Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Α2 Κατηγορία:Nίκη του Εθνικού επι του Ηρακλή με 86-76

Χωρίς
να δείχνει επηρεασμένος από την ήττα της περασμένης βδομάδας στην Τρίπολη αλλά και από το άδειο λόγω τιμωρίας κλειστό του Κερατσινίου, ο Εθνικός για την 9η αγωνιστική της Α2 επικράτησε του Ηρακλή με 86-76 και μοιράζεται την πρώτη θέση με την Καβάλα (το Λαύριο έχει έναν αγώνα λιγότερο). Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς αιφνιδιάζοντας την ομάδα μας και το δεκάλεπτο τους βρήκε προηγούμενους με 13-28
στο 9’ και 16-20 στο 10’.

Η συνέχεια όμως δεν ήταν ίδια αφού ο Εθνικός μπήκε αποφασισμένος να πάρει την κατάσταση στα χέρια του και τα κατάφερε, όταν έκανε επιμέρους σκορ 29-10 πηγαίνοντας στα αποδυτήρια προηγούμενος με σκορ 45-30. Στην επανάληψη η ομάδα μας προηγήθηκε ακόμα και με 18 πόντους διαφορά όμως κάποια λάθη των παικτών μας και η ευστοχία του Ηρακλή από την περιφέρεια, έδωσαν το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να πλησιάσουν, ακόμα και στους 7 πόντους στα μισά του 4ου δεκάλεπτου. Το παιχνίδι έληξε τελικά με νικητή τον Εθνικό με σκορ 86-76, φτάνοντας τις 7 νίκες σε 9 αγώνες.

Γούναρης: «Ξεπεράσαμε την ήττα στην Τρίπολη»

«Το παιχνίδι αυτό ήταν δύσκολο γιατί προερχόμαστε από μια ήττα στην Τρίπολη και έπρεπε λίγο να συγκεντρωθούμε. Ήταν ένα ματς κεκλεισμένων των θυρών με τις ιδιαιτερότητες που έχει ένα τέτοιο παιχνίδι. Στην αρχή ξεκινήσαμε αγχωμένοι. Ίσως μας επηρέασε η έλλειψη του κόσμου μας που μας δίνει ενέργεια και πάθος. Δεν καταφέραμε μόνιμα να το βγάλουμε αυτό αλλά σιγά σιγά όσο πέρναγε ο χρόνος και στην δεύτερη περίοδο συγκεκριμένα καταφέραμε και πιέσαμε πάρα πολύ στην άμυνα, κλέψαμε κάποιες μπάλες, καταφέραμε και βάλαμε κάποια εύκολα καλάθια και αυτό μας έδωσε αυτοπεποίθηση και στην επίθεση και έτσι διατηρήσαμε μια ασφαλής διαφορά καθ' όλη την διάρκεια του παιχνιδιού. Το δεύτερο μέρος κύλησε έχοντας αυτή την διαφορά από το πρώτο ημίχρονο παρόλο που ο Ηρακλής ήταν πάρα πολύ εύστοχος, σημείωσε - αν δεν κάνω λάθος - 10 τρίποντα στο δεύτερο ημίχρονο, καταφέραμε και κρατήσαμε αυτή τη διαφορά και συνεχίζουμε».

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 9ης Αγωνιστικής:

Εθνικός - Ηρακλής 86-76
Διαιτητές:Διαμαντής - Δαρλαμήτσος - Κοντίλης.
Δεκάλεπτα: 16-20, 45-30, 63-51, 86-76.
Εθνικός (Γούναρης): Παπαδιονυσίου, Μούκας, Καρυπίδης 3, Κουκάς 9 (1), Τσιότρας 7, Ζούμπος 19 (2), Γκιζόγιαννης 18 (1), Μαχαίρας 13, Βαβάτσικος 3, Αναγνωστόπουλος, Ψυλέας 14 (2).
Ηρακλής (Δαμαλής): Σταματογιάννης, Μιχάλογλου 17 (2), Ονάσογλου 9 (3), Γαρέζος, Χρυσόπουλος 8, Αράπης, Καραγκιολίδης 18 (1), Κοθράς 17 (3), Μήτσιαλος 1, Αποστολίδης 6 (2).

Σάββατο 6 Δεκεμβρίου 2014

ΕΣΚΑΝΑ Παμπαίδες:ο Ικαρος Καλλιθέας ΙΙ(2001) νίκησε και την Ελευθερία Μοσχάτου με 47-37(7-8,15-19,32-30).

