Δευτέρα 24 Δεκεμβρίου 2018

Νίκη της ΑΕ Μοσχάτου με 5-0 επι της Δόξας Πειραιά

Πολύ καλό το Μοσχάτο απέναντι στην Δόξα Πειραιά που δεν δυσκολεύτηκε να επιβληθεί με 5-0.
 Το σκόρ άνοιξε  στο 12' λεπτό με εκπληκτικό γκόλ του Νιζάμη.Στο 15' λεπτό ο Σπανός έκανε το 2-0 στο 41' ο Σαπαλίδης πέτυχε  το 3-0  όπου  αυτό ηταν  το  σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας πραγματοποίησε  ολες τις  αλλαγές  το τελικό 5-0 διαμόρφωσαν ο Ντούνιας στο 59' και ο Σαπαλίδης στο 64'.
Το παιχνίδι έγινε μέσα σε μια Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα με αρκετό φίλαθλο  κόσμο στο γήπεδο.
Την επόμενη αγωνιστική το Μοσχάτο θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ΑΕ Περάματος.

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Αθανασόπουλος, Μουρελάτος( 46΄Ζίου) Ξενιτόπουλος, Στεφανής, Φαναρίτης , Σιδηρόπουλος( 46’ Ντούνιας) Νιζάμης(46’ Σόσαρι) Χατζάκης( 65’ Μπόλης) Σαπαλίδης, Σπανός, Στούπης .

ΔΟΞΑ: Παγώνης, Λογοθέτης , Τσούλα, Κάρλες, Παπαϊωάννου, Κουτσουράκης( 82’ Χάκο) , Αγγελακόπουλος ( 76’ Τσαπαρλής ) Πετρόγγονας , Αποστόλου, Γκιόκα, Πρέλα .