Κυριακή 5 Μαρτίου 2017

Νίκη της Ελευθερίας Μοσχάτου επι του Αρκάδι Ρεθύμνου με 65-59...Αποτελέσματα 18ης αγωνιστικής-Βαθμολογία.

Μια ακόμη νίκη για την Ελευθερία, στην κατηγορία που το φινάλε της θα έχει σίγουρα μεγάλο ενδιαφέρον.
Οι δύο ομάδες είχαν απουσίες ( Ξεπαπαδέα, Καλάγια για Α.Ο.Ε.Μ.- Κουλούρη για Αρκάδι). Η Ελευθερία αιφνιδίασε τις φιλοξενούμενες και με καταιγιστικό ρυθμό, πήρε πολύ μεγάλες διαφορές κι μπήκε στην 3η περίοδο με  24 πόντους προβάδισμα, και σκορ  65-41 8 λεπτά πριν το τέλος. Από εκείνο το σημείο, ακολούθησε εντυπωσιακή χαλάρωση, με την Ελευθερία να μην ξανασκοράρει ως το τέλος και με τα κορίτσια του Αρκαδίου, να παίζουν με πάθος έως το τελευταίο δευτερόλεπτο, και να ανταμείβονται από την καλή ευστοχία (3 τρίποντα) εντυπωσιακή μείωση του σκορ.
Διαιτητές. :  Σωτηρχέλης, Κωστακέλλη
Τα δεκάλεπτα.:  25-04 , 38-19 , 63-39 , 65-59
Α.Ο.Ε.Μοσχάτου. ( Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου ) : Σιγάλα 6 ,  Πασχοπούλου ,  Δεγαίτη 4 ,  Καλάγια ,  Ζαχαράκη 12 ,  Μούλτση © 6 (2),  Σπαθάρη 16 (4),  Χελιώτη 9 ,  Προέδρου ,  Καρανάσιου 6 ,  Κρίτσαλου 6 ,  ( δεν έπαιξε :  Κούτρα  ) .
Αρκάδι Ρεθύμνου ( Πλευράκης ) :  Κουλούρη Μ. 15 (2),  Ρήγα ,  Μούκα 15 (3),  Ζουμπεράκη © 12 ,  Μιχελιδάκη ,  Καζά 11 ,  Κανδεράκη ,   Παναρετάκη 6 (2)   .

Άρης Πετρούπολης – Ηλιούπολη 69-50

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Καλατζής
Δεκάλεπτα: 19-15, 37-26, 43-38, 69-50

Αρης  Πετρούπολης (Ορφανίδης , Τσιαντής): Γούλα, Ντακόλια, Μαρίνη 6(1), Λουκάτου 6, Τζαναρία 3(1), Ντάνου 4, Χιώτη 20(1), Φάσουρα, Τσέρου 18(2), Τσουμάνη 10, Στεφανίδου 2.
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης , Στανέλος):  Μπότσι 9(1), Γεωργούση 15(2), Κολοβού 4, Θεοδώρου 2, Πριόνα 5(1), Λελεδάκη, Καλοπήτα 6(1), Μπακαλέξη 9, Καββαδά, Βαρελτζή.