Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2013

ΕΣΚΑΝΑ:Xωρίς αντίπαλο οι Παίδες του Ικαρου Καλλιθέας νίκησαν και τον Μίλωνα εκτός έδρας με 70-92(21-24-34-52,51-66,70-92).Επίσης και οι Εφηβοι του Ικαρου κέρδισαν την ομάδα του Μίλωνα με 36-84(8-17,14-40,27-67,36-84).

O Ίκαρος σήμερα με το ωραίο παιχνίδι που έπαιξε   λίγο ήθελε να ακουμπήσει τους εκατό πόντους με αντίπαλο τον Μίλωνα στο εκτός έδρας αγώνα που έδωσε για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Παίδων της ΕΣΚΑΝΑ.
Έχοντας τον Σκούφη σε πολύ καλή ημέρα(πέτυχε 25 πόντους) κατάφερε προσφέροντας πολύ καλό θέαμα να ικανοποιήσει αρκετά τους συνήθεις καλούς φίλαθλους που τον ακολουθούν σε κάθε παιχνίδι.
Με το σημερινό  του παιχνίδι o Iκαρος  έδειξε ότι πολύ δύσκολα θα υπάρξει αντίπαλος ό οποίος θα μπορέσει να τον αντιμετωπίσει, διότι η ομάδα διαθέτει αρετές και στην άμυνα αλλά και στην επίθεση.Ακόμα και στα δύσκολα όπως σήμερα όπου στο πρώτο δεκάλεπτο  προηγήθηκε με 9-17  αλλά στήν συνέχεια  με δύο συνεχή τρίποντα που δέχτηκε με αποτέλεσμα τα μειώσει η αντίπαλος σε 21-24,βρήκε αμέσως τον τρόπο να ανταπεξέλει και να προηγηθεί μέσα σε τρία λεπτά στο δεύτερο δεκάλεπτο με 21-36.
Ο Σκούφης από ότι φάνηκε είναι η κινητήριο δύναμή του που με την καλή συνεργασία των άλλων παικτών της ομάδας δίνουν την αίσθηση ότι μπορούν να παίξουν ακόμη καλύτερο μπάσκετ και φυσικά να μπορούν να ικανοποιήσουν κάθε δυνατή προσδοκία τους.
Ο Μίλωνας παρότι έχασε αλλά έδειξε ότι έχει κάλο σύνολο και είναι πολύ σημαντικό που κατάφερε να βάλλει στον Ίκαρο 70 πόντους.
Ο παίκτης που φάνηκε ιδιαίτερα για την ομάδα της Νέας  Σμύρνης ήταν το νούμερο (10) ο Κιούσης.
Για την ομάδα της Καλλιθέας  εξαιρετικός για σήμερα ήταν ο Σκούφης αλλά και πολύ καλοί  οι Τάρλας,Κουρέπης,Παπαδάκης.
Οι διαιτητές του αγώνα Φραγκιαδάκης και Σταγιάνος  ήταν πολύ καλοί στο σημερινό τους έργο.

ΙκαροςΚαλλιθέας(Zαφειράκης,Βαλλινδράς):Δήμος,Πασσαλίδης,Τάρλας,Μακρυθανάσης,Ζορμπάς,
Αλεξανδρόπουλος,Κουρέπης,Σαλεχ,Αλεξανδρόπουλος,Σκούφης,Μακρίδης.