Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2015

Λύτρωση του Φωστήρα με γκόλ του Όγκμποε λίγο πριν την λήξη του αγώνα.

Την 3η αγωνιστική ο Φωστήρας στάθηκε άτυχος αφού δέχτηκε το τέρμα της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις μένοντας στο ισόπαλο 1-1 με την Τρίγλια Ραφήνας. Η μοίρα χρωστούσε κάτι καλό στο “Φονέα” και φρόντισε να του το δώσει στο ματς με τον Ηλυσιακό όπου οι Ταυριώτες με γκολ του Όγκμποε μετά από τρομερή ασίστ του Κούτρου στο 88′ επικράτησαν στα τελευταία λεπτά με 1-0 της ιστορικής ομάδας. Το συγκρότημα του Κώστα Ψυρόπουλου παίζοντας αρκετά καλά και τηρώντας το αγωνιστικό πλάνο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα έφτασε στην επίτευξη της νίκης, με το Φονέα να παραμένει μόνος 2ος μετά την ισοπαλία της Τρίγλιας στο Ηράκλειο. Από την άλλη, ο Ηλυσιακός παρότι κρατούσε μέχρι το 90′ την ισοπαλία στα χέρια του αποχώρησε από το “Σ. Γιαλαμπίδης” με κατεβασμένο το κεφάλι και την απογοήτευση να είναι εμφανή στα πρόσωπα όλων. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να έχουν ανοίξει το σκορ νωρίτερα αφού στο 70′ το σουτ του Στάμου βρήκε το δοκάρι της εστίας του Κουρεπίνη.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Κώστας Ψυρόπουλος) Γιώρας, Καλημέρης, Μανάλης, Μαγγίνας, Παραράς, Χαλκιάς (79′ Σελμανάι), Λάσκαρης, Δωροβίνης, Ζαγοριανός,Ντάφλας (50′ Όγκμποε), Στάμος (81′ Κούτρος),
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: (Μάρκος Μαυρομάτης) Κουρεπίνης, Σίσκος, Φούντας (72′ Χατζηγιαννακός), Συριόπουλος, Μπίρης, Αμανατίδης, Φλέγγας, Γκουτσούλας (90′ Παπαδημητρίου), Ξαγοράρης (63′ Σαμπανάι), Θανόπουλος, Πουλάκος