Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2013

Τήν ένατη νίκη του πέτυχε ο Εθνικός με 4-1 επι του Αμπελακιακού.

Ο Εθνικός  με το  4-1 του Αμπελακιακού πέτυχε την ένατη νίκη του στις 10 πρώτες αγωνιστικές.
 Παυλάκης (16'), Σάμιος (23', 66'), Σαμιώτης (28') οι σκόρερς.

Ο Μαργαρίτης Χατζηαλέξης ξεκίνησε με Βουτσινά κάτω από τα δοκάρια και από δεξιά προς αριστερά τους  Τσαραούση,Μπένα ,Πολυχρονίδη και Γερόλυμο. Αμυντικά χαφ Χαλιμούρδας και Σαμιώτης ενώ μπροστά τους είναι ο Σάμιος με Σταφσουλάι δεξιά και Παυλάκη αριστερά με τον Λύγκο μόνο προωθημένο.
Ο Αμπελακιακός ξεκίνησε Καρνέση,Θέμο,Μπούνταλη,Καρποντίνη,Μαγιάτη,Παππάς,Παπαθεοχάρης,Κοβιός,Ψώινο,Ραπτόπουλο και Σβούρδα.
O Εθνικός άνοιξε το σκορ με τον Παυλάκη στο 16 ,όταν υποδέχτηκε εξαιρετικά την πάσα του Σάμιου..
23ο λεπτό και ο Σάμιος πέτυχε το  δεύτερο γκολ για τους "Κυανόλευκους";όταν πήρε τη μπάλα απο τακουνάκι του Παυλάκη και πάσα του Λύγκου, ο "Sam" με Bicycle Kick έκανε το 2-0.
Οι παίκτες της ομάδας μας ήταν καταιγιστικοί και σκόραραν και τρίτο γκολ με τον Σαμιώτη στο 28 απο ασίστ του Λύγκου..
Εκτός από τα τρία γκολ οι Πειραιώτες είχαν απολέσει και άλλες τρεις καλές ευκαιρίες με Χαλιμούρδα,Λύγκο...
Πρώτη αλλαγή στο 62 με τον Σπήλιο να παίρνει τη θέση του Τσαραούση ενώ δύο λεπτά μετά ο Σούφλας πήρε τη θέση του Χαλιμούρδα..
Στο 66 4-0 απο τον Σάμιο.
Ο Ραπτόπουλος μείωσε σε 4-1 παίρνοντας το ριμπάουντ απο την απόκρουση του Βουτσινά..
76' Ο Ηλιόπουλος στη θέση του Παυλάκη
85' Ο Λύγκος με πλασέ αστόχησε από κοντά.
Τελικό 4-1 για τον Εθνικό, που μετράει πλέον εννιά νίκες και μία ισοπαλία σε 10 αγωνιστικές και προελαύνει στην Α' Κατηγορία