Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2013

ΕΣΚΑΝΑ:Mία απο τα συνηθισμένα για τους Εφήβους και οι Παίδες του Ικάρου Καλλιθεας νίκησαν εκτός έδρας τον Ολυμπιακό για την πέμπτη αγωνιστική με 53-60(15-15,25-22,39-38,53-60) και 40-72(7-23,14-35,30-54,40-72) αντίστοιχα.

Από την αρχή έδειξε η ομάδα του Ικάρου την διαφορά δυναμικότητας που είχε από την ομάδα του Ολυμπιακού παρότι έπαιξε εκτός έδρας με αποτέλεσμα να κατατροπώσει τα παιδιά του Πιτσικάλη  από τα πρώτα λεπτά του πρώτου δεκαλέπτου όπου προηγήθηκε με 1-8,3-16,και 7-23.
Στην Συνέχεια σβήνοντας τις μηχανές του η ομάδα του Ζαφειράκη ώστε να μπορέσει  να κάνει οικονομία δυνάμεων για την συνέχεια για  το δύσκολο πρόγραμμα που θα ακολουθήσει ιδιαίτερα των βασικών του παικτών,έδωσε  την δυνατότητα να αγωνιστούν και οι υπόλοιποι παίκτες του,έτσι λοιπον στην συνέχεια   το σκορ διαμορφώθηκε σε 14-35και 30-54  για το δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο.
Στο τέταρτο που όλα πλέον είχαν κριθεί η ομάδα εντείνοντας τους καλούς αγωνιστικούς ρυθμούς της κατάφερε να μεγαλώσει την υπάρχουσα διαφορά και να τελειώσει ο αγώνας με 40-72 αφήνοντας αρκετά ικανοποιημένους  τους φιλάθλους του Ικάρου  που το παρακολούθησαν.
Ο Ολυμπιακός δεν θυμίζει καθόλου την περσινή η την προπερυσινή ομάδα και θα πρέπει να δουλέψει αρκετά για να βελτιωθεί για την συνέχεια του πρωταθλήματος, να επισημάνουμε ότι σε πέντε αγώνες έχει πέντε ήττες.
Από την ομάδα του Ικάρου σήμερα μας άρεσε αρκετά ο Κουρέπης και ο Σαλέχ .

Οι Διαιτητές  του αγώνα Μαυρέλης ,Καλαντζής ήταν αρκετά καλοί στο σημερινό έργο τους.
ΙκαροςΚαλλιθέας(Zαφειράκης,Βαλλινδράς):Πετρόπουλος,Δήμος,Πασσαλίδης,
Τάρλας,Παπαδάκης,Μακρυθανάσης,θ,Ζορμπάς, Αλεξανδρόπουλος,Κουρέπης,Μακρίδης.Σαλεχ