Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου 2014

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά κατάφερε η Οδηγήτρια να πάρει το ντέρμπι στο Μοσχάτο, κερδίζοντας την γηπεδούχο ομάδα με 0-1.

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά κατάφερε η Οδηγήτρια να πάρει το ντέρμπι μέσα στο Μοσχάτο για το πρωτάθλημα του δεύτερου ομίλου της ΕΠΣΠειραιά  κερδίζοντας την ομάδα μας  με 0-1 .
Η ΑΕ Μοσχάτου είχε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο όπου δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που είχε για να ανοίξει το σκορ.Στο δεύτερο ημίχρονο η Οδηγήτρια μπήκε ποιο αποφασιστική όπου στο 59' ύστερα από κόρνερ το νούμερο (4) με κεφαλιά κατάφερε να κάνει το 0-1.

Στο 2' ο Ντόνε ύστερα από χτύπημα φάουλ έφερε την μπάλα κοντά στην εστία της Οδηγήτριας αλλά εύκολα μπλόκαρε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.
Στο 24' ο Ντόνε έχασε μεγάλη ευκαιρία σε σουτ μέσα στην μικρή περιοχή του αντιπάλου απέκρουσε σωτήρια ο τερματοφύλακας της Οδηγήτριας.
Στο 28' σε  πλάγια σέντρα του Ντόνε κοντά στην αντίπαλη περιοχή ο Σπηλιωτάκης  σούταρε και η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι της αντιπάλου ομάδας.

Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε (0-0)

Στο 53' ο επιθετικός της Οδηγήτριας σε τε-τα-τε με τον Μαχαίρα έστειλε την μπάλα άουτ.
Στο 58' σε μακρινό σουτ απέκρουσε σωτήρια ο Μαχαίρας σε κόρνερ.
Στο 59' για την  Οδηγήτρια  ύστερα από κόρνερ το νούμερο (4) με κεφαλιά κατάφερε να κάνει το 0-1.