Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2018

Γ' Εθνική (2ος Όμιλος):Αήττητοι παραμένουν ΟΦΗ και Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας,διπλασίασε τις νίκες του ο Ικαρος Νέας Σμύρνης.

ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ.-ΧΑΛΚΙΔΑ 67-59 ημιχρ.(32-32)
Τη δεύτερη νίκη στο Πρωτάθλημα της Γ΄εθνικής πήρε η ομάδα μας καθώς επιβλήθηκε της Χαλκίδας με 67-59 ημιχρ.(32-32).Στο α΄δεκάλεπτο και μετά τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά ο Ίκαρος πάτησε καλύτερα στο παρκέ και κατάφερε να κλείσει το δεκάλεπτο στο +4 (19-15).
Η ομάδα μας με ένα αρχικό 3-0 στο β΄δεκάλεπτο κατάφερε να πάει τη διαφορά στο +7 (22-15) με την ομάδα της Χαλκίδας να αντιδρά και με σερί 08-17 να περνά με 30-32 και με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ στη λήξη να φτάνουμε στο ισόπαλο 32-32.Στο γ΄δεκάλεπτο ο Ίκαρος κράτησε ένα ισχνό προβάδισμα 3 με 5 πόντων με το Μανιάτη με τρίποντο στο 29.50 να γράφει με τρίποντο το 44-42 και τον Αντωνούσο στη λήξη με νέο τρίποντο να κάνει το 47-42.Στο δ΄δεκάλεπτο ο Ίκαρος κατάφερε και βρήκε ελύθερα σουτ και με τρία διαδοχικά τρίποντα του Μόσορα (από τα 5 συνολικά )πήγε τη διαφορά στο(+14 ) 58-44.
Η Χαλκίδα έβγαλε αντίδραση κάνοντας ένα 0-7 ρίχνοντας τη διαφορά στη μέση με τον Ανέστη με νέο τρίποντο να φτάνει τη διαφορά στο +10 2.45΄΄πριν τη λήξη.Στον εναπομείναντα χρόνο η Χαλκίδα κατάφερε να φτάσει μέχρι το -6 στα 50΄΄ δεύτερα (65-59) με την ομάδα μας με 3/4 βολές να φτάνει στο τελικό 67-59.