Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Play off Παίδων ΕΣΚΑΝΑ:Mε την βοήθεια του διαιτητή Ραχιώτη νίκησε ο Ικαρος Καλλιθέας τον Πανιώνιο με 84-83.

Mε την βοήθεια του διαιτητή Ραχίωτη νίκησε ο Ίκαρος Καλλιθέας τον Πανιώνιο
με 84-83,o οποίος ειδικά μετά το πρώτο δεκάλεπτο έβρισκε όλο και κάτι να σφυρίζει(φάουλ,βήματα)εισβάρος του Πανιωνίου με αποτέλεσμα το σκορ να γίνει
28-17 πέντε λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου.

Ο Πανιώνιος έδειξε την μεγάλη αξία που διαθέτει ως ομάδα και μείωσε σε 38-32 στο ημίχρονο.

Η κούραση των παικτών του Ικαρου Καλλιθέας στην επανάληψη ήταν εμφανή ο Πανιώνιος το εκμεταλλεύτηκε και τον έφτασε σε απόσταση αναπνοής 61-55,70-65,

73-69 αλλά από αυτό το σημείο και πάλι ο διαιτητής Ραχιώτης αδίκησε τον φιλοξενούμενο,  σε τρεις συνεχόμενες φάσεις έδωσε ανύπαρκτα φάουλ κατά του Πανιωνίου με μεγάλες διαμαρτυρίες από τον πάγκο του. Τελικά ο Πανιώνιος δε άντεξε αστοχόντας στο τελευταίο σουτ της αναμέτρησης  έχασε με 84-83.

Τέτοια διαιτησία υποβαθμίζει το άθλημα, εμείς εδώ στο blog πάντα θα πιστεύουμε οτι πρέπει να γίνει ακόμη ποιο αξιοκρατικό΄

Δεκάλεπτα : 20-13, 38-32, 61-55, 84-83

Διαιτητές : Ραχιώτης Ορφανός Εμμανουηλ

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Χατζηδάκης): Χρήστου 7, Εμινίδης 1, Μαργέλης 11(2) , Μαλλιωτάκης , Κοντούδης 14(2) , Κοντιζάς  7, Καλλίλας 7(1) , Χατζηδάκης 26, Τριμερίτης 11(1)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Φατούρος , Φραντζής ):   Κοπακάκης 7(1), Κολοβέρος Ι.2, Κολοβέρος Α. 11, Μακαριάδης 9(1), Λουτριώτης, Τσιμπούκης 6,  Μόσορας 2 , Αρμάος 6, Ρουμελιώτης 24(3), Δημητρακόπουλος  16