Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου 2016

Νίκη των εφήβων της Ελευθερίας Μοσχάτου στο Πέραμα με 41-51

Η ομάδα της Ελευθερίας Μοσχάτου σαφώς πολύ καλύτερη του αντιπάλου της δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει με 41-51 και έτσι σε 13 αγώνες έχει πετύχει 7 νίκες και 6 ήττες και βρίσκεται στην μέση της βαθμολογίας.
Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει εντός  έδρας την πρωτοπόρο και αήττητη της βαθμολογίας ομάδας του ΑΟΝ Αργυρούπολης.
Δείτε τι έγραψε για τον αγώνα το site της Ελευθερίας Μοσχάτου.
<<Η Νίκη των Εφήβων στο Πέραμα, εικοσιτέσσερις  ώρες μετά την ήττα των ανδρών, στο αντίστοιχο ματς των δύο συλλόγων.
Σημαντικό αποτέλεσμα, στην προσπάθεια της ομάδας μας να απομακρυνθεί ασφαλώς από την επικίνδυνη ζώνη, των τριών τελευταίων θέσεων.
Μεγάλο σκορ στην 1η περίοδο, ενώ οι ομάδες έκοψαν το ρυθμό στη συνέχεια. Η γηπεδούχος, προσπάθησε να ανατρέψει στην 3η περίοδο, αλλά η ομάδα μας έφτασε σε καθαρή νίκη στο τέλος.>>

Διαιτ. :  Παπαγεωργου, Σταγανός
 Δεκ. : 17-27 , 27-36 , 37-40 ,  41-51
ΠΕΡΑΜΑ ( Πασαγιάννης ) :  Μυσιρλής © 9 (3), Κατιρτζόγλου , Φεσσόπουλος , Κανέλλης 10 , Μακαρατζής , Καλαϊτζάκης 2 ,  Μπακογιάννης 6 (2),  Δελλής 14 ,  Σπυριδάκος  .
Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης ) :  Σιδηρόπουλος 8 ,  Σωτηρίου 5 (1),  Πολυζώης 3 (1),  Γρυπάρης 3 (1),  Φρουδάκης ,  Καψής , Νικολαϊδης © 12 (1),  Καρπούζης 4 (1), Ιγιάμου-Περισανίδης 14 , ( δεν έπαιξε :  Δούκας )