Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2016

Δύσκολη νίκη του Φωστήρα επι του ΑΟ Ζευγολατιού με 1-0.

Πρώτο τρίποντο για τον ΦΩΣΤΗΡΑ με προπονητή τον Νίκο Παντέλη.

Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ κέρδισε δύσκολα τον ΑΟ Ζευγολατιού με 1-0 σε ένα κάκιστο αγωνιστικό χώρο.

Ο αγωνιστικός χώρος του ''Σπύρου Γιαλαμπίδης'' ήταν βούρκος, εξ αιτίας της δυνατής νεροποντής που προηγήθηκε.

Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ που ήταν καλύτερος στο α' ημίχρονο, ευτύχησε να σκοράρει στο 30' με κεφαλιά ''ψαράκι'' του Μάριου Μπιτσάνη.
Από κει και πέρα ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τους παίχτες του ΦΩΣΤΗΡΑ να προσπαθούν να διαχειριστούν την επερχόμενη νίκη.
Στο β' ημίχρονο η ομάδα του Ζευγολατιού προσπάθησε και έκανε κάποιες φάσεις για γκολ, όμως συχνά - πυκνά διαμαρτήρονταν αναίτια στον διαιτητή.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μπαλασάκης, Κόπελας, Δημακάκος, Παραράς, Μεντής, Κοτίτσας (65' Λέσι), Σκάρος, Καλημέρη, Ταχματζίδης (80' Βλάχος), Ζαγοριανός, Μπιτσάνης (46' Κοσμίδης)