Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2013

Φωστήρας - Ρούβας: Ισοπαλία που δεν ευνόησε κανέναν

Φωστήρας και Ρούβας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 για την 12η αγωνιστική της Football League 2 με ένα αποτέλεσμα που δεν βόλεψε κανέναν από τους δύο.

Ο Ρούβας πήρε τα ηνία του αγώνα από τα πρώτα λεπτά και απείλησε πρώτος με την κεφαλιά του Λαζαρίδη να φεύγει μόλις άουτ ενώ ο Φωστήρας απάντησε με το φάουλ του Δωροβίνη να πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Διαμάντη.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Φωστήρας είχε μια ευκαιρία με την κεφαλιά του Κάμπα να περνάει άουτ και ο Ρούβας αν και είχε την κατοχή της μπάλας δεν κατάφερε να δημιουργήσει κάποια σημαντική ευκαιρία.

Φωστήρας: Μπότος, Μπιλίτσης, Πεταυράκης, Παραράς, Μπούμπας (58ο Πάλλας), Τσώνης, Τσαγκαράκης (68ο Βαβάτσικος), Βλάχος (87ο Κούτρος), Στάμος, Δωροβίνης, Καμπάς
Ρούβας: Διαμαντής, Γούτσιος, Ταβλαδωράκης, Ανυφαντάκης, Κορδονούρης, Κεφαλούκος, Μουρατίδης, Λαζαρίδης (77ο Έκελμανς), Παντέλης, Χατζησάββας (90ο+ Σεντεμέντες), Μπολόσης (81ο Κίτσος)