Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2013

Δύσκολο με μεγάλης βαθμολογικής σημασίας αγώνα εκτός έδρας δίνει η ΑΕ Μοσχάτου με την ΑΕ Περάματος.

Η ΑΕ Μοσχάτου αύριο το μεσημέρι (16:00μμ) στο γήπεδο του Περάματος θα δώσει δύσκολο αγώνα με την καλή ομάδα της ΑΕ Περάματος και έχει μεγάλη βαθμολογική σημασία διότι η νίκη θα οδηγήσει την ομάδα που θα την κάνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα (η ΑΕΜοσχάτου έχει σε δύο αγώνες 6 βαθμούς και η ΑΕ Περάματος έχει στους αντίστοιχους αγώνες 4 βαθμούς).

Κύριος στόχος της ομάδας μας είναι να παρουσιαστεί δυνατή με σκοπό να μην ηττηθεί (φυσικά με την  νίκη θα είναι ακόμα καλύτερα) έτσι ώστε να συνεχίσει αήττητη τους υπόλοιπους αγώνες του πρωταθλήματος  του πρώτου ομίλου της Ά Πειραιώς με θετική ψυχολογία.

Να θυμήσουμε στο περσινό αγώνα η ομάδα μας έχασε με 2-0 και φετός αισιοδοξούμε ότι το αποτέλεσμα θα είναι διαφορετικό.Την ομάδα του Μοσχάτου θα ακολουθήσουν στο Πέραμα αρκετοί φίλαθλοι οι οποίοι βρίσκοντε κοντά της σε κάθε αγώνα.

ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
1.ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ - ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣΣάββατο12/10/1316:00ΣΑΚΚΑΣ Β., ΚΟΤΖΑΜΑΝΙΔΗΣ Η., ΚΑΡΦΗΣ Δ.4-1
2.ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΑΕ ΝΙΚΑΙΑΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥΣάββατο12/10/1316:00ΜΙΧΕΛΗΣ Σ., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΓΚΟΛΕΣ Π.2-1
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος

3.Α.Π.Ο.ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ - Α.Ο.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΓΗΠΕΔΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΠΑΝ ΣΑΛΠΕΑΣάββατο12/10/1316:00ΚΑΛΗΜΕΡΗΣ Ν., ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ Π., ΣΙΝΙΟΡΑΚΗΣ Α.3-1
4.ΑΜΦΙΑΛΗ - ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ»Σάββατο12/10/1316:00ΛΑΜΠΑΔΑΡΙΟΥ Ε., ΚΙΟΥΣΗΣ Π., ΚΟΥΡΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ Α.0-2

Παλαίμαχοι Μοσχάτου:Φιλικό αγώνα με τους Παλαίμαχους του Ερμή τήν Δευτέρα (18:00μμ) στο γήπεδο Κορυδαλλού.

ΔΕΥΤΕΡΑ 14-10-ΚΑΙ ΩΡΑ 18.00 ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (ΕΑΚ φυλακες ) ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ ΕΡΜΗ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ..

Ακαδημίες Φωστήρα:To αγωνιστικό πρόγραμμα των τμημάτων το Σαββατοκύριακο 12&13/10

Ανακοινώθηκε σήμερα από την διοργανώτρια του πρωταθλήματος AFC Θουκυδίδειο η έναρξη της αγωνιστικής σαιζόν 2013-2014 για το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 12 & 13/10

Επίσης ανακοινώθηκαν και δημοσιεύονται στην σελίδα "Αγώνες" (πατείστε πάνω στην κάθε εικόνα για μεγέθυνση) οι όμιλοι που συμμετέχουν τα τμήματά μας. Τα τμήματα που θα αγωνιστούν φέτος στο Θουκυδίδειο είναι τα Κ-15, Κ-13 Ι, Κ-13 ΙΙ και Κ-11.
Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής θα ανακοινωθεί πολύ σύντομα. Καλή αρχή και καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά.

Γ ΕΣΚΑΝΑ:Νίκη εκτός έδρας για τον Λέοντα Μοσχάτου επι του Α.Ο Ταταύλα με 43-49.

