Πέμπτη 7 Μαρτίου 2013

Α' ΕΣΠΕΔΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ:Τήν εκτός έδρας ήττα γνώρισαν τα κορίτσια του ΑΟΠΕ Μοσχάτου και του Αίολου Ταύρου με το ίδιο σκόρ(3-1 σετ) απο την ΑΓΟΓ Ευριάλη και την πρωτοπόρο ομάδα της ΓΣ Πετρούπολης αντίστοιχα.Βαθμολογία-Αποτελέσματα 23ης αγωνιστικής.

ΤΟ "ΑΥΡΙΟ" ΤΟΥ ΦΩΣΤΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ

Με αυτό τον τίτλο, ρεπορτάζ, φωτογραφίες και video φιλοξενεί το αιθλητικό site www.sports-academies.gr λεπτομέρειες για το φιλικό παιχνίδι των Ακαδημιών Φωστήρα-ΠΑΕ Ολυμπιακού που έγινε στις 3/3. Σημειώνουμε την παρουσία του τεχνικού διευθυντή των τμημάτων υποδομής του Ολυμιακού κ.Μπέρντ Στορκ. http://www.sports-academies.gr/academies/football/6410-sports

περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε στο

Aκαδημίες Φωστήρα:Aγωνιστικό πρόγραμμα των τμημάτων 9&10 /3

Το Εφηβικό υποδέχεται την ομάδα της Νέας Ιωνίας για το πρωτάθλημα ΕΠΣΑ. Για το Eleon το Παιδικό φιλοξενεί τον ΟΣΦΠ, ενώ δύο παιχνίδια θα δώσει το Παμπαιδικό εκτός έδρας στα Καμίνια με τον Α.Ο.Πειραιά το Σάββατο και με τους Αγίους Αναργύρους την Κυριακή. Η Ακαδημία Ι σε δύσκολη εκτός έδρας αποστολή με την ισχυρή ομάδα του Ηνίοχου για τα play off του Θουκιδίδειου το Σάββατο. Η Ακαδημία ΙΙΙ με τους Νέους Ευγενείας την Κυριακή στο Allou.

Τετάρτη 6 Μαρτίου 2013

Με νίκη εκτός έδρας με 0-3. προχώρησε στην εμβόλιμη αγωνιστική η Αθλητική Ένωση Μοσχάτου επί του Ατρόμητου Κερατσινίου .

Η ομάδα μας ήταν σαφές ανώτερη σε όλα τα χρονικά διαστήματα του αγώνα.
Με το ξεκίνημα έδειξε τις διαθέσεις της μόλις στο 4' ο Θωμάς Ντάφλας μόνος με τον αντίπαλο τερματοφύλακα έστειλε με σουτ του την μπάλα  άουτ, μόλις λίγο πάνω από τα δοκάρια.
Όμως ο Ανδρουλιδάκης  στο 11' εκμεταλλεύτηκε το λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα σε ασθενή του απόκρουση και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και έκανε το 0-1 για την ομάδα μας.Απο εκεί και μετά ο Ατρόμητος προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς να πετύχει κάτι το  αξιόλογο.Μεγάλες ευκαιρίες για γκολ έχασε  ο Ντόνε στο 29' και στο 31' που μόνος με τον τερματοφύλακα του Ατρόμητου ατύχησε να κάνει το 0-2.
Αυτό που δεν κατάφερε να κάνει ο Ντόνε προηγουμένως το κατάφερε ο Κοντοπάνος στο 39' με ωραία κοντινή κεφαλιά έγραψε το 0-2  έπειτα από σέντρα του Στούπη.

Στο 45' Ο Κοντοπάνος σε σουτ μέσα στην μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.

Το ημίχρονο έκλεισε με το Μοσχάτο να προηγείται με 0-2 και να έχει την υπεροχή του αγώνα.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι το ιδιαίτερο για την ομάδα του Ατρόμητου με αποτέλεσμα και πάλι το Μοσχάτο να χάνει τις καλές ευκαιρίες και να πιέζει για ένα τρίτο γκολ.Αλλαγή για το Μοσχάτο έγινε μεταξύ του Ντόνε και του Παπαγεωργίου.

