Τρίτη 8 Μαρτίου 2016

"Πύρρειος νίκη" της Ελευθερίας Μοσχάτου στην παράταση επι του Φοίνικα Πειραιά με 72-68(κ.α 61-61)...Tα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής.

Μπορεί  η Ελευθερία Μοσχάτου να μην ήταν καλή στην περισσότερη διάρκεια του αγώνα
(είχε  1 εύστοχο τρίποντο  στα 24 και 3 στα 3 στην παράταση ),όμως κατάφερε να κάνει την μεγάλη ανατροπή,  ενω έχανε με 12 πόντους διαφορά στα τελευταία πέντε λεπτά του αγώνα.
Πηγε   στην παράταση, όπου πήρε μια "πύρρειος νίκη" με 72-68 και έτσι ανάσανε βαθμολογικά ελπίζοντας στην συνέχεια του πρωταθλήματος να πάει ακόμη καλύτερα.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:17-19,24-36,43-53,61-61(72-68)

Οι διαιτητές του αγώνα Μπίκας και βελέτζας ηταν πολύ καλοί

Ελευθερία  Μοσχάτου ( Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης ) :  Ζαρκαδούλας 19 ,  Τσατσάνης 2 ,  Παυλιάς 13 (2),  Δέλλιος 11 (1),   Πέττας 23 (1),  Τζαφέρης  3 , Κόλλιας 1 ,  Πέτσης   , Γιαννόπουλος

Φοίνικας Πειραιά. (Παπανδρέου , Τσομπάνος) : Ντανάς 7 (1), Τζαγγαράκης 13 , Κακολύρης 6 (1),  Δεβεζόγλου  7 (1), Ρέπας 8 , Φιλίππου 11 , Γρηγοράκος 15 (2),  Θωμάς 1 , Πάτρας

Κυριακή 6 Μαρτίου 2016

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 20ης αγωνιστικής του 1ου και 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής Ανδρών.

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 20ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών, είναι:
1ος Όμιλος
Κυριακή 6 Μαρτίου
Ν. Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Οίαξ Ναυπλίου Καμήτσος-Κοτσίρης (Λημνιάτης)
Σπάρτης 17.00 Σπαρτιατικός-Απόλλων Σμύρνης Χαϊνά-Καββαδάς (Κουκάκης)
Σχολικό ΝΦ 15.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Χαρίλαος Τρικούπης Φάκαρος-Μπανασάκης (Ζώης)
Ακράτας 17.00 Ακράτα-Πόλις Μαντήλας-Ζιώγας (Παπαδόπουλος Γ)
Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Κ.-ΚΑΟ Π Μακρής-Καρανικόλα (Πετράκης Μιχ.)
Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-Κεραυνός Αιγίου Μαγκουνής-Γιακείμη (Θεοδοσόπουλος)
1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας Φραγκούλη-Ορφανός Εμμ. (Χασάπης)
2ος Όμιλος
Χαλκιοπούλειο 14.30 Έσπερος Λαμίας-Ηρόδοτος Καλαϊτζάκης-Αυγερινός (Χριστοδούλου Γ)
Κοντόπευκο 17.00 ΚΑΠ-Κάδμος Νάστος-Ρίζος (Παπαδόπουλος Κ)
Κω 16.00 Ιπποκράτης-Άρης Νίκαιας Αποστολίδης-Ουσταμπασίδης
ΔΑΚ Κλαδισού 15.00 Κύδων-Άρης Πετρούπολης Κωνσταντινίδου-Τσακαλογιάννης (Πετράκης Ν)
Ιλισίων 13.00 Ηλυσιακός-Πανναξιακός Στρέμπας-Τσαχάκης (Σταύρου)
Αμαρουσίου 17.00 Μαρούσι-Σπόρτιγκ Αθανασόπουλος-Αντωνιάδης (Παππάς)
Τετάρτη 16 Μαρτίου
Βούλας 17.30 Πρωτέας Β.-Τρίτων -

Α2 Aνδρών:Hττα του Εθνικού απο τον Προμηθέα Πατρών με 80-76...Αποτελέσματα 19ης αγωνιστικής.

Προμηθέας Πατρών-Εθνικός 80-76
Διαιτητές: Φούφης-Μπήτης-Παφίλης (Θεοδωρόπουλος)
Δεκάλεπτα: 20-18, 42-33, 63-52, 80-76.
Προμηθέας Πατρών (Γιατράς): Σκούφης 3, Νοέας 14, Κουμπούρας 12, Γιαννικόπουλος, Χαμηλός, Πέττας 23, Γερομιχαλός 11, Πέτροβιτς 2, Τσάμης 9, Αλίχοντζιτς 6.
Εθνικός (Λιόγας): Μάντζαρης 9, Τζόλος 3, Τότσιος 16, Βασιλόπουλος 10, Βουγιούκας 2, Ράπτης 12, Γκιζόγιαννης 13, Λάτοβιτς 4, Μαγκουνής 3, Τζιάλλας, Ψυλέας 4.

