Κυριακή 31 Μαρτίου 2013

Σπουδαία νίκη της Αναγέννησης Μοσχάτου με 3-0 επι της Κύπρου Κορυδαλλού.

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε σήμερα το μεσημέρι  η Αναγέννηση Μοσχάτου στο δημοτικό γήπεδο της πόλης μας όπου αντιμετώπισε και νίκησε άνετα την Κύπρο Κορυδαλλού με 3-0.

Από νωρίς κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 3' λεπτό με τον Ναυπλιώτη και να πάρει προβάδισμα στο σκορ και παράλληλα να αποκτήσει θετική ψυχολογία για την συνέχεια του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να βάλει και άλλα δύο τέρματα ώστε να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα.
Η ομάδα μας με αυτή την νίκη ανέβηκε ακόμη περισσότερο στην βαθμολογία του πρώτου ομίλου της β' κατηγορίας της ΕΠΣΠειραιά και  ελπίζει ότι στην συνέχεια του πρωταθλήματος θα πάει ακόμη καλύτερα.