Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016

Iσόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν στο Μοσχάτο, Εθνικός Πειραιώς και Ερμής Ζωνιανών

Iσόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν στο Μοσχάτο, Εθνικός Πειραιώς και Ερμής Ζωνιανών στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.
Παρά την απώλεια βαθμών, ο Ερμής Ζωνιανών παρέμεινε πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα του τετάρτου ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Στο πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες έδειχναν να κοιτάζουν περισσότερο να προφυλάξουν τα «μεσόπισθεν» και στη συνέχεια έψαχναν αλλά δίχως ιδιαίτερα αξιώσεις να σημειώσουν κάποιο τέρμα. Η πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι, καταγράφηκε στο 18ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους, με τον Ταβλαδωράκη να εκτελεί δυνατά ένα πλάγιο, να βρίσκει τον Ανυφαντάκη που με κεφαλιά «έστρωσε» στον Φαμπίνιο, αλλά το γυριστό σουτ του εξουδετερώθηκε από τον Βουτσινά.
Στο 34’ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Εθνικό Πειραιώς, αρχικά ο Βλάχος προσπάθησε να «νικήσει» τον Κόλλια ο οποίος κράτησε ανέπαφη την εστία του και στην επαναφορά ο Λεωνιδόπουλος έχασε δεύτερη ευκαιρία καθώς η μπάλα κόντραρε στα σώματα.
Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα, ο Ερμής «κρατούσε» μακριά από την εστία του τον Εθνικό και προσπαθούσε να «χτυπήσει» στις αντεπιθέσεις κάτι που ουσιαστικά δεν το κατάφερε. Με εξαίρεση μία κεφαλιά του Παυλάκη στο 71ο λεπτό που κατέληξε άουτ, δεν σημειώθηκε κάποια αξιόλογη φάση στο δεύτερο μέρος με το 0-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα…
Εθνικός Πειραιώς: Βουτσινάς, Στασινός, Γερόλυμος, Ματζώρος, Μπεχλιβανίδης, Λεωνιδόπουλος, Κομνηνός(84’ Χατζησάββας), Κατίδης, Μάναλης(73’ Σουλελές), Παυλάκης, Βλάχος
Ερμής Ζωνιανών: Κόλλιας, Κοζυράκης(87’ Ραπτάκης), Πρωτογεράκης, Ανυφαντάκης, Γεωργούλης, Ταβλαδωράκης, Σκουτέλης(74’ Σεχολάρι), Φαμπίνιο, Τοπούζης, Προβυδάκης, Πλουσής Β.(79’ Πασιαλής)
Πηγή: grandsport