Τετάρτη 27 Φεβρουαρίου 2013

Match report: Αιξωνή vs Λέων Μοσχάτου 51-61

Πολύτιμο διπλό πήρε ο Λέων Μοσχάτου μέσα στην έδρα της Αιξωνής με την ομάδα μας να

πρωταγωνιστεί στο παρκέ.

Το 1ο δεκάλεπτο η ομάδα μπήκε δυνατά χωρίς να αφήσει περιθώρια για πειραματισμούς. Με τη διαφορά να φτάνει και τους 12 πόντους, το 10λεπτο έκλεισε με 10-13.

Η ίδια σταθερή πορεία συνεχίστηκε και στο 2ο δεκάλεπτο με την Αιξωνή να προσπαθεί να μειώσει, αλλά τον Λέων να κρατά βραχεία κεφαλή. Σκορ ημιχρόνου 19-23.

Στο 3ο δεκάλεπτο με πολύ καλή άμυνα η ομάδα μας αύξησε και άλλο τη διαφορά βάζοντας τις βάσεις για την νίκη. Σκορ 10-15.

Προσπάθεια ανάκαμψης έκανε η Αιξωνή στο 4ο δεκάλεπτο που κέρδισε υπερβολικά κατά τη γνώμη μας φάουλ, χωρίς ωστόσο να καταφέρνει να μπει στο παιχνίδι. Τελικό σκορ 51-61.

MVP του αγώνα ο Βουλάς ο οποίος με την εκπληκτική του άμυνα καθήλωσε βασικούς παίκτες της Αιξωνής, δίνοντας ευκαιρίες για αντεπίθεση στην ομάδα μας.

Αιξωνή (Ρουμελιώτης): Τρανούδης 2, Πετρονικολός 3, Ζαίρης, Καννελόπουλος, Κάππος, Γουλανδρής 3, Μπαρζούκας 14, Χανδρινός 6, Μαρινάκης, Γαρμπής 23, Ισχυρόπουλος, Ζουλούμης

Λέων Μοσχάτου (Πούγγουρας) : Πανταζίδης, Γκαφάαρ 13, Παναγιωτόπουλος, Μάλτας, Φελλάς 9 (1), Δημάκης 3, Βουλάς 3, Βασιλάκος 21 (1), Αλβέρτης, Αλεξίου 4 (1), Ραπανάκης 8, Κουρδούτης

Δεκάλεπτα : 10-13, 9-10, 10-15, 22-23

Ημίχρονο : 19-23-Τελικό : 51-61