Στο 49' ο Μπάλας σε σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.
Στο 50' ο Ντάφλας με ωραίο και δυνατό σουτ λίγο μέσα από την μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και έκανε το 0-3.
Στο 58' έγινε η ποιο ωραία φάση του αγώνα όπου σε κεφαλιά από κοντά του Παπαγεωργίου η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ατρόμητου και στην επαναφορά της σε κεφαλιά του Στούπη ξανά  ταρακούνησε το οριζόντιο δοκάρι και αποσοβήστηκε να γίνει το 0-4 για το Μοσχάτο.
Στο 66' τις άλλες δύο αλλαγές του έκανε η ομάδα μας όπου ο Καρδάρας και ο Ηλία Χούντα πήραν την θέση των Στούπη και Κοντοπάνου.
Από το διάστημα αυτό και μετά το Μοσχάτο κάπως χαλάρωσε και ο Ατρόμητος άρπαξε την ευκαιρία και δημιούργησε κάποιες καλές ευκαιρίες που θα μπορούσαν να μειώσουν και το εις βάρος τους αποτέλεσμα.
Στο 75' έχασε ο κεντρικός επιθετικός σε τε-τα-τε με τον Αθανασόπουλο την ευκαιρία για γκολ και έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.
Στο 81'  ο Ατρόμητος είχε δοκάρι και στο 90' κέρδισε πέναλτι σε χέρι του αμυντικού του Μοσχάτου αλλά όμως ο καλός σήμερα Αθανασόπουλος όπως και την τελευταία φορά με τον Ατρόμητο Πειραιώς στο κύπελλο έπιασε και αυτό το πέναλτι.

Για μας σήμερα από την πλευρά του Μοσχάτου διακρίθηκαν περισσότερο για την αγωνιστική τους προσπάθεια ο Μπάλας με το Στούπη και ο Τζανή.

Ευχόμαστε για την επόμενη Κυριακή που ή ομάδα μας δίνει ίσως το κρισιμότερο εκτός έδρας αγώνα με τον δεύτερο της βαθμολογίας Αετό Κορυδαλλού να καταφέρει να βγει πολύ δυνατή και να πάρει το θετικό αποτέλεσμα που επιθυμεί.

Nίκη εκτός έδρας για την Αθλητική Ενωση Μοσχάτου με 0-3 επι του Ατρόμητου Κερατσινίου

Τα γκόλ στο πρώτο ημίχρονο ο Ανδρουλιδάκης έπειτα απο λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα και ο Κοντοπάνος με κεφαλιά έπειτα απο σέντρα του Στούπη.
Το τρίτο ο Ντάφλας στο δεύτερο ημίχρονο με  σούτ λίγο έξω απο την μεγάλη περιοχή.

ΠΣΑΠ: «Απαράδεκτες οι επιθέσεις σε βάρος ποδοσφαιριστών»

Ο Πανελλήνιος Σύνδεσμος Αμειβομένων Ποδοσφαιριστών καταγγέλλει τις απαράδεκτες επιθέσεις και βιαιοπραγίες σε βάρος επαγγελματιών ποδοσφαιριστών-μελών του και ζητά να υπάρξει, επιτέλους, μέτρο στις, κάθε λογής και μορφής, αντιδράσεις και συμπεριφορές απέναντι στους συναδέλφους μας.

