Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2013

Μεγάλη νίκη για την ΑΕΜοσχάτου επί της ΑΕ Αίγινας με 4-2 που κατάφερε να ανατρέψει το 1-2 εις βάρος της αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Tο τρίτο γκόλ του Μοσχάτου σε εκτέλεση πεναλτι του Ατματζίδη
Ένας αγώνας για γερά νεύρα και μεγάλες ανατροπές όπου είχε έξι γκολ και πλούσιο θέαμα.
Το Μοσχάτο προηγήθηκε πολύ νωρίς μόλις στο δεύτερο λεπτό του αγώνα με πέναλτι του Κοντοπάνου.Αλλά η ομάδα της Αίγινας με δύο ωραία προσωπικό γκολ του Μπακομήτρου(5'&13') πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη με 1-2 και έκανε δύσκολα τα πράγματα για την ομάδα του Μοσχάτου μας

Όμως στην επανάληψη η ψυχή των παικτών της ΑΕΜ μίλησε και αφού κυριάρχησε στο γήπεδο κατάφερε πρώτα με τον Κοντοπάνο στο 65' με κοντινό πλασέ να ισοφαρίσει σε 2-2 και έπειτα με τον Ατματζίδη με πέναλτι στο 71' να προηγηθεί με 3-2. Στο τελευταίο λεπτό με τον Σπηλιωτάκη να κάνει το 4-2 και να μπορέσει να γράψει στο ενεργητικό της μία μεγάλη νίκη-ανατροπή όπου την κρατάει πρώτη στην βαθμολογία με έξι βαθμούς.