Σπουδαία νίκη πέτυχε χτές το βράδυ στο γήπεδο του ΑΚ Βυζαντίου ο Λέοντας Μοσχάτου επι του Α.Ο Ταταύλα με 43-49 και έτσι μπόρεσε να διορθώσει την ήττα που έκανε την πρώτη αγωνίστη του πρωταθλήματος απο τον Πήγασο Κορυδαλλού στο γήπεδο του Μοσχάτου.

Τήν επόμενη αγωνιστική ο Λέοντας θα αγωνιστεί με την Καστέλλα εντός έδρας.

Βαθμολογία

Το 22ο Πρωτάθλημα Α1 Ε.Σ.Α.Κ.Ε. κάνει τζάμπολ και για πρώτη φορά θα ταξιδέψει σε 8 νομούς της Ελλάδος.

Το 22ο Πρωτάθλημα Α1 Ε.Σ.Α.Κ.Ε. κάνει τζάμπολ και για πρώτη φορά θα ταξιδέψει σε 8 νομούς της Ελλάδος. Της Αττικής και της Θεσσαλονίκης έχουν μόνιμη θέση ανάμεσά τους, αλλά η πρώτη τη τάξει κατηγορία θα βρεθεί ακόμη στο νομό Ρεθύμνου για το Ρέθυμνο, στο νομό Δωδεκανήσων για τον Κολοσσό Ρόδου, στο νομό Αχαΐας για τον Απόλλωνα Πάτρας, στο νομό Τρικάλων για τα Τρίκαλα Β.C., στο νομό Δράμας για τον Κ.Α.Ο.Δ., ενώ την έκπληξη έκανε ο Ίκαρος πλέον Χαλκίδας, μετακομίζοντας στο νομό Εύβοιας.
Ο αριθμός των 8 διαφορετικών νομών αποτελεί ρεκόρ για τα ελληνικά δεδομένα και για ένα άθλημα με κέντρα βαρύτητας τους νομούς Αττικής και Θεσσαλονίκης. Το γεγονός αποκτά μεγαλύτερη σημασία, αν σκεφτεί κανείς πως πέραν αυτών, η Α1 άλλαξε χιλιετία με μόνο ακόμη ένα νομό, του Ηρακλείου (1999-00 & 2000-01).

Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2013

ΕΣΠΕΔΑ Β΄γυναικών(Β΄Ομιλος):Kαλό ξεκίνημα για τα κορίτσια του ΑΟΠΕ Μοσχάτου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος όπου νίκησαν τον Α.Ο.Τελαμώνα με 3-1 σετ (23-25,25-22,25-22,25-16)στο γήπεδο της Παραλίας.

Ενα πολύ όμορφο και συναρπαστικό παιχνίδι είχαν την τύχη να παρακολουθήσουν οι πολύ λίγοι θεατές που βρέθηκαν σήμερα αργά το βράδυ  στο κλειστό στάδιο της Παραλίας ανάμεσα στον ΑΟΠΕ Μοσχάτου και τον Α.Ο.Τελαμώνα για το πρωτάθλημα της Β' Κατηγορίας (Β όμιλος)της ΕΣΠΕΔΑ.Και οι δύο ομάδες ήθελαν  την νίκη  κάθε μία για τον εαυτό της με αποτέλεσμα πολλές φορές υπερέβαλαν θετικά  ώστε  να γίνουν  πολύ καλές ενέργειες και από τις δύο πλευρές οι οποίες χειροκροτήθηκαν αρκετά.

Η ομάδα του Μοσχάτου άρχισε τον αγώνα δυναμικά και κατάφερε να πάρει προβάδισμα (2-1,6-4,9-8)αλλά στο σημείο αυτό η αντίπαλος ομάδα ισορρόπησε τον αγώνα και με συνεχή καλή αγωνιστική διάρκεια  κατάφερε να κάνει το (9-10,13-14,17-18),όμως η ομάδα του Μοσχάτου  αντιδρώντας πέρασε μπροστά με 19-18,20-19,αλλά οι αλλαγές στο σκορ συνεχίστηκαν και πάλι   με τον Τελαμώνα  να  προηγείτε με 20-23 και τελικά να καταφέρει να πάρει το πρώτο σετ με 23-25.

