Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2016

Β' ΕΣΚΑΝΑ Εφήβων:Στην παράταση ηττήθηκε εκτός έδρας η Ελευθερία Μοσχάτου με 66-63(κ.α 61-61) απο την ισοδύναμη Δραπετσώνα.

H Eλευθερία Μοσχάτου στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος της Β' ΕΣΚΑΝΑ Εφήβων  ηττήθηκε εκτός έδρας στην παράταση  με 66-63(κ.α 61-61) από την Δραπετσώνα.

Η ομάδα του Γεωργάκη έπαιξε και σε αυτόν τον αγώνα πολύ καλά αλλά στάθηκε πολύ άτυχη που ισως εάν δεν τραυματιζότανε ο Σιδηρόπουλος στο ποιο κρίσημο σημείο(περίπου τρία λεπτά πριν την λήξη του κανονικού αγώνα)  θα έπαιρνε μια πολύ καλή νίκη,αλλά δεν πειράζει η ομάδα μας προσπάθησε πάρα πολύ και ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο που έχανε με δέκα πόντους διαφορά και βρήκε τις δυνάμεις με μια πολύ καλή
πεντάδα(Περισανίδης,Χριστόπουλος,Γρυπάρης,Νικολαιδης,Σιδηρόπουλος) να γυρίσει το ματς όπου τελικά κυνηγώντας την νίκη μέχρι το τέλος έχασε στην παράταση από μια ισοδύναμη ομάδα.

Η Ελευθερία έχει σε 11 αγώνες 6 ήττες και 5 νίκες σίγουρα στον δεύτερο γύρο τα πράγματα θα πάνε ακόμη καλύτερα  διότι η ομάδα μας όλο ποιο καλή συνοχή αποκτάει άλλα και καλύτερο μπάσκετ παίζει