Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2018

Hττα της Ελευθερίας Μοσχάτου απο τον Πανιώνιο με 42-60 για το Κύπελλο Γυναικών Ελλάδος(video)

Ήττα- αποκλεισμός της Ελευθερίας Μοσχάτου από τον Πανιώνιο με 42-60 για το Κύπελλο Γυναικών Ελλάδος.
Η ομάδα του Τσαραπατσάνη ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα όπου προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 17-16 στην συνέχεια όμως αποσυντονήστηκε όπου η αντίπαλος ομάδα πέτυχε ένα 4-24 στο δεύτερο δεκάλεπτο όπου της έδωσε ένα μεγάλο προβάδισμα κλείνοντας το ημίχρονο
 σε 21-40 .
Στην συνέχεια η Ελευθερία προσπάθησε όπου μείωσε σε 36-47 στο γ δεκάλεπτο αλλά ομως δεν είχε τις δυνάμεις που χρειαζότανε για την μεγάλη ανατροπή και ηττήθηκε με 42-60 στο πρώτο φετινό της επίσημο αγώνα από μια πολύ καλή και δυνατή ομάδα όπως είναι ο Πανιώνιος.

Για την Ελευθερία πολύ καλές οι Beal-Sarah και η Roshel Cassanndra.

Tα δεκάλεπτα του αγώνα:17-16,21-40,36-47,42-60.

Διαιτητές:Γιακείμη,Τεφτίκης.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης): Ξεπαπαδέα, Μίχου 4, Αξιοπούλου 3, Ιωαννίδου, Καλημέρη 6, Γεροστέργιου 3(1), Καρανάσιου 3(1), Μπιλ 10(1), Ροσέλ 13
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας) : Καλογήρου 2, Ζότοβα 2, Σπαθάρου 14(3), Γκριτζά 2, Μαγκλάρα 4, Δίελα 8, Θεοδωρομανωλάκη 8, Στεφανίδου, Γρηγορίου 5(1), Κόρινεκ 15(2).