Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 2017

ΕΣΠΕΔΑ Γυναικών:Συνεχίζει αήττητος ο ΟΦΑ Απολλώνιος... Στο tie- break νίκησε ο Μίλωνας με 2-3 σετ την Δραπετσώνα...(Αποτελέσματα-Βαθμολογία 9ης αγωνιστικής )

Συνεχίζει αήττητος ο ΟΦΑ Απολλώνιος που επιβλήθηκε εκτός έδρας του ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ με 0-3 σετ.

Σε ενα πολύ συναρπαστικό αγώνα στα πλαίσια του πρωταθλήματος Β΄Εθν.-.Περ.Πρωτ/μα Γυναικών Β΄Ομιλος για την 9η αγωνιστική  ο Μίλωνας  κατάφερε στο "tie -break" να πάρει την νίκη (2-3 σετ)στο εκτός έδρας αγώνα του με την Δραπετσώνα .

Αρκετά ενδιαφέροντες αγώνες είχαμε ανάμεσα στον ΑΟΝ Αργυρούπολης και το Περιστέρι αλλά και μεταξύ του Πήγασου Χαϊδαρίου και της Ενωσης Ιλιού οπου και αυτοί τελείωσαν με 3-2 σετ υπέρ των γηπεδούχων ομάδων.

Μετά από ένα ματς που οδηγήθηκε στο τάϊ μπρέϊκ η ομάδα μας δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από το Χαϊδάρι και ηττήθηκε με 3-2 σετ από τον Πήγασο. Οι αθλήτριες μας κατέβαλαν κάθε προσπάθεια για να επιστρέψουν ολικά στο παιχνίδι, βρέθηκαν πίσω με 1-0 και 2-1 σετ, βρήκαν ρυθμό στο τέταρτο σετ όπου και το κατέκτησαν εύκολα με 25-18, όμως στο τάϊ μπρέϊκ ηττήθηκαν με 15-13 και πήραν τον έναν βαθμό από την αναμέτρηση αν και θα μπορούσαν πολλά περισσότερα.
 Πλέον η ομάδα μας κοιτά μπροστά στο επόμενο παιχνίδι την Τετάρτη 20/12 εντός έδρας με την Ίριδα.
Τα σετ: 25-16, 21-25, 25-23, 18-25, 15-13