ομάδα να πετύχει πόντο, αλλά ο Έσπερος τελικά με μεγάλη δυσκολία πήρε τη νίκη στις λεπτομέρειες ενώ σε μας έμεινε η πικρόγλυκη αίσθηση της καλής εμφάνισης.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα  21-22 , 38-46 , 51-56 , 68-72

Διαιτητές . :  Σπυρόπουλος , Αργυρούδης

Α.Ο.Ε.Μοσχάτου . (Τσαραπατσάνης , Παπαναστασίου): Ζαρκαδούλας 9 (1), Τσατσάνης 3 (1) , Παυλιάς 9 (1),  Δέλλιος 1 , Πέττας 19 (1),  Μόμτσος 8 , Τζαφέρης 10 (2) ,  Κόλλιας 1 ,  Πέτσης 8 (2) , Γιαννόπουλος , Τσαραπατσάνης ,  Λουκάτος .

Εσπερος Καλλιθέας  ( Γράψας, Μάντζαρης ) : Ντόσκορης 3 (1) , Καραγιαννίδης 10 (1), Σκαμνάκης 15 , Λοϊζίδης 7(1),  Μαντζιώρης 7 ,  Παπαδάκης 3 (1),  Καρέλας 4 , Χαρούνι 5 , Τράγος 4 , Μαρούγκας 14 (3) , Πρόγκας  .