Το δεύτερο σετ άρχισε και πάλι πολύ καλά για τα κορίτσια του ΑΟΠΕ Μοσχάτου να προηγούνται με (4-1,7-3,9-7,11-9,14-13) όμως, όπως και στο πρώτο σετ έτσι και σε αυτό ο Τελαμώνας βελτιώθηκε αρκετά και κατάφερε να πάρει προβάδισμα με (14-16,16-18,17-19) όμως ο προπονητής του Μοσχάτου έκανε μία έξυπνη κίνηση έβαλε στον αγώνα την δεκατετράχρονη Βάσια Ραπανάκη όπου με τέσσερις συνεχόμενους δικούς της πόντους κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος της μικρή διαφορά της ομάδας της και να δώσει και προβάδισμα 21-19 και έτσι άλλαξε την ψυχολογία της ομάδα  ώσπου τελικά επικράτησε στο δεύτερο σετ με 25-22 και ισοφάρισε τον αγώνα σε 1-1.
Στα άλλα δύο σετ η ομάδα του Μοσχάτου με θετική  ψυχολογία,"έλυσε" με αποτέλεσμα να παίξει καλύτερο βόλλευ από τον μαχητικό Τελαμώνα και να καταφέρει να πάρει και τον αγώνα με 3-1 σετ.
Η Δεκαεξάχρονη Λιαδάκη Μελίνα(9) του Τελαμώνα που με την σημερινή της εμφάνιση μας εντυπωσίασε , πιστεύουμε ότι το μέλλον της ανήκει, διότι το ταλέντο  σίγουρα με την σκληρή δουλειά θα αναδειχθεί και θα την κάνει μιά  μεγάλη αθλήτρια.

Οι διαιτητές του αγώνα Πάτση Αννα,Δεμέτσικας Γεώργιοςήταν αρκετά καλοί στο σημερινό έργο τους.
Σημειωτής :Σιδέρη Μαρία-Ελένη

ΑΟΠΕΜοσχάτου(Μαρμαρινός):Διονάτου,Δελινιώτη,Ραντουλέσκου,Χαλβατζή,Αντωνάκη,
Ραπανάκη,Φουρνάκη,Παπαδοπούλου,Χατζίνα,Ανβάρ,Παυλίδου,Ζαφείρη.

Α.Ο Τελαμώνα (Παπαδημητρίου Χαρά):Λιώνη,Λούκα,Μέλλη,Κουκουμάνη,Νάννου,
Λιαδάκη Μελ,Λιαδάκη, Κουτσούκου,Βουγιουκλάκη,Μουχαμετα, Πετροχείλου

Πέμπτη 10 Οκτωβρίου 2013

Aναγέννηση Μοσχάτου:Αγωνιστικό πρόγραμμα των τμημάτων του Σαββατοκύριακου 12-13 Οκτ.

Αγωνιστικό πρόγραμμα Σ/Κ 12-13 Οκτ.

Τμήμα: 2007-2008 Κυριακή ώρα 10 π.μ στο Ρέντι (γήπεδο που κάνουν προπόνηση).

Τμήμα: 2005-2006 Σάββατο ώρα 12π.μ στο Ρέντι (γήπεδο που κάνουν προπόνηση).

