Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2012

Nίκησαν οι έφηβοι της Αθλητικής Ενωσης Μοσχάτου την μαχητική ομάδα των Σαλαμινομάχων με 3-1 και στέφτηκαν και τυπικά πρωταθλητές του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος.

Η Μαχητική ομάδα των Σαλαμινομάχουν ξεκίνησε πάρα πολύ δυνατά και αιφνιδίασε την ομάδα μας στα πρώτα είκοσι  λεπτά, πέτυχε γκολ στο 15'  όπου προηγήθηκε με 0-1 και είχε και δύο δοκάρια.
Στην συνέχεια η ομάδα μας πήρε την πρωτοβουλία όπου κατάφερε να δείξει την δύναμή της.Ισοφάρισε με γκολ του Ηλία Χουντά στο  20 και στο δεύτερο ημίχρονο προηγήθηκε με 2-1 το γκολ πέτυχε ο Κατομέρης στο 52' λεπτό.
Στο 75' ο Συμεών Σοφοραντόφ σημείωσε το τρίτο γκολ της ΑΕΜ όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Συγχαρητήρια στα παιδία της ομάδας μας για τις επιτυχίες τους.