Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου 2013

Volley Γυναικών:Πολύ καλή εμφάνιση απο τα κορίτσια του Ικαρου Καλλιθέας στο εκτός έδρας αγώνα με τον Πήγασο Χαιδαρίου παρά την ήττα που δέχτηκαν με 3-1 σετ(22-25,25-18,26-24,25-22)

Ο Ίκαρος σήμερα παρά την ήττα που έκανε με 3-1 σετ από την δυνατή ομάδα του Πήγασου Χαΐδαρίου έδειξε ότι ήταν μια πολύ διαφορετική ομάδα ν κατά όλη την διάρκεια του αγώνα.
Στο παιχνίδι της  είχε αρκετή ουσία και συνοχή που εάν κάποιες λεπτομέρειες ήταν δυνατόν να προσεχθούν καλύτερα σίγουρα σήμερα θα έφευγε με βαθμό η βαθμούς από το κλειστό του Χαΐδαρίου.
Σήμερα  η ομάδα ήταν αυτό που γράψαμε ακριβώς στο προηγούμενο άρθρο μας ότι   ''Εδειξε με την μαχητικότητα της  ότι άρχισε να βελτιώνεται στους περισσότερους τομείς και σίγουρα στα επόμενα παιχνίδια θα παρουσιαστεί ακόμη καλύτερος"

Όσο αφορά του αγώνα τα κορίτσια του Πανταζή έδειξαν τον καλό τους εαυτό από την αρχή και κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τον αντίπαλό τους και να πάρουν το πρώτο σετ.

Στο δεύτερο ενώ οι ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο έως τα μισά του σετ ΄μία ολιγωρία όμως του Ικάρου την εκμεταλλεύτηκε ο Πήγασος με αποτέλεσμα το 11-11 να γίνει 14-11 και το 19-13 έπειτα ήταν δύσκολο να αντιδράσει η ομάδα της Καλλιθέας και φυσιολογικά έγινε το 24-16 και το τελικό 2518.

Στο τρίτο έγινε πραγματική μάχη σε όλη την διάρκεια του σετ 3-3,6-6,9-9,13-12,16-17,20-20,24-24 όπου τελικά υπερίσχυσε και πάλι η ομάδα του Πήγασου με 26-24.

Στο τέταρτο και τελευταίο  σετ ο Ίκαρος ακολουθούσε από κοντά στο σκορ 6-4,10-7,
15-12 όπου από τα μισά και μετά κατάφερε να ανεβάσει την απόδοσή του .Πέτυχε το 17-17,20-20 και λίγο πριν το τέλος ενώ φαινότανε ότι θα κάνει το κάτι παραπάνω για να κερδίσει το σετ τελικά δεν τα κατάφερε και έχασε με 25-22.

Οι διαιτητές του αγώνα Γεωργάκη και Μόσιαλος ήταν πολύ καλοί στο σημερινό έργο τους.

Σημειωτής η Μητροπούλου Παναγιώτα

Ο Ικαρος αγωνίστηκε με   τις: Γενναίου,Σημαιοφορίδου,Γεωργούτσου,Χρυσού,Καλαφάτη,Καρκατσούλη,Γκοργκόλη, Εγγλέζου,Μελιάδου,Θεοχάρη,Τζοβόλου Ντάτσιου.