Ειδικά, τα γεγονότα που συνέβησαν μετά από το τέλος του αγώνα Προοδευτικής – Φωστήρα, για το πρωτάθλημα της Football League 2, είναι πρωτόγνωρα και ιδιαίτερα ανησυχητικά, καθώς, προκαλεί θλίψη κι αποστροφή η επίθεση ανδρών των ΜΑΤ σε βάρος των ποδοσφαιριστών της Προοδευτικής, αλλά και τα χτυπήματα τους με γκλομπ σε παλαίμαχους συναδέλφους που προσπάθησαν να εξομαλύνουν την κατάσταση.
Η χρήση, μάλιστα, δακρυγόνων σε χώρο αποδυτηρίων, δεν είναι απλώς και μόνο επικίνδυνη, αλλά και απειλητική για την ίδια τη ζωή των ποδοσφαιριστών που βρέθηκαν διωκόμενοι ως ταραχοποιοί και μάλιστα μέσα στον ίδιο τον δικό τους χώρο, στο άβατο τους.
Καταδικαστέα είναι και η επίθεση με πέτρες στο πούλμαν το οποίο μετέφερε την αποστολή της Λάρισας στο γήπεδο, για τον αγώνα Ολυμπιακού Βόλου – Λάρισας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος της Football League.
Οι ποδοσφαιριστές, σε συνθήκες ολοένα και πιο δύσκολες, προσπαθούν να κάνουν τη δουλειά τους με αξιοπρέπεια.
Αξίζουν τον σεβασμό όλων για τον αγώνα τους. Τουλάχιστον, αφήστε τους ήσυχους, εφόσον δεν μπορείτε να τους εγγυηθείτε το αυτονόητο, τη σωματική ακεραιότητα τους.
ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΣΑΠ / ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ά ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΝΑ:Νίκη για τον Ολυμπιακό επι του ΑΟΝΑ με 74-48

Σήμερα το βράδυ στο βοηθητικό του ΣΕΦ ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε για την τελευταία αγωνιστική (22η)του πρωταθλήματος πριν τα "play off" την ομάδα του ΑΟΝΑ,την οποία κέρδισε παίζοντας  καλό μπάσκετ με 74-48.

Από την αρχή του πρώτου δεκάλεπτου η ομάδα του Ολυμπιακού έπαιξε αρκετά καλα΄όπου και προηγήθηκε με 4-6,5-9 αλλά κάπου στο μέσο  του δεκαλέπτου ο ΑΟΝΑ κατάφερε να πλησιάσει στο σκορ αλλά και να προηγηθεί με 12-9.Όμως ο Ολυμπιακός αντέδρασε γρήγορα και έκανε το 13-12 αλλα΄και το τελικό 15-13.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να ακολουθεί η μία την άλλη 15-14,17-15,17-17 όμως από το σημείο αυτό (περνώντας περίπου τρία λεπτά από την αρχή του δεκαλέπτου) ο Ολυμπιακός  τα επόμενα λεπτά  έπιασε καταπληκτική απόδοση έβαλε πολλούς γρήγορους και εύκολους πόντους κάνοντας το 17-22,17-27,20-33,22-38,24-48,και το τελικό 25-48 όπου τελείωσε και το ημίχρονο.

Στην συνέχεια του δευτέρου ημιχρόνου(τρίτο δεκάλεπτο) ο Αργύρης Καμπούρης έβαλε και τους υπόλοιπους παίκτες να αγωνιστούν για να μπορέσει να έχει την κατάλληλη αγωνιστική ετοιμότητα για την συνέχεια των ''playoff"  όπου ο Ολυμπιακός θα δώσει δύσκολους αγώνες.Το σκορ διακιμάνθηκε σε 52-30,57-32,59-33 και έκλεισε με 59-41

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο όλα είχαν κριθεί οι ομάδες έπαιξαν ελεύθερο και ωραίο μπάσκετ και το σκορ 'εγινε 63-41,65-44,72-44, και το τελικό 74-48.

Οι διαιτητές του αγώνα  Σαρδελής και Μαυρέλης ήταν πολύ καλοί.

Ο Ολυμπιακός με αυτή την νίκη του(12η σε 22 αγώνες )  συγκέντρωσε 34 βαθμούς.Και θα περιμένουμε να δούμε και τα άλλα αποτελέσματα του ομίλου για να βγει και η τελική βαθμολογία.

Ευχόμαστε στην ομάδα του Ολυμπιακού καλή συνέχεια.

