Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2014

Εθνικό:Ισόπαλος 1-1 με τον Αετό Κορυδαλλού.

Την ευκαιρία να καθαρίσει από τώρα την υπόθεση - τίτλο έχασε ο Εθνικός, που αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 του Αετού στον Κορυδαλλό στο ντέρμπι κορυφής του δευτέρου ομίλου. Ο Σαμιώτης στο 37' το μοναδικό γκολ για τους κυανόλευκους, που διατήρησαν το +4 από τον αντίπαλό τους.
10' Έχει μπει πολύ πιο δυνατά ο Εθνικός στο ντέρμπι κορυφής με τον Αετό Κορυδαλλού, με  τους «κυανόλευκους" να ελέγχουν πλήρως τον ρυθμό του αγώνα.

17' Μετά από εκτέλεση φάουλ του Παυλάκη η κεφαλιά του προωθημένου Σαμιώτη πέρασε ελάχιστα άουτ.

22' Μεγάλη διπλή χαμένη ευκαιρία για τoν Εθνικό! Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Λύγκου και κοντινή κεφαλιά του Σκαφτούρου, οι αμυντικοί του Αετού απομάκρυναν επάνω στην γραμμή και η μπάλα αφού στρώθηκε στον Παυλάκη από το ύψος του πέναλτι, ο μέσος του Εθνικού σούταρε, για να περάσει η μπάλα ελάχιστα άουτ.

37' ΓΚΚΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!! Ο Εθνικός ανοίγει το σκορ!!! Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Λύγκου, ο Σαμιώτης με κεφαλιά γράφει το 0-1!!!!!!!!!

Αξίζει να σημειωθεί ότι στην φάση του γκολ αποβλήθηκε για διαμαρτυρία ο προπονητής του Αετού Λεωνίδας Πανοηλίας.

44' Eκτέλεση φάουλ του Σούφλα, ο Σκαφτούρος πήρε την κεφαλιά στην αγκαλιά του Γεωργόπουλου.

45' Δοκάρι για τον Αετό μετά από σέντρα - σουτ του Μπούκη.

Λήξη ημιχρόνου, με τον Εθνικό να προηγείται 0-1 με το γκολ του Σαμιώτη από το 37'

Μόλις ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

47' Η διαιτητής Λαμπαδαρίου αρνείται να καταλογίσει πεντακάθαρο πέναλτι υπέρ του Εθνικού σε ανατροπή του Σούφλα μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων.

52' Χάνεται τεράστια ευκαιρία για τοιν Εθνικό να διπλασιάσει τα τέρματά του. Οι Παυλάκης, Σκαφτούρος και Λύγκος βγαίνουν στην κόντρα, με τον Σκαφτούρο να μοιράζει στον Λύγκο και ο τελευταίος να «σημαδεύει» το κάθετο δοκάρι των γηπεδούχων!

59' Πρώτη αλλαγή για τον Εθνικό. Ο Σταφσουλάι παίρνει τη θέση του Παυλάκη.

65' Φοβερή ευκαιρία για τον Αετό, με τον Μάναλη να πλασάρει ελάχιστα πάνω από το δοκάρι του Βουτσινά από πολύ καλή θέση.

70' Δεύτερη αλλαγή για τον Εθνικό. Ο Σάμιος αντί του Σκαφτούρου.

76' Ο Κουρκούτης παίρνει τη θέση του Σιδηρόπουλου.

83' Ισοφαρίζει ο Αετός Κορυδαλλού με τον Κουρκούτη, που εκμεταλλεύθηκε σύγχυση της άμυνας του Εθνικού.

84' Τρίτη αλλαγή για τον Εθνικό. Ο Τσαραούσης αντί του Μανουλίδη.

87 Τρομερή ευκαιρία για τον Εθνικό, με τον Σταφσουλάι να πλασάρει άουτ από πολύ καλή θέση και αφού είχε αποφύγει ακι τον Γεωργόπουλο.

Τέλος του αγώνα, με τις δύο ομάδες ισόπαλες 1-1.