Σάββατο 4 Απριλίου 2015

Ισόπαλο με 3-3 αναδείχθηκε το Μοσχάτο με την Ελλάς Ποντίων.

Ωραίο θέαμα με πολλά γκολ είχαμε στην  σημερινή αναμέτρηση της ΑΕ Μοσχάτου με την Ελλάς Ποντίων στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του δεύτερου ομίλου της Ά Κατηγορίας Πειραιά, όπου  αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3-3.

Το σκορ άνοιξε πολύ νωρίς το Μοσχάτο όπου στο 4' ο Παπαευθυμίου ΄
με κοντινό σουτ έκανε το 1-0.
Στο 8' ισοφάρισε σε 1-1 ο Αθανασιάδης για την Ελλάς Ποντίων.
Στο 30' ο Δουλγκέρης διαμόρφωσε το 2-1 για το Μοσχάτο όπου με αυτό το σκορ τελείωσε και το πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη πολύ γρήγορα στο 46' η Ελλάς Ποντίων με τον Κάτσικα ισοφάρισε σε 2-2.
Στο 58' ο Συρράκος σε χτύπημα φάουλ έξω απο την περιοχή έδωσε και πάλι το προβάδισμα με 3-2 για το Μοσχάτο.

Όμως για τρίτη φορά η Ελλάς Ποντίων κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3 με τον Καραμανίδη στο 60' και  αυτό το σκορ παρέμεινε μέχρι την λήξη του αγώνα.
Κατά την γνώμη μας ένα δίκαιο αποτέλεσμα ανάμεσα σε ισάξιους αντιπάλους.

Την τελευταία αγωνιστική Το Μοσχάτο θα αντιμετωπίσει την Αμφιάλη εκτός έδρας.

Το γκόλ του Συρράκου στο 58'

Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(29η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
2.ΕΙΡΗΝΗ 2005 - ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝΝΙΚΑΙΑΣΣάββατο04/04/1517:00ΜΗΤΣΗ Ε., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Τ., ΖΕΡΒΑΚΗΣ Γ. (Παρατηρητής: ΚΑΛΟΥΜΕΝΟΣ ΦΩΤΗΣ)0-0
3.ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ - ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝΣάββατο04/04/1517:00ΣΑΒΒΑΤΙΑΝΟΣ Δ., ΒΟΓΙΑΤΖΙΔΑΚΗ Χ., ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ Γ. (Παρατηρητής: ΠΟΥΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ)1-1
4.ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣ - ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣΠΕΡΑΜΑΤΟΣΣάββατο04/04/1517:00ΤΣΑΜΟΥΡΗΣ Α., ΚΟΤΖΑΜΑΝΙΔΗΣ Η., ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ Π. (Παρατηρητής: ΜΑΛΟΥΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)1-1
5.ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝΜΟΣΧΑΤΟΥΣάββατο04/04/1517:00ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΓΑΛΑΝΗ Γ., ΚΑΡΑΝΑΝΟΣ Γ. (Παρατηρητής: ΠΙΕΡΡΑΚΕΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ)
6.ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥΝΙΚΑΙΑΣ - Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣΣάββατο04/04/1517:00ΜΙΧΕΛΗΣ Σ., ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Γ., ΓΚΟΛΕΣ Π. (Παρατηρητής: ΦΩΚΙΔΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ)3-0
7.ΗΦΑΙΣΤΟΣ - ΑΜΦΙΑΛΗΡΕΝΤΗ - ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣΣάββατο04/04/1517:00ΒΙΚΤΩΡΑΤΟΣ Ν., ΚΑΡΑΚΕΛΛΕΣ Ι., ΦΑΓΚΡΙΔΑΣ Α. (Παρατηρητής: ΔΑΟΥΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ)0-0