Σάββατο 29 Δεκεμβρίου 2012

ΕΠΣΠειραιά: Σημαντική νίκη σημείωσε η Θύελλα Μοσχάτου, επιβλήθηκε με 2-1 της Α Ε Σαλαμίνας

Πριν από λίγο η Θύελλα Μοσχάτου νίκησε με 2-1 την  Α Ε Σαλαμίναςσε ένα γήπεδο γεμάτο νερά με την βροχή να μην σταματάει καθόλου σε όλη την διάρκεια του αγώνα.
Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με 0-0 χωρίς να υπάρχει μεγάλη υπεροχή κάποιας από τις δύο αγωνιζόμενες ομάδες.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου(53') ΑΕ  Σαλαμίνας αιφνιδίασε την ομάδα μας και κατάφερε να προηγηθεί με 0-1.

Η ομάδα του Μοσχάτου έδειξε ότι είχε μεγάλα αποθέματα ψυχής και στο 58' ισοφάρισε με γκολ του Ισχανίδη και στο 75' ο Ασιεγκου διαμόρφωσε το τελικό 2-1

H Θύελλα με αυτή την νίκη πλέον αισιοδοξεί σε πολύ καλύτερη βαθμολογική θέση.