Tήν ήττα γνώρισε  η ομάδα των Παίδων του Ολυμπιακού απο την αντίστοιχη της ΑΟΝΑ με 71-44

Τρίτη 5 Μαρτίου 2013

Δ' ΕΣΚΑΝΑ:Eύκολη επικράτηση του Λέοντα Μοσχάτου επι των Απρόβλεπτων με 74-39

Από την αρχή του αγώνα μπήκε δυναμικά ο Λέοντας Μοσχάτου στην αναμέτρηση του με την ομάδα των Απρόβλεπτων και κατάφερε γρήγορα να πάρει σημαντικό  προβάδισμα 5-4,12-7,14-9 και τελικά έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με 17-11 να προηγείται του αντιπάλου του.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο συνέχισε με σταθερότητα την καλή του απόδοση και έκανε το 21-13,26-13και το τελικό 28-18.
Πήγε λοιπόν στα αποδυτήρια με την σιγουριά της καλής διαφορά των δέκα πόντων.
Στην συνέχεια στο τρίτο δεκάλεπτο επέβαλε τον δικό του ρυθμό και κατάφερε να αυξήσει την διαφορά με ένα 25-7 υπέρ του και να κλείσει σε 53-25 και να ντουμπλάρει το σκορ του.
Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο διατήρησε τον καλό του ρυθμό και την ευκαιρία στο σκοράρισμα και πέτυχε το 56-25,63-30και το τελικό 74-39.
Αυτό που θα επισημάνουμε είναι σήμερα ο Λέοντας ήταν προσεκτικός δεν απογοήτευσε τους περίπου συνήθους 50 φιλάθλους και κατάφερε από την αρχή να παίξει καλό μπάσκετ γιατί την τελευταία φορά στον παιχνίδι με τους Κυρίαρχους μας τα χάλασε στα τελευταία λεπτά όπου είχε ηττηθεί εντελώς απροσδόκητα.

Η διαιτησία του αγώνα  Αρφαρά και Πέππας ήταν πολύ καλοί στο έργο τους

ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Λέων Μοσχάτου(Πούγγουρας):
Πανταζίδης,Γκααφάρ,Βουλας,Μάλτας,Φελλάς,Δημάκης,
Παναγιωτόπουλος,Βασιλάκος,Αλβέρτης,Αλεξίου,Ραπανάκης,Πόθος.

Απρόβλεπτοι(Μαιχοσογλου): ΠόποςΧ,Πλατής,ΠόποςΓ,Αρβανίτης,Σαρίκας,Νάτσης,Νίνος,Χαλικόπουλος,Τριμπόνιας,
ΤσαλαφούτηςΜασούρας,Κουβαράκης.

Δευτέρα 4 Μαρτίου 2013

Ιάσων - Αγιαξ Ταύρου 0-0.... Βαθμολογία-Επόμενοι αγώνες

Σε ένα κακό από πλευράς θεάματος παιχνίδι Ιάσονας και Αγιαξ Ταύρου αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα. Στο μεταξύ, το τέλος του αγώνα βρήκε τις δυο ομάδες να έχουν ολοκληρώσει το ματς με απώλειες. Συγκεκριμένα για τους φιλοξενούμενος αποβλήθηκαν οι Χτενάς (55') και Κατσούλας (65') ενώ για τους γηπεδούχους την άγουσα για τα αποδυτήρια πήρε ο Μανωλιάδης στο 84' με απευθείας κόκκινη.
Διαιτητής ήταν ο Δραγάτης (Ανατολικής Αττικής)

ΙΑΣΩΝ (Γιόσεφ Βάντσικ):
Ρόππας, Τσάτσα, Παγίδας (79' Κλωνάρης), Τσούτσουρας, Θανόπουλος Θ., Μανωλιάδης, Μάρος (68' Δημάκης), Μαρτίνος (62' Φιλλόπουλος), Πατσιαβούρας, Θανόπουλος Δ., Φλέγκας Τ.
ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Τσαϊλάκης, Πατέλης, Γολίδης, Θεοφάνους, Παπαδάκης (16' Τριανταφυλλίδης), Σωτηρόπουλος (79' Ηλιάκης), Σπανάκος, Κατσούλας, Καραϊνδρος (67' Καζιάνης), Χτενάς, Χαλίλι.

