Πέμπτη 14 Φεβρουαρίου 2013

Σημαντική νίκη πέτυχε στα τελευταία δευτερόλεπτα η Ελευθερία Μοσχάτου εκτός έδρας επι της ΑΕ Ρέντη με 55-58

Τα δεκάλεπτα του αγώνα (13-20,31-29,47-40,55-58)
Την τέταρτη συνεχή νίκη της πέτυχε σήμερα το βράδυ επί της ΑΕ Ρέντη εκτός έδρας με 55-58 και πλέον έχει βάλλει πλώρη για την άνοδο της στην Α ΕΣΚΑΝΑ.
Η ομάδα μας σήμερα διέθετε πολύ ψυχή ιδιαίτερα τα τελευταία δευτερόλεπτα παρότι έχανε με 55-51 κατάφερε να γυρίσει το σκορ υπέρ της με 55-58. οι παίκτες της Ελευθερίας Μοσχάτου σήμερα απέδειξαν ότι μπορούν να πετύχουν τα καλύτερα για την ομάδα και να καταφέρουν παίζοντας καλό και όμορφο μπάσκετ να οδηγήσουν ξανά την ομάδα στην Α ΕΣΚΑΝΑ,στην κατηγορία που έπαιζαν πριν για πολλά χρόνια και που πραγματικά τουλάχιστον κατά το ελάχιστο τους αξίζει να παίζουν.

Στο σημερινό αγώνα η ομάδα μας ξεκίνησε φανταστικά και κατάφερε να προηγηθεί στα πρώτα λεπτά με 0-3,6-9,6-15,10-17 και 13-20 στο πρώτο δεκάλεπτο.Όμως παρότι ξεκίνησε καλά και στο δεύτερο δεκάλεπτο 13,21, 15-24,εντελώς ξαφνικά δέχτηκε ένα 13-0 χωρίς να μπορεί να αντιδράσει και το 18-27 έγινε 31-27,το δεκάλεπτο έκλεισε με 31-29.
στο τρίτο δεκάλεπτο τα πράγματα έγιναν πολύ χειρότερα διότι η καλή ψυχολογία της αντιπάλου ομάδας δεν έδωσε πολλά περιθώρια αντίδρασηςκαι το σκόρ διαμορφώθηκε σε 33-29,35-34,38-34,43-34,45-37.Αλλά σε αυτό το σημείο και μετά η Ελευθερία παίρνοντας μία τεχνική ποινή κατάφερε να μειώσει το σκόρ και να κάνει το 45-40 και το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με 47-40 υπέρ των γηπεδούχων.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας κατάλαβε ότι έπρεπε να τα παίξει όλα για όλα εαν ήθελε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα και αυτό έκανε.Στην αρχή περιόρισε την ΑΕ Ρέντη να μην βάλλει καλάθι για τρία λεπτά και το σκόρ έγινε από 47-40 σε 47-46 και μετά όλα ήταν δυνατόν να συμβούν και έτσι έγινε έπειτα οι ομάδες πόντο πόντο έφτασαν το παιχνίδι να γίνει πολύ δραματικό και να κριθεί στα  τελευταία δευτερόλεπτα με 55-58 υπέρ της ελευθερίας, 49-46,52-46,52-48,53-51,55-51,και 55-58.

Η ΔΙΑΙΤΗΣΊΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΜΑΡΑΒΕΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΑΡΦΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.