Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2014

Εύκολη επικράτηση της ΑΕ Μοσχάτου επι του Πολυκράτη με 0-3.

H AE Mοσχάτου παίζοντας σήμερα καλό ποδόσφαιρο  δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει τον τυπικά γηπεδούχο Πολυκράτη στο γήπεδο του Μοσχάτου με 0-3.
Τα γκολ επιτεύτηκαν  και τα τρία στο πρώτο ημίχρονο όπου η ομάδα μας δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλό της όπου είχε και άλλες ευκαιρίες να ευρύνει το σκορ.
Στην επανάληψη το Μοσχάτο χαλάρωσε και απλώς ο Πολυκράτης βρήκε την ευκαιρία να φτάσει αρκετές φορές στην εστία του Αθανασόπουλου αλλά δεν μπόρεσε να το εκμεταλλευτεί και έτσι δεν μπόρεσε να πετύχει το γκολ της τιμής.
Το Μοσχάτο πλέον έχει το μυαλό του στο επόμενο αγώνα "ντέρμπι" που θα δώσει και πάλι μέσα στο γήπεδό του με την δεύτερη στην βαθμολογία Οδηγήτρια.
Το μόνο άσχημο  στο σημερινό αγώνα για την ομάδα μας ήταν  η κόκκινη κάρτα που δέχτηκε ο Τζιώτης στο 71'.
ΤΟ ΓΚΌΛ ΤΟΥ ΣΤΟΥΠΗ ΣΤΟ 31'

Tα γκόλ πέτυχαν:
Στο   16' ο Ρωμανός με κεφαλιά απο κοντινή απόσταση έπειτα απο πλάγια σέντρα του Σπηλιωτάκη.

Στο 31' ο Στούπης επειτα απο  σούτ μέσα στην μικρή περιοχή της αντιπάλου ομάδας.

Στο 40' ο Κοντοπάνος με σούτ μέσα στην μικρή περιοχή αφού πρώτα η μπάλλα βρήκε το κάθετο δοκάρι του αντίπαλου τερματοφύλακα  σε πλάγιο σούτ του Στούπη.