Ακαδημίες Φωστήρα:Aποτελεσματα 2&3 3/3

Δύο νίκες και δύο ήττες το Σάββατο 2/3. Ήττα για το Εφηβικό που πάλεψε στα ίσια τον πρωτοπόρο Ατρόμητο αλλά δεν κατάφερε τελικά να πάρει κάποιον βαθμό, με τελικό αποτέλεσμα 3-2. Νέα νίκη για το Παμπαιδικό που δείχνει εντελώς μεταμορφωμένο τις τελευταίες εβδομάδες και νίκησε με το ευρύ 5-0 τον ΠΑΣ Ιλίου. Πρώτη ήττα μετά από 5 μήνες για την Ακαδημία Ι που έχασε 2-1 στον Ταύρο από την πολύ καλή Ακαδημία Καραταϊδη για την πρώτη αγωνιστική των play off του Θουκιδίδειου. Ακόμη μία νίκη για την Ακαδημία ΙΙ που επικράτησε με 5-1 του Κεραμεικού για το Soccerstar. Την Κυριακή 3/3 ήττα με πολύ καλή εμφάνιση για το Παιδικό από την πρωτοπόρο Ένωση Απόλλων Ακράτητος με 2-1. Ήττα σε φιλικό παιχνίδι για την Ακαδημία Ι από την ΠΑΕ Ολυμπιακός, ήττα και για την Ακαδημία ΙΙΙ από τον Ατρόμητο Πειραιά με 4-2. Νίκη για τα Junior II me 4-2 επί του ΟΣΦΠ και ισοπαλία 1-1 για τα Projunior με τους Ίωνες Παλαιού Φαλήρου. Λεπτομέρειες στις σελίδες των ομάδων.

Κυριακή 3 Μαρτίου 2013

Δείτε 12 ωραίες "φώτο" απο την αναμέτρηση μεταξύ του Πολυκράτη και της Θύελλας Μοσχάτου.

Α' ΕΣΚΑΝΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ:Mεγάλη σημασίας εκτός έδρας νίκη για την Ελευθερία Μοσχάτου.δείτε Βαθμολογία -Αποτελέσματα.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ –ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 25-63 (17-33)
Διαιτητές : Καλατζής , Γλυκιώτης

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Καλυβιανάκης): Καρπαναγιώτη , Τακίδη 2, Κοτσάνη Π. , Ραμαντάνη 2, Γουργιωτοπούλου , Κοτσάνη Α. 8, Πάσσαρη , Ανδριοπούλου , Μπεναρδή 7, Καμπερίδη 6
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατσάνης , Παπαναστασίου): Κακλέα 9, Πατέλη , Κοκκίνη 3, Γιαπαλάκη 2, Καζαρά , Τρύφωνα 7, Κωνσταντίνου 23(1) , Εξουζίδου 5, Χόντο 2., Καλάγια 2, Θωμοπούλου 2, Μάνου 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1              Π.ΦΑΛΗΡΟ                             16            9              7              2              458          422
2              ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ.                     15            9              6              3              472          399
3              ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ       15            9              6              3              386          348
4              ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ           15            9              6              3              470          405
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5              ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ       14            9              5              4              441          405
6              ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ           12            9              3              6              394          406
7              ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ                12            9              3              6              415          434
8              ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ                           9            9              0              9              318          535

Η ΕΠΌΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10/03):

14.15 ΚΛ. ΣΕΦ B΄ Π.ΦΑΛΗΡΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ.
18.00 ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
15.30 ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
18.30 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ

ΕΠΣΠειραιά 2ος όμιλος:Nίκη του Πολυκράτη με 2-1 επι της Θύελλας Μοσχάτου.

To δεύτερο  γκόλ του Πολυκράτη με τον Λουμίδη.
Σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο του Μοσχάτου διεξάχθηκε το  ντέρμπι μεταξύ  του Πολυκράτη και της Θύελλας Μοσχάτου δύο ομάδων που αγωνίζονται στον δεύτερο όμιλο της Ά Πειραιώς και νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε  ο Πολυκράτης με 2-1.

