Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014

Nίκη με το δεξί στην πρεμιέρα για τα κορίτσια της Ελευθερίας Μοσχάτου ,πήραν στο ντέρμπι τον Φάρο Κερατσινίου με 48-45.

Τα κορίτσια του Σωτήρη Τσαραπατσάνη παρότι δεν ξεκίνησαν καλά το σημερινό αγώνα με τον Φάρο Κερατσινίου στο κλειστό του Μοσχάτου έχαναν στο πρώτο δεκάλεπτο με 11-16 στην συνέχεια βρήκαν τον καλό τους εαυτό και μπόρεσαν με ένα (16-4)  να πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ υπέρ τους σε 28-20.
Στο τρίτο δεκάλεπτο συνέχισαν την καλή τους απόδοση  όπου προηγήθηκαν
 με 40-32.
Όμως τα κορίτσια του Λειβάδη αντέδρασαν και παίζοντας καλό μπάσκετ έκαναν την ανατροπή σε 41-43 τέσσερα λεπτά πρίν το τέλος του αγώνα.
Ομως ένα time out από τον προπονητή της Ελευθερίας ήταν αρκετό  να αλλάξει την ψυχολογία της ομάδας του Μοσχάτου και στα υπόλοιπα λεπτά αφήνοντας τον Φαρο μόνο με δύο πόντους πήρε σήμερα την πολύτιμη νίκη με 48-45 απο τον αντίπαλό της.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:12-16,28-20,40-32,48-45

Ελευθερία Μοσχάτου (Τσαραπατσάνης - Παπαναστασίου ) : Κακλέα 7 , Οικονομάκη , Σιδηροπούλου 5(1 ), Μανουρά 3 , Τζέμη 6 , Μούλτση 10( 2 ), Κωνσταντίνου 11(1 ), Δημέλη , Καλάγια 2 , Ξεπαπαδέα 6 , Μαυρίδου 4 , Mάνου .

Φάρος Κερατσινίου ( Λειβάδης ) : Αράμπαλη 7 , Μεγαλέμου , Σαλιάϊ , Αθανασίου 5(1), Νεαρχάκου 3 , Τσέρου 9 , Μπεράτη 2 , Κουταλιανού 19 , Κούκη