Κυριακή 29 Δεκεμβρίου 2013

Aναπάντεχη ισοπαλία με 1-1 για την ΑΕ Μοσχάτου απέναντι στην μαχητική ομάδα του Ατρόμητο Κεραστινίου.

Η ΑΕ Μοσχάτου που στο πρώτο ημίχρονο παρουσιάστηκε χωρίς νεύρο  ίσως λόγω της απουσίας του Κοντοπάνου και του Καράμπελα αιφνιδιάστηκε από τον μαχητικό αντίπαλό του Ατρόμητο αφού στο 28' ο Κωλέτσης έχασε σε  τε-τα-τε με τον Αθανασόπουλο να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του ,τελικά με τον ίδιο ακριβώς  τρόπο μετά από δέκα λεπτά στο 38'  πάλι μόνος με τον τερματοφύλακα του Μοσχάτου κατάφερε ' να σκοράρει κάνοντας το 1-0.Αμέσως μετά αποβλήθηκε με δύο κίτρινες κάρτες ο σκόρερ Κωλέτσης και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες καθόλιν την διάρκεια του αγώνα.
Στην επανάληψη τα πράγματα ήταν τελείως διαφορετικά για το Μοσχάτο το οποίο έπαιξε πολύ καλή μπάλα και πίεσε τον αντίπαλό του σε πολύ μεγάλο βαθμό.Όμως ο φανταστικός σήμερα τερματοφύλακας του Ατρόμητου πραγματικά 'κατέβασε τα ρολά"με την εκπληκτική του απόδοση σώζοντας αρκετές τη ομάδα του από πολλές παραβιάσεις της εστίας του  από σουτ  εξ επαφής των αντιπάλων του ειδικά μέσα στην μικρή του περιοχή .

Το Μοσχάτο απλώς κατάφερε να μην φύγει ηττημένο και ισοφάρισε στο 62' με τον Λόλιο.Χάνοντας αναπάντεχα δύο βαθμούς που τώρα η απόσταση από τον δεύτερο της βαθμολογίας Ερμή Νίκαιας τον χωρίζει ένας βαθμός στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου του πρώτου ομίλου της Ά κατηγορίας (ΕΠΣΠ)
Στο 48'  σε κεφαλιά του Αλτόγλου μέσα στην μικρή περιοχή έφυγε μόλις άουτ.
Στο 56' ο Στούπης σε εξ επαφής σουτ μέσα στην μικρή περιοχή απέκρουσε σωτήρια ο αντίπαλος τερματοφύλακας.
Στο 83' σε σουτ του Ατματζίδη μέσα στην μικρή περιοχή η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι
Στο 90' σε σουτ του νούμερο ( 12) Μοσχάτου μέσα στην μικρή περιοχή και πάλι απέκρουσε σωτήρια ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Tην επόμενη αγωνιστική(5-1-14) το Μοσχάτο θα αντιμετωπίσει στο γήπεδο του την Ολυμπιάδα.