Τρίτη 17 Ιανουαρίου 2017

Ατυχη η Ελευθερία Μοσχάτου που ηττήθηκε στην παράταση στον εκτός έδρας αγώνα της με τον Πειραϊκο 71-68(κ.α 58-58)

Αγώνα με πολλές συγκινήσεις είχαμε στο γήπεδο του Σαλπέα όπου Πειραϊκός και Ελευθερία Μοσχάτου ήθελαν την νίκη και κανένας δεν το έβαλε κάτω όπου φτάσαμε στην παράταση για να βγεί ο νικητής(κ.α 58-58). ο Πειραϊκός πήρε τον αγώνα  με 71-68.
δείτε τι έγραψε το site της Ελευθερίας Μοσχάτου
Άτυχο ματς για την Ελευθερία, που είχε τον έλεγχο στο 1ο μέρος. Ο Πειραϊκός εκμεταλλεύτηκε την υπεροχή ύψους κάτω από το καλάθι και ανέτρεψε την κατάσταση στην 3η περίοδο, αλλά η ομάδα μας αντεπιτέθηκε στα τελευταία 3 λεπτ΄΄α του αγώνα, πηγαίνωντας ένα ματς που έμοιαζε χαμένο στην ισοφάριση, ενώ σε επίθεση 10’’ στο φινάλε είχε άστοχο σουτ που θα της έδινε τη νίκη. Στην παράταση ο Πειραϊκός είχε περισσότερες δυνάμεις, από την καταπονημένη με απουσίες Ελευθερία. Το ματς όμως κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ενώ η Ελευθερία πάλεψε και και πάλι είχε ευκαιρία για μια ακόμη παράταση αλλά το τελευταίο τρίποντό της ήταν άστοχο.
14η-  1η/ 26 Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ανδρών <>  Δευ 15.01.2017 ,  Γηπ. κλ. "Π. Σαλπέας" Πειραιά,  ώρα 21.45  (Διαιτ. :  Λαζαρίδης ,  Λύρας , Κούλης Χαρ. )
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ  71- 68  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.
( Δεκ. :  17-15 , 31-37 , 45-41 , 58-58 , παρ. 71-68  )
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ( Ποτόσογλου Ν., Ποτόσογλου Μ.): Δημητρόπουλος 2, , Ασημακόπουλος 3,  Καλής 8,  Δεβεζόγλου 12 (2), Χριστόδουλος 27, Πρινέας 9 ,  Μοσχολιός ,  Λέσι 3 ,  Βούτας 7 (1),  ( δεν έπαιξαν :   Καραδημητρίου , Χρήστου , Παπακωνσταντίνου  ) .
Α.Ο.Ε.Μ. ( Κουτσούρης, Παρασίδης ):Παπατρέχας 4 (1), Ζαρκαδούλας 1, Παυλιάς 13 (2), Δέλλιος 11 (2), Πέττας 13 (2),  Στουραίτης 12 (2),  Δαουτάκος 14 (2),  Νικολαίδης,  Ιγιάμου , ( δεν έπαιξαν :   Τζαφέρης © , Τσαραπατσάνης  , Σιδηρόπουλος  ) .