Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017

A2 Γυναικών(2η αγωνιστική):Δύσκολη νίκη της Ελευθερίας Μοσχάτου επι του μαχητικού ΟΑ Χανίων με 48-41.

Η Ελευθερία Μοσχάτου με  το φυσιολογικό άγχος του πρώτου αγώνα που δίνει την φετινή χρονιά στο γήπεδό της δεν ξεκίνησε καλά απέναντι στο μαχητικό ΟΑ Χανιών όπου στο πρώτο δεκάλεπτο έχανε με 13-18 και στο ημίχρονο το σκορ ήταν ισόπαλο με 20-20 έχοντας και οι δύο ομάδες μεγάλη αστοχία.
Στην συνέχεια η Ελευθερία μπόρεσε και πήρε ένα μικρό προβάδισμα με 36-33  στο τέταρτο δεκάλεπτο εκμεταλλεύτηκε την μικρή της υπεροχή και έτσι κατάφερε να πάρει την δεύτερη συνεχή νίκη της οπου επιβλήθηκε με 48-41 της πολύ καλής ομάδας των Χανιών(με κορυφαίες την Ακρίβου,την Κουφογιάννη και την Ψυχογιού) ,οπου έδειξε οτι ειδικά μέσα στα Χανιά πολλές ομάδες  θα χάσουν βαθμούς μια και την πρώτη έκπληξη της έκαναν στο Κύπελλο αποκλείοντας την ομάδα των Κλυβίων.

Ο αγώνας ξεκίνησε με καθυστέρηση σαράντα λεπτών,λόγω μη προσέλευσης των αρχικών ορισθέντων διαιτητών κατόπιν υπήρξε νέα ειδοποίηση απο την ΚΕΔ/ΕΟΚ σε διαιτητές του ΣΕΔΚΑ οι οποίοι και διευθύνον το παιχνίδι.

Διαιτητές του αγώνα :Παυλόπουλος,Τσαχάκης

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:13-18,20-20,36-33,48-41.

Α.Ο.Ε.Μοσχάτου  .( Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου ): Κακλέα 15 (3), Τζουγκράκη 5, Χελιώτη 2, Μίχου 11 (1), Ζαχαράκη 2,  Σπαθάρη 4, Ξεπαπαδέα © 6 (12 ριμπ),  Καρανάσιου 2,  Κρίτσαλου 1, ( δεν έπαιξαν :  Καλάγια,  Μπάμπη,  Ορφανού ) .
Ο.Α.Χ. ( Κασικτσόγλου ) : Πρασιανάκη , Παπαμαρκάκη , Κασωμένου © 2, Ακρίβου 5 (1), Κουφογιάννη 10 (1), Δασκουλίδου , Καζαντζή 13 (2), Σκορδυλάκη , Ψυχογιού 11, Σκουμπάκη , ( δεν έπαιξε : Φραντζεσκάκη ) .