Δύσκολο εκτός έδρας αγώνα για τον Φωστήρα την κυριακή με τον Βύζα Μεγάρων

Δύσκολο εκτός έδρας αγώνα θα δώσει την κυριακή στα Μέγαρα ο Φωστήρας με τον Βύζαντα  στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής της footballleague.Για τις δύο ομάδες ο αγώνας είναι κρίσιμος και καμμία δεν θα θέλει να απωλέσει  και άλλους βαθμούς όπως τις δύο προηγούμενες αγωνιστικές.Φυσικά και οι δύο θα αγωνιστούν για την νίκη ή οποία θα τους οδηγήσει σε μία καλύτερη συνέχεια στο πρωτάθλημα.
Στον  Φωστήρα όλοι περιμένουν μία καλύτερη  απόδοση όπως στο εκτός έδρας αγώνα με τον Πανηλειακό για το θεσμό του κυπέλλου ελλάδος και αναμένουν φυσικά να το δούν μέσα στο γήπεδο απο τους παίκτες οι οποίοι όλη την εβδομάδα προετοιμάζονται  κατάλληλα (ψυχικά και σωματικά) κάτω απο τις οδηγίες του προπονητή κύριου  Ματάισεν.
Να σημειώσουμε ότι ο Βύζας Μεγάρων έχει κάνει μέχρι στιγμής  δύο ήττες,μία στο γηπεδό του την πρώτη αγωνιστική με 1-2 απο τον Πανηλειακό και την δεύτερη αγωνιστική εκτός έδρας στο Αίγιο απο τον Παναιγιάλειο με 2-0.
Ενω ο Φωστήρας την πρώτη αγωνιστική έχασε εκτός έδρας απο την Επισκοπή με το βαρύ σκορ 3-0 και την δεύτερη αγωνιστική στο "Σπύρος Γιαλαμπίδης"   παραχώρησε ισσοπαλία 1-1 με τον Αχαρναικό.

ΛΥΜΠΕΡΗΣ(Α.Ο. ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ).

Την σύναψη σύμβασης μίσθωσης έργου με συνολικά οκτώ (8) άτομα για την κάλυψη αναγκών του Δήμου Μοσχάτου - Ταύρου, με αντικείμενο την εκτέλεση του έργου: «Υλοποίηση του προγράμματος διαφόρων αθλητικών δραστηριοτήτων» συνολικής διάρκειας έως δώδεκα (12) μήνες.

Ο ΔΗΜΟΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΤΑΥΡΟΥ

Ανακοινώνει

τη σύναψη σύμβασης μίσθωσης έργου με συνολικά οκτώ (8) άτομα
για την κάλυψη αναγκών του Δήμου Μοσχάτου - Ταύρου,
που εδρεύει στο Μοσχάτο, με αντικείμενο την εκτέλεση του έργου:
 «Υλοποίηση του προγράμματος διαφόρων αθλητικών δραστηριοτήτων»
συνολικής διάρκειας έως δώδεκα (12) μήνες.

Η κατάθεση αιτήσεων θα ξεκινήσει από

Παρασκευή 11/10/2013, έως Κυριακή 20/10/2013
και ώρες 08:30-13:30.

pdf Ανακοίνωση

Volley Γυναικών:Εκτός έδρας ήττα για τον Αίολο Ταύρου με 3-0 σετ από τον Α.Ο.Ν.Αργυρούπολης

Τήν εκτός έδρας ήττα γνώρισε ο Αίολος Ταύρου με 3-0 σετ απο την δυνατή ομάδα του ΑΟΝΑ.Τα κορίτσια του Αόλου προσπάθησαν για να πετύχουν κάτι καλό αλλά η αντίπαλος ομάδα ήταν καλύτερη και δίκαια πήρε την νίκη και τους τρείς βαθμούς.
Τήν επ'ομενη αγωνιστική θα αγωνιστούν στην έδρα τους με τον Πήγασο Χαιδαρίου και αισιοδοξούν για κάτι θετικότερο.

Τους πίνακες πήραμε απο το

ΔΗΜΟΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΤΑΥΡΟΥ-Ανανεώθηκε η άδεια του Κλειστού Γυμναστηρίου στην οδό Μιαούλη

