Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2012

Α' ΕΠΣΠ:Μεγάλη νίκη για την Θύελλα Μοσχάτου επι του Αργοναύτη με 3-2

Το δεύτερο γκόλ  Θύελλα Μοσχάτου απο τον Κωσταντάκο
Γκολ δεν βάζει μόνο η Αθλητική Ένωση Μοσχάτου αλλά και η Θύελλα Μοσχάτου,πριν από λίγο κέρδισε με 3-2 τον Αργοναύτη για το πρωτάθλημα του δεύτερου ομίλου της 'Α Πειραιώς.

Η ομάδα του Μοσχάτου κατάφερε να προηγηθεί με 3-0 μέχρι το 71' λεπτό όπου και μείωσε η ομάδα του Αργοναύτη.
Στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε η Θύελλα στο 13' λεπτό με γκολ του Νικολόπουλου από εκεί και μετά ο Αργοναύτης πίεσε έχασε κάποιες ευκαιρίες να ισοφαρίσει αλλα΄δεν τα κατάφερε.

Στην επανάληψη η Θύελλα μπήκε με πολύ δύναμη να καθαρίσει τον αγώνα όπου στο 52' έχασε σίγουρο γκολ ο Ντάι σε τετατε  με τον τερματοφύλακα του Αργοναύτη.

Στο 53' λεπτό ο ίδιος παίκτης είχε οριζόντιο δοκάρι σε μακρινό σουτ.

Στο 56' λεπτό αυτό που δεν έκανε ο Ντάι το έκανε ο Κωσταντάκος και η Θύελλα προηγήθηκε με 2-0.

Στο 62' λεπτό ο Αργοναύτης είχε δοκάρι με τον Ντέλο και έχασε την ευκαιρία να μειώσει.

Στο 65'λεπτό ύστερα από λάθος της άμυνας του Αργοναύτη ο Νταί έκανε το 3-0.

Στο 71' λεπτό μείωσε σε 3-1  με πέναλτι ο Νίκανδρος για τον Αργοναύτη
και στο 90' λεπτό ο  Ελάντι έκανε το 3-2 για την ομάδα του Αργοναύτη.

Η Θύελλα έχει κάνει ένα πολύ καλό ξεκίνημα στους δύο πρώτους αγώνες έχει 4 βαθμούς και ευχόμαστε να πάει ακόμη καλύτερα.