Κυριακή 3 Μαρτίου 2013

Προοδευτική-Φωστήρας 1-1-Επεισόδια και αλόγιστη χρήση χημικών στον Κορυδαλλό.

Σοβαρά επεισόδια ξέσπασαν στο Δημοτικό Στάδιο Κορυδαλλού μετά το τέλος της αναμέτρησης Προοδευτική-Φωστήρας που έληξε ισόπαλη 1-1. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και στη συνέχεια ακολούθησε πανδαιμόνιο.
Αμέσως μετά το τελευταίο σφύριγμα κάποιοι οπαδοί των γηπεδούχων εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και κινήθηκαν με απειλητικές διαθέσεις προς τα αποδυτήρια του γηπέδου, όπου βρίσκονταν οι διαιτητές της αναμέτρησης.

Στο σημείο έσπευσαν άνδρες των ΜΑΤ, οι οποίοι προχώρησαν σε χρήση χημικών (ακόμα και στο χώρο των αποδυτηρίων!) προκειμένου να απομακρύνουν τους οπαδούς. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα οι ποδοσφαιριστές να βγουν άρον-άρον από τα αποδυτήρια για να αναπνεύσουν, ενώ ορισμένοι εξ αυτών έκαναν εμετό εξαιτίας των δακρυγόνων.
Στη συνέχεια ακολούθησαν συμπλοκές μεταξύ των οπαδών και των δυνάμεων των ΜΑΤ με πέτρες, καδρόνια και μπετά. Υπενθυμίζεται ότι και στο παιχνίδι του πρώτου γύρου (06/11/2012) είχαν ξεσπάσει σοβαρά επεισόδια μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων.

Στα αγωνιστικά ο Αχαρναϊκός λύγισε την Επισκοπή στα τελευταία λεπτά, με 2-1, σημείωσε την τρίτη συνεχόμενη νίκη του και διατηρήθηκε στην κορυφή του Nοτίου ομίλου της Football League 2. Η ομάδα του Φώτη Θανέλλα προηγήθηκε μόλις στο 11ο λεπτό με τον Αλέξανδρο Χριστόπουλο και πήρε τη νίκη στο 81ο λεπτό με σουτ του Ραχίμ (η Επισκοπή είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 55').

13

Δ' ΕΘΝΙΚΗ 8ος Ομιλος:Λευκή ισοπαλία μεταξύ Ιάσωνα και Αγιαξ Ταύρου.

11ΠΑΟ Ρουφ1531-0-148-351-0-75-170-0-73-18

EΠΣΠειραια Α ομιλος:Nίκη για την Αθλητική Ενωση Μοσχάτου με 2-0 επι του Αρη Αμφιάλης

Τα γκόλ του Μοσχάτου στο 9' ο Ντονε και στο 85' ο Κοντοπάνος..Δοκάρι είχε ο Αρης στο 74' και ευκαιρία για να ισσοφαρίσει τον αγώνα σε 1-1.
Αποβολές των προπονητών και των δύο ομάδων είχαμε στο 58'.

ΔΕΙΤΕ ΔΕΚΑ ΩΡΑΙΕΣ "ΦΩΤΟ" ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΑΟΠΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΑΕΚ ΑΘΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΛΛΕΥ.

Σάββατο 2 Μαρτίου 2013

VOLLEY A2 ΑΝΔΡΩΝ:Προσπάθησε ο ΑΟΠΕ Μοσχάτου να νικήσει και να σπάσει το αήττητο της πρωτοπόρου ΑΕΚ Αθηνών αλλά δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 0-3 σετ(16-25,25-27,24-26)..Δείτε και τις δήλώσεις του προπονητή της ΑΕΚ Αθηνών κυρίου Κλαρούδα μετά τον αγώνα.

Σήμερα Ο ΑΟΠΕ Μοσχάτου αντιμετώπισε στα ίσα την πρωτοπόρο ομάδα του πρώτου ομίλου της Α2 ομάδα της ΑΕΚ Αθηνών με σκοπό να την κερδίσει και να της σπάσει το αήττητο το οποίο έχει για δεκακαεφτά αγωνιστικές από την αρχή του πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας παρότι δεν ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα στο πρώτο σετ έκανε αρκετά λάθη με αποτέλεσμα η ΑΕΚ να πάρει το προβάδισμα με 1-6,6-12,11-17,12-20 και να καταφέρει τελικά να πάρει εύκολα το πρώτο σετ με 16-25.

Στο δεύτερο τα πράγματα άλλαξαν θετικά   για το Μοσχάτο,έπαιξε καλύτερα και δεν άφησε καθόλου την ΑΕΚ  να κάνει το δικό της παιχνίδι όπως το προηγούμενο πρώτο σετ και κυνηγούσε συνέχεια από απόσταση αναπνοής 2-4,5-5,10-9,11-12,14-15,21-21,24-24  και μάλιστα δύο φορές ισοφάρισε προς το τέλος του σετ Όμως λόγω έλλειψη ψυχραιμίας στα καθοριστικά σημεία έχασε και πάλι 25-27 παρότι προσπάθησε πάρα πολύ.

Στο τρίτο σετ το Μοσχάτο έπαιξε ακόμη καλύτερα και έκανε ακόμη ποιο καλές ενέργειες με αποτέλεσμα να προηγηθεί 4-3,11-4,14-8,15-10,16-14,20-18 αλλά στο σημείο αυτό και πάλι δεν έδειξε το σθένος που χρειάζονταν για να κερδίσει τουλάχιστον ένα σετ και πάλι η ΑΕΚ δυναμικά και αποφασιστικά έκανε το 22-24,24-24,και το τελικό 24-26 και να πάρει και το παιχνίδι με 0-3 σετ.

Η ομάδα μας σήμερα ήταν αλλαγμένη προς το καλύτερο και θέλουμε να πούμε ότι είναι κρίμα που δεν πήρε κάποιο σετ για να  τονωθεί  ψυχολογικά για την συνέχεια του πρωταθλήματος.