Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2014

Πολύτιμο "τρίποντο" πέτυχε σήμερα η Θύελλα Μοσχάτου με την νίκη της με 3-2 επι της δυναμικής Αμφιάλης.

Ενας πολύ καλός αγώνας έγινε σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο του Μοσχάτου ανάμεσα στην γηπεδούχο Θύελλα Μοσχάτου και την Αμφιάλη στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του δεύτερου ομίλου της Ά Πειραιώς πραγματικό "ντέρμπι" μεταξύ ισάξιων ομάδων που προσπαθούν να αποφύγουν τον υποβιβασμό.Το αγώνα κέρδισε η Θύελλα Μοσχάτου με 3-2 με ένα γκόλ του Σταύρου τρία λεπτά πρίν την λήξη του.

Το σκόρ άνοιξε ο Νικολακόπουλος στο τρίτο λεπτό για την Θύελλα και έτσι μπόρεσε να αιφνιδιάσει τον αντιπαλό της.Ομως η Αμφιάλη κατάφερε να αντιδράσει και αυτή με την σειρά της στο 10' και στο 30' με δύο γκόλ του Γεροπαναγιώτη παίρνοντας  το προβάδισμα και πήγε στα αποδυτήρια με 1-2 με το σκόρ υπέρ της.

Στην επανάληψη ο αγώνας έγινε ακόμη καλύτερος με τις δύο ομάδες να κυνηγούν το γκόλ και έγιναν πολύ καλές φάσεις με αποτέλεσμα στο 63' σουτ του Νικολακόπουλου βρήκε την πλάτη του Ευδαίμων και κατέλειξε στα δίκτια του τερματοφύλακα της Αμφιάλης και  έτσι ισοφάρισε η ομάδα του Μοσχάτου.

Απο εκεί και μετά η πίεση της Αμφιάλης ήταν αρκετά καλή έχασε μία -δύο καλές ευκαιρίες για να κάνει το 2-3 και τελικά στο 87' ο Σταύρου σε μία ξαφνική αντεπίθεση σκόραρε για την ομάδα του και έδωσε τους τρείς πολίτιμους βαθμούς στην Θύελλα οι οποίοι  την ανέβασαν στην βαθμολογία πάνω απο την ζώνη του υποβιβασμού.

Η Αμφιάλη ήταν μία ισάξια ομάδα της Θύελλας και σιγουρά σήμερα ήταν άτυχη.
Το γκόλ του Σταύρου στο 87' οπου η Θύελλα νίκησε με 3-2 την Αμφιάλη