Πέμπτη 13 Μαρτίου 2014

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τα κορίτσια του Ικαρου Καλλιθέας νίκησαν τον Φοίνικα με 3-1 σετ (25-12,25-15,22-25,23-25)

Σήμερα ο Ίκαρος Καλλιθέας στο κλειστό του Έσπερου έπαιξε τόσο όσο χρειαζότανε για να πάρει την νίκη επί του Φοίνικα ώστε να κερδίσει  τους τρεις βαθμούς που θα του είναι πολύτιμοι για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Στην αρχή ξεκίνησε αρκετά καλά και κατάφερε γρήγορα να πάρει τα δύο πρώτα σετ με
 25-12και 25-15 και ενώ στο τρίτο προηγήθηκε με 8-5,10-6 και φαίνονταν ότι θα πάει και σε αυτό το σετ καλά, εντελώς
απροσδόκητα άρχισε να χαλαρώνει κάτι που εκμεταλλεύτηκε η αντίπαλος ομάδα και διαμόρφωσε το σκορ σε 12-11,14-14, 17-20 και τελικά το πήρε με 22-25 .

Μετά  όλα παίχτηκαν στο τέταρτο σετ όπου τα κορίτσια του Πανταζή υπερέβαλαν εαυτό και στο τέλος με πολύ δυσκολία κατάφεραν να το πάρουν με 25-23(0-6,5-11,
14-13,19-15,22-17,23-23,25-23) και έτσι έκαναν την τρίτη συνεχή νίκη τους και πλέον ελπίζουν στον επόμενο αγώνα που θα δώσουν εκτός έδρας με τον Ρέντη να καταφέρουν να πάρουν θετικό αποτέλεσμα που θα τους αυξήσει ακόμη την καλή ψυχολογία που διαθέτουν.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν ο Κατσούλης και ο Διαμαντής,Σημειωτής ήταν η Σιδέρη Μαρία -Ελένη