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:
Περιστέρι-Ηρακλής 73-64
Δούκας-Κύμη 72-79
Δόξα Λευκάδας-Πανερυθραϊκός 78-74
Φίλιππος Βέροιας-Λιβαδειά 62-66
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Παγκράτι 84-67
Ευρώπη Πευκοχωρίου-Φάρος Κερατσινίου 81-91 (20/2)

Σάββατο 5 Μαρτίου 2016

Εκτός έδρα ήττα για το Μοσχάτο με 3-1 απο τον Περαμαικό.

Το Μοσχάτο δεν παρουσιάστηκε να έχει καλή απόδοση στο σημερινή του αναμέτρηση  με τον Περαμαικό οπου δέχτηκε τρία γκόλ.Ο αντίπαλος ήταν ανώτερος σε όλη την διάρκεια του αγώνα απλώς κατάφερε να μειώσει σε 3-1 λίγο πριν το τέλος.

Περισσότερα σε λίγο

Νίκη του Αίολου Ταύρου με 3-1 σετ επι του Μελά Αγ. Ελευθέριου.

Άλλη μία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η γυναικεία ομάδα του Αίολου Ταύρου καθώς κέρδισε την αντίστοιχη ομάδα του Μελά Αγ. Ελευθέριου  με 3-1 σετ.
Παρά τα πολλά λάθη, η ομάδα του Αίολου  κατάφερε για μία ακόμα αγωνιστική να πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης παραμένοντας κοντά στην διεκδίκηση της 4άδας.
Την επόμενη αγωνιστική θα  αντιμετωπίσει  την ομάδα του ΑΟΠ Μοσχάτου όπου θεωρείται ένας κομβικός και σημαντικός αγώνας.

Πολύ καλή η διατησία των κ.κ Κατέρλη Χ. και Καραδημητρίου Γ.
Αίολος Ταύρος (Δημητρακάκος): Κολοβού Μ., Σαρατσοπούλου Κ., Καμπύλη Ε., Ρούσσου Ε., Ζίγκιρη Ν., Αναστασοπούλου Κ., Παπαδοπούλου Α., Μόκα Μ., Φραγκούλη Μ., Κρασσά Γ., Πετράκη Ι, Κωτογλίδου Π.

Μελάς Αγ. Ελευθέριος (Αναξόπουλος Σ.): Μέτου Χ., Κουρτάκη Μ., Ιωαννίδου Δ., Παπαδάκη Σ., Μαριάτου Μεταξά Ε., Τσούτσια Λ., Καραδήμα Α., Γαϊτη Σ., Κυριακοπούλου Α., Φουτζίτζη Κ.

Παρασκευή 4 Μαρτίου 2016

Γ' ΕΣΚΑΝΑ:Συνέτριψε τον Σαρωνικό ο Λέων Μοσχάτου με 74-49

Εχοντας τα παιδία του Ιμπραημάκη  ενα πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο, οπου προηγήθηκαν  με 11-7,21-12 και 26-18 μπόρεσαν  στην διάρκεια του υπολοίπου αγώνα να έχουν  ακόμη καλύτερη απόδοση( ανέβασαν   την διαφορά  πάνω απο 30 πόντους) τελικά πολύ εύκολα πήραν  μία πολύ σημαντική νίκη που τους  δίνει  καλή ψυχολογία για την συνέχεια του πρωταθλήματος της΄Γ ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:26-18,43-25,65-33,74-49

Οι διαιτητές του αγώνα Αυγερινός και Γαρατζιώτης ηταν πολύ καλοί στον σημερινό έργο τους.

Λέων  Μοσχάτου:  (Ιμπραημάκης) : Αλεξίου 11 (3), Γκαφάαρ 4, Ευκαρπίδης, Σονίδης 10, Φελλάς 8 (2), Γιαμπάνης 17 (3), Βασιλάκος 2, Νικολάου, Μαρκουίζος 14 (1), Καππής 8 (2), Ρουμελιώτης

Σαρωνικός: (Δαχρετζής Α,Δαχρετζής) : Συρόγλου 6, Σαρρής 1, Κάτσικας 2, Τσαντές, Μπακάλης 19 (2), Κουνάδης 2, Αγγελόπουλος 3 (1), Γαίτάνος 5 (1), Μπακάλης Σ. (4), Καλτσάς 7 (1)

Νίκη εκτός έδρας για τα κορίτσια του ΑΟΠ Μοσχάτου επιβλήθηκαν με 1-3 σετ του Εσπερου Καλλιθέας ...Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 18ης αγωνιστικής.