Ηττα του Φωστήρα με 1-3 απο την πρωτοπόρο της βαθμολογίας ΑΕΚ στον Ταύρο.

Φωστήρας (Β. Γούτης): Γκέκας, Ζυγογιάννης, Γρομητσάρης, Γκάτσεσα, Βλασόπουλος, Μουκίδης, Μουστόγιαννης, Μπελέρης, Σμυρλής, Αχείμαστος, Μήτκας.

ΑΕΚ (Τ. Δέλλας): Βούρας, Ανάκογλου, Αραβίδης, Κολοβέτσιος, Μπακάκης, Πεταυράκης, Πλατέλλας, Τζανετόπουλος, Κρισάντους, Ζόριτς, Γιόχανσον.

Διαιτητής: Ρατσιάτος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Καραγεώργος, Νενεκούμης (Αργολίδας)

94'
Τέλος της αναμέτρησης, με την ΑΕΚ να παίρνει μία δύσκολη με σκορ 3-1 κόντρα στον αξιόμαχο Φωστήρα και συνεχίζει το αήττητο σερί της!
90'
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων
88'
Κίτρινη Κάρτα - Πεταυράκης Σταύρος (ΑΕΚ)
87'
Κίτρινη Κάρτα - Σιώπης Δημήτρης (Φωστήρας)
85'
Κίτρινη Κάρτα - Αχείμαστος Παναγιώτης (Φωστήρας)
84'
Δυνατό και άστοχο σουτ από τον Σμυρλή
83'
Αλλαγή για την ΑΕΚ, στη θέση του Ζόριτς πέρασε ο Φαγέ
80'
Πολύ ωραία προσπάθεια και διαγώνιο σουτ του Ζόριτς που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γκέκα!
80'
Γκολ - Ζόριτς Ντάρκο (ΑΕΚ)
75'
Κίτρινη Κάρτα - Γκάτσεσα Νίκολα (Φωστήρας)
74'
Αλλαγή για την ΑΕΚ, στη θέση του τραυματία Αραβίδη πέρασε ο Ντακόλ
72'
Αλλαγή για τον Φωστήρα, στη θέση του Βλασόπουλου πέρασε ο Ιμεράι
70'
Κίτρινη Κάρτα - Κρισάντους Μακόλεϊ (ΑΕΚ)
66'
Μετά από εκτέλεση κόρνερ για την ΑΕΚ και κεφαλιά του Γρομητσάρη, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι με τον Γιόχανσον να μην μπορεί να την στείλει στα δίχτυα και να αστοχεί!
65'
Αλλαγή για την ΑΕΚ, στη θέση του Μπακάκη πέρασε ο Ρόβας
62'
Αλλαγή για τον Φωστήρα, στη θέση του Μουστόγιαννη πέρασε ο Ράμα
58'
Στην προσπάθεια του να φανεί απειλητικός ο Φωστήρας, αφήνει κενούς χώρους στην ΑΕΚ...
54'
Σουτ του Βλασόπουλου μέσα στην περιοχή, με τον Κολοβέτσιο να βάζει σωτήρια την κόντρα και να αλλάζει την πορεία της μπάλας!
51'
Σέντρα του Μπακάκη, ο Κρισάντους έκανε το σουτ στην κίνηση η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Γκέκα!
46'
Άρχισε το δεύτερο μέρος
46'
Αλλαγή για τον Φωστήρα, στη θέση του Μουκίδη πέρασε ο Σιώπης
45'
Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος
44'
Σέντρα του Μπακάκη, ο Αραβίδης έκανε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
40'
Σούταρε ο Ζόριτς, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
36'
Σέντρα του Ζόριτς, ο Πλατέλλας προλαβαίνει τους αμυντικούς του Φωστήρα και με προβολή, δίνει το προβάδισμα στην ΑΕΚ!
36'
Γκολ - Πλατέλλας Βαγγέλης (ΑΕΚ)
33'
Δυνατό σουτ του Μουστόγιαννη, ο Βούρας με εκτίναξη στην αριστερή του γωνία απομάκρυνε σε κόρνερ!
32'
Ο Κρισάντους με "τακουνάκι" άφησε στον Πλατέλλα, ο οποίος σούταρε, αλλά ο Γκέκας έδιωξε με τα πόδια!
32'
Κίτρινη Κάρτα - Κολοβέτσιος Δημήτρης (ΑΕΚ)
26'
Σέντρα του Αραβίδη, ο Γιόχανσον πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
25'
Δεν σταματάει να πιέζει η ΑΕΚ, διότι θέλει να πάει με προβάδισμα στο σκορ στην ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου
18'
Ο Γιόχανσον με κεφαλιά μετά από σέντρα του Αραβίδη, ισοφαρίζει για την ΑΕΚ!
18'
Γκολ - Γιόχανσον Γιάκομπ (ΑΕΚ)
14'
Σούταρε ο Κρισάντους, αλλά ο Μπελέρης έβαλε την κόντρα και η μπάλα πέρασε κόρνερ!
11'
Κερδίζει κόρνερ η ΑΕΚ, αλλά δεν καταφέρνει να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Γκέκα
11'
Σέντρα Μπακάκη, ο Αραβίδης πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Γκέκας μπλόκαρε εύκολα
8'
Προσπαθεί να πιέσει η ΑΕΚ για να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης...
4'
Κόρνερ από αριστερά του Μουστόγιαννη και ο Μπελέρης με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τον Φωστήρα!