Ο Πολυκράτης ήταν αυτός που είχε περισσότερο πείσμα και αποφασιστικότητα και κέρδισε αυτόν την αναμέτρηση, μάλιστα μπορούμε να πούμε ότι τα έδωσε όλα για όλα διότι μέχρι αυτόν τον αγώνα είχε 17 βαθμούς σε 21 παιχνίδια και ήθελε αυτούς τους πολύτιμους βαθμούς για να μπορέσει να ελπίζει ότι θα καταφέρει να σωθεί και να παραμείνει στην κατηγορία μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος.
Ο Πολυκράτης παρότι δεν ήταν η καλύτερη ομάδα στο πρώτο ημίχρονο ήταν όμως ο ποιο ουσιαστικός και κατάφερε να βάλλει δύο ωραία γκολ στην Θύελλα Μοσχάτου  και να πάει στο ημίχρονο με ψυχολογικό αβαντάζ.
Τα γκολ έβαλαν ο Ζαρίκος στο 11' και ο Λουμίδης στο 35' λεπτό.

Στην επανάληψη ή Θύελλα πίεσε αρκετά αλλά η αμυντική γραμμή του Πολυκράτη ήταν πολύ δύσκολο να διασπαστεί.Πάρα μόνο στης καθυστερήσεις του αγώνα με ένα προσωπικό γκολ του Πανταζόγλου και να διαμορφωθεί το τελικό 2-1 υπέρ του Πολυκράτη.
Η  διαιτησία του αγώνα ήταν πάρα πολύ καλή.

Προοδευτική-Φωστήρας 1-1-Επεισόδια και αλόγιστη χρήση χημικών στον Κορυδαλλό.

Σοβαρά επεισόδια ξέσπασαν στο Δημοτικό Στάδιο Κορυδαλλού μετά το τέλος της αναμέτρησης Προοδευτική-Φωστήρας που έληξε ισόπαλη 1-1. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και στη συνέχεια ακολούθησε πανδαιμόνιο.
Αμέσως μετά το τελευταίο σφύριγμα κάποιοι οπαδοί των γηπεδούχων εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και κινήθηκαν με απειλητικές διαθέσεις προς τα αποδυτήρια του γηπέδου, όπου βρίσκονταν οι διαιτητές της αναμέτρησης.

Στο σημείο έσπευσαν άνδρες των ΜΑΤ, οι οποίοι προχώρησαν σε χρήση χημικών (ακόμα και στο χώρο των αποδυτηρίων!) προκειμένου να απομακρύνουν τους οπαδούς. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα οι ποδοσφαιριστές να βγουν άρον-άρον από τα αποδυτήρια για να αναπνεύσουν, ενώ ορισμένοι εξ αυτών έκαναν εμετό εξαιτίας των δακρυγόνων.
Στη συνέχεια ακολούθησαν συμπλοκές μεταξύ των οπαδών και των δυνάμεων των ΜΑΤ με πέτρες, καδρόνια και μπετά. Υπενθυμίζεται ότι και στο παιχνίδι του πρώτου γύρου (06/11/2012) είχαν ξεσπάσει σοβαρά επεισόδια μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων.

Στα αγωνιστικά ο Αχαρναϊκός λύγισε την Επισκοπή στα τελευταία λεπτά, με 2-1, σημείωσε την τρίτη συνεχόμενη νίκη του και διατηρήθηκε στην κορυφή του Nοτίου ομίλου της Football League 2. Η ομάδα του Φώτη Θανέλλα προηγήθηκε μόλις στο 11ο λεπτό με τον Αλέξανδρο Χριστόπουλο και πήρε τη νίκη στο 81ο λεπτό με σουτ του Ραχίμ (η Επισκοπή είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 55').

13

Δ' ΕΘΝΙΚΗ 8ος Ομιλος:Λευκή ισοπαλία μεταξύ Ιάσωνα και Αγιαξ Ταύρου.