Κυριακή 5 Ιανουαρίου 2014

Μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο για την Θύελλα Μοσχάτου όπου με τέσσερα τέρματα κατάφερε να πάρει μία σπουδαία νίκη επι του Αργοναύτη με 4-2 ο οποίος είχε προηγηθεί με 0-2 και να συνεχίζει πλέον την προσπάθεια της σωτηρία της.

Σε ένα πρώτο ημίχρονο όπου και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για γκόλ κατάφερε μόνο ο Αργοναύτης να τις εκμεταλλευτεί και να προηγηθεί με 0-2 με τέρματα του Λιάρου στο 20' και του Λαδικού στο 44'
Στην επανάληψη η Θύελλα ποιό αποφασισμένη τελικά κατάφερε να κάνει την μεγάλη ανατροπή μέσα σε 12 λεπτά πέτυχε τρία γκόλ στο 45' με τον Νικολόπουλο στο 54' αυτογκόλ (χτύπησε η μπάλα στην πλάτη του αμυντικού) και στο 57' με τον ο Κωσταντάκο .
Το τελικό σκόρ 4-2  διαμόρφωσε ο Τούρλας στο 92'
Είχαμε και τέσσερις αποβολές δύο για κάθε ομάδα.

10.Α.Π.Ο.ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥΓΗΠΕΔΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΠΑΝ ΣΑΛΠΕΑ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΦΑΓΚΡΙΔΑΣ Α., ΣΟΥΓΚΛΑΚΟΣ Θ. (Παρατηρητής: ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ)7-0
11.Α.Ο.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ - ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

ΣΚΑΛΤΣΗΣ Θ., ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ Σ., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι. (Παρατηρητής: ΔΙΑΚΑΝΤΩΝΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ)1-5
12.ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣΜΟΣΧΑΤΟΥ

ΠΑΠΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΣΙΝΙΟΡΑΚΗΣ Α., ΦΑΓΚΡΙΔΑΣ Α. (Παρατηρητής: ΛΟΥΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)4-2