Συνεχίζοντας  την  προσπάθεια  για  την  νόμιμη  και  ασφαλή  λειτουργία των αθλητικών εγκαταστάσεων Μοσχάτου και Ταύρου, η Δημοτική Αρχή, με συγκεκριμένες  ενέργειες  και  τη  συνδρομή  των  Τεχνικών  Υπηρεσιών  του
Δήμου,  πέτυχε  την  ανανέωση  της  άδειας  λειτουργίας  του  Κλειστού Γυμναστηρίου στην οδό Μιαούλη, στο Μοσχάτο.
Η  Επιτροπή  Ελέγχου  Καταλληλότητας  Αθλητικών  Εγκαταστάσεων  της Αποκεντρωμένης  Διοίκησης  Αττικής, εισηγήθηκε  ομόφωνα  στον  Γενικό Γραμματέα  Αποκεντρωμένης  Διοίκησης  της  Περιφέρειας  Αττικής  την  ανανέωση της άδειας του Γυμναστηρίου, κάτι που πραγματοποιήθηκε με την έκδοση της σχετικής απόφασης.
Είχαν  προηγηθεί  από  την  πλευρά  του  Δήμου  όλες  οι  απαραίτητες ενέργειες ελέγχου και συντήρησης της αθλητικής εγκατάστασης, καθώς και η αποκατάσταση φθορών από την συνεχή χρήση του Γυμναστηρίου.
Ο Δήμαρχος Μοσχάτου – Ταύρου, Ανδρέας Ευθυμίου, δήλωσε τα εξής:
«Θέλουμε  όσοι  βρίσκονται  στα  γήπεδα  του  Δήμου  μας,  παιδιά, θεατές  και  εργαζόμενοι,  να  είναι  ασφαλείς μέσα  στις  αθλητικές εγκαταστάσεις  μας.  Στο  πλαίσιο  αυτό,  συντηρούμε  όλες  τις εγκαταστάσεων σε Μοσχάτο και Ταύρο. Ο αγώνας μας για ασφαλείς αθλητικές εγκαταστάσεις για όλους είναι διαρκής και έντονος».

Από το Γραφείο Τύπου Δήμου Μοσχάτου - Ταύρου

Volley Γυναικών: Ηττα για τα κορίτσια του Ικαρου Καλλιθέας στον σημερινό αγώνα τους με τον Α.Σ Ηλιούπολης με 3-1 σετ.

Τήν δεύτερη συνεχόμενη ήττα γνώρισαν για το πρωτάθλημα τουΒ' Εθν.Εθ.Περ.Πρωταθλημα γυναικών Β'.

Σήμερα στο γήπεδο της Ηλιούπολης τα κορίτσια του Ικάρου Καλλιθέας έχασαν με 3-1 απο τον ΑΣ Ηλιούπολης

Στο αγώνα αυτόν παρότι δεν ξεκίνησαν καλά έχασαν το πρώτο σετ με 25-14.Στην συνέχεια βελτιώθηκαν αρκετά με αποτέλεσμα να πάρουν το δεύτερο σετ με 21-25 και να κάνουν το 1-1 σετ.Ομως η καλή τους απόδοση δεν είχε διάρκεια και τελικά η ομάδα της Ηλιούπολης που ήταν ποιό δεμένο σύνολο πήρε και τα δύο επόμενα σετ με 25-23 και 25-15 και τελικά και τους τρείς βαθμούς της νίκης.

Στο επόμενο παιχνίδι ο Ικαρος αγωνίζεται στην έδρα του με τον Πειραικό που σίγουρα θα πρέπει να βρέθει αρκετά βελτιωμένος απο τους προηγούμενους αγώνες του και να γράψει στο ενεργειτικό της την πρώτη νίκη που θα της τονόσει την ψυχολογία για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Η ομάδα διαθέτει καλές και έμπειρες παίκτριες που έχουν την δυνατότητα να προσφέρουν κατι καλύτερο και αισιοδοξούμε ότι πολύ γρήγορα θα ανεβάσουν  την αποδοσή τους.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Παπαχατζής και Γιατράκος-Σημειωτής η Παπανικολάου Γεωργία

ΙκαροςΚαλλιθέας(Πανταζής):Γενναίου,Σημαιοφορίδου,Μπουρουλίτη,Γεωργούτσου,

Χρυσού,Καλαφάτη,Καρκατζούλη,Κοβάτσεβιτς,Εγγλέζου,Θεοχάρη,Τζοβόλου,Μελιάδου.