Τετάρτη 26 Οκτωβρίου 2016

Aτολμη η Ελευθερία Μοσχάτου απέναντι στον Αλιμο όπου ηττήθηκε με 59-61.

Ατολη  η Ελευθερία Μοσχάτου απέναντι στον Αλιμο όπου ηττήθηκε με 59-61 και έτσι στο πρωτάθλημα της Ά ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών σε τέσσερις αγώνες μετράει τρείς ήττες.

Η Ελευθερία βρέθηκε στην αρχή πίσω στο σκορ όπου είχε ένα σερί λαθών αλλά ισορρόπησε το παιχνίδι και με αντεπίθεση προσπέρασε στο σκορ στο ημίχρονο. Όμως στην 3η περίοδο ήταν η σειρά του Αλίμου να προσπεράσει και στην 4η, στο 3ο λεπτό, το σκορ έγινε 50-57. Στη συνέχεια πέρασαν άλλα 3 άσφαιρα λεπτά εκατέρωθεν, Αλλά τελικά η Ελευθερία ξαναμπήκε στο παιχνίδι που ήταν ήταν ισόπαλο 59-59 στο τελευταίο λεπτό. Η ομάδα μας έχασε 2 βολές στα 20’’(59-60), ενώ ένα καλάθι 2’’ πριν το φινάλε, που το γήπεδο θεώρησε ως την ισοφάριση και το διαιτητικό σφύριγμα που ακούστηκε ως επιπλέον βολή, το οποίο δυστυχώς ήταν τελικά για υπόδειξη βημάτων που προκάλεσαν την απορία και τα παράπονά μας αλλά και την οριστική επικράτηση για τον Άλιμο.

Την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει την ομάδα της Μεγαρίδας εκτός έδρας.
Διαιτητές : Χρηστίδης Π. Τσάτσης Τηγάνης Γ.

Δεκάλεπτα : 18-21 , 41-35 , 50-51 , 59-61

Ελευθερία Μοσχάτου  ( Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης ) :  Παπατρέχας  6 (2),  Στουραϊτης  3 (1),  Παυλιάς 6 (2),  Δέλλιος  13 (2),  Πέττας  14,  Μόμτσος  4 ,  Τζαφέρης  ,  Κόλλιας  ,  Δαουτάκος  5 (1),   Νικολαίδης 8 (2),

Α.Λ.Φ. Αλίμου (Τριανταφύλλου ,  Ζάννος) : Παπάζογλου 10 ,  Μαλιάρας , Φωσσές 3 ,  Κοκαλιάς 10 (2),  Κουτσουβάς 12 ,  Μουζάκης ,  Χολέβας 7 (1),   Παπαζαφεριόπουλος 2 ,  Κανταράκιας  9 ,  Τσακίρης ,  Καψαρίδης  8