Mε σθένος στα τελευταία λεπτά του αγώνα  οι μικροί αθλητές του Διονυσόπουλου  νίκησαν και την Ελευθερία Μοσχάτου με 47-37 και έτσι πέτυχαν να ξεκινήσουν  στο πρωτάθλημα Παμπαίδων της ΕΣΚΑΝΑ αρκετά εντυπωσιακά έχοντας πετύχει σε  δύο αγώνες δύο νίκες(πρώτη με Πειραϊκό εκτός έδρας).Να επισημάνουμε οτι τα παιδιά του Ικαρου ΚαλλιθέαςΙΙ  έχουν γεννηθεί το2001 και συναγωνίζονται ομάδες που αγωνίζονται οι περισσότερες με παιδιά που γεννήθηκαν το 2000.
Ο Ίκαρος Καλλιθέας ξεκίνησε αρκετά νευρικά το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με αποτέλεσμα να είναι αρκετά άστοχος(1-6,3-8) όμως στην συνέχεια βελτιώθηκε προς το καλύτερο και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ με 13-8, αλλά όμως πολύ γρήγορα αντέδρασε η Ελευθερία Μοσχάτου και πέτυχε  το 13-13 και να πάει στα αποδυτήρια με το σκορ υπέρ της με 15-19.Σε αυτό το πρώτο μέρος του αγώνα είχαμε καλές άμυνες και από τις δύο ομάδες και λίγα καλάθια.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το σκορ είχε αρκετές διακυμάνσεις με αποτέλεσμα το παιχνίδι να γίνει ακόμη ποιο συναρπαστικό(16-19,22-21,22-26,28-28) όπου βρήκε τον Ίκαρο Καλλιθέας να προηγείται με την λήξη του 32-30.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο και  οι δύο  ομάδες  προσπάθησαν   για την νίκη μιας και μέχρι εκείνη την στιγμή ήταν ισοδύναμες,όμως η καλή ψυχραιμία των παικτών του Διονυσόπουλου φάνηκε στα δύσκολα σημεία του αγώνα αλλά   και η αποβολή με πέντε φάουλ του Μπουρτσούκη(Ελευθερία)είχαν την σημασία τους με αποτέλεσμα να φτάσουν  σήμερα στο κλειστό της Λάμπρου Κατσώνη να πετύχουν την δεύτερη νίκη τους για το πρωτάθλημα των παμπαίδων της ΕΣΚΑΝΑ.

Τον αγώνα διετήτευσε ο Γαρατζιώτης.

Nίκη πέτυχε και η ομάδα του Ικαρου ΚαλλιθέαςΙ εκτός έδρας επι του Μύλωνα με
 51-61 στην παράταση(κανονικός αγώνας
49-49(9-9,22-16,27-35)

Τέσσερα γκόλ πέτυχε η ΑΕ Μοσχάτου επι του Περαμαικού στο γήπεδο της Νίκαιας.

Παίζοντας το Μοσχάτο πολύ καλό ποδόσφαιρο ειδικά στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε και νίκησε με 4-1 τον Περαμαικό και πλέον ανέβηκε ακόμη ποιό ψηλά στην βαθμολογία του δεύτερου ομίλου της Α'Πειραιώς.Ελπίζοντας ότι μιας και βρισκόμαστε στα μέσα του πρώτου γύρου ότι στην συνέχεια να καλύψει την διαφορά των εννά πόντων που έχει απο την πρωτοπόρο ομάδα της Οδηγήτρια(Ικαρος έχει ενα αγώνα λιγότερο) και να διεκδικήσει ακόμη και την πρώτη θέση του ομίλου του.

Το πρώτο γκόλ πέτυχε ο Γιαννακόπουλος στο 17'
το δεύτερο ο Ντόνε στο 29',το τρίτο πάλι ο Ντόνε στο 41' με πέναλτι ,
Μείωσε στο 63' ο Περαμαικός σε 3-1 και στο 76' ο Γιαννακόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 4-1 για το Μοσχάτο
Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα αγωνιστεί εκτός έδρας με την Ειρήνη 2005.

Μοσχάτο (Δημητρίου): Κομηνάκης, Μουτοκαλάκης, Δαμπούνης, Αλτόγλου, Ρωμανός, Παπαευθυμίου, Τσούκης, Σπηλιωτάκης(67΄Αθανασόπουλος), Ντόνε(86΄Νικολάου), Προυσής(80΄Δουλγέρης)

Περαμαικός (Παπακαλοδούκας): Τριανταφυλλίδης, Τζιώτης (60΄Παπαθανασάκης), Παπακαλοδούκας, Καραγιάννης, Φάνης, Μανουλίδης, Δεμερτζής, Σκαρτάδος (76΄Σακελάριος), Κωνσταντίνου, Φωτεινάκης, Φλέγκας (70΄Διακάκης)

Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(11η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
2.ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣΝΙΚΑΙΑΣΣάββατο06/12/1415:00ΜΗΤΣΗ Ε., ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ Γ., ΤΙΚΑΣ Ν. (Παρατηρητής: ΔΑΟΥΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ)4-1
3.ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ - ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣΣάββατο06/12/1415:00ΤΣΑΜΟΥΡΗΣ Α., ΚΟΤΖΑΜΑΝΙΔΗΣ Η., ΓΚΟΛΕΣ Π. (Παρατηρητής: ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ)2-0
4.ΑΜΦΙΑΛΗ - ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ»Σάββατο06/12/1415:00ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ Σ., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Τ., ΒΕΡΥΚΑΚΗ Α. (Παρατηρητής: ΦΕΛΛΑΣ ΚΩΣΤΑΣ)1-1

16.ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ410118825

Με 3-0 προηγείται το Μοσχάτο στο ντέρπι του Περαμαικού στο ημίχρονο με το πρώτο γκόλ του Γιαννακόπουλου στο 17' και άλλα δύο του Ντόνε.

Περισσότερα σε λίγο.

Χριστουγεννιάτικο Βαzzar απο τον Σ.ΦΙ.Γ.Μοσχάτου

Α' ΕΦΉΒΩΝ ΕΣΚΑΝΑ:Συναρπαστική νίκη του Ικαρου Καλλιθέας στα τελευταία λεπτά του αγώνα επι του Παλαιού Φαλήρου με 76-84(29-13,39-35,59-57).

Τα παιδιά του Παπαδάκη και Λιόγκα κάνοντας την υπέρβαση στα τελευταία λεπτά του αγώνα με το Παλαιό Φάληρο μπόρεσαν να πάρουν μια σημαντική νίκη με 76-84 και έτσι να διατηρηθούν πρώτα στην βαθμολογία της
 Ά κατηγορίας της ΕΣΚΑΝΑ όπου σε 10 αγώνες μετρούν
10 νίκες.

Το Παλαιό Φάληρο παρουσιάστηκε αρκετά δυνατό και παθιασμένο για την νίκη,εκμεταλλευόμενο και τις απουσίες των παικτών του Ικάρου Καλλιθέας(Σκορδά,Ντουζίδη,Κουρέπη,Τάρλα)μπόρεσε να αιφνιδιάσει τον αντίπαλό του και με πολύ καλό τον Μπόθο(35 πόντους συνολικά) κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο δεκάλεπτο με 29-13. Στο δεύτερο δεκάλεπτο το Παλαιό Φάληρο πέτυχε το 32-19, και τρία λεπτά πρίν το τέλος του προηγήθηκε με
37-24,ομως απο εκεί και πέρα φάνηκε ότι τα πράγματα θα γίνουν διαφορετικά και ο Ικαρος πολύ γρήγορα άλλαξε την ροή του αγώνα και πέτυχε να πάει στα αποδυτήρια  με το σκόρ εις βάρος του με 39-35.
Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες δεν το έβαλαν κάτω και η κάθε μία προσπαθούσε για τον εαυτό της να πάρει την νίκη με αποτέλεσμα να γίνει ωραίο παιχνίδι και να συμβαδίζουν κοντά στο σκορ(43-37,53-48,59-57,65-60,69-61 6',42'' πριν την λήξη).Στο 4',05'' ο Ίκαρος για πρώτη φορά κατάφερε να ισοφαρίσει τον αγώνα σε 69-69 και έτσι  με καλή ψυχολογία και με περισσότερες δυνάμεις έκανε το 74-78 και το τελικό 76-84 παίρνοντας μία  δύσκολη νίκη από ένα πολύ καλό αντίπαλο.

Τον αγώνα διετήτευσαν οι Αντωνίου και Αργυρούδης

Παρασκευή 5 Δεκεμβρίου 2014

Η ΑΕ Μοσχάτου ευχαριστεί την εταιρεία "NISSAN Χαλκιάς Μ.Ε.Π.Ε."

Η ΑΕ Μοσχάτου θα ήθελε να ευχαριστήσει την εταιρεία "NISSAN Χαλκιάς Μ.Ε.Π.Ε." για την σπουδαία χορηγία της στις ακαδημίες του σωματείου μας.

Nίκη και πάλι για τον Αίολο Ταύρου επιβλήθηκε με 87-48 του Α.Ο. Πρωτέα

Την ένατη συνεχόμενη νίκη του πέτυχε ο Αίολος Ταύρου για το πρωτάθλημα του Β' ομίλου της 'Β ΕΣΚΑ επι του ΑΟ Πρωτέα με 87-48 στο κλειστό του Τιμόθεου Ευγενικού και συνεχίζει να παραμένει μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας με 18 βαθμούς.

Την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Χαραυγιακό ΑΣΚΗ.

Διαιτητές: Τσαχάκης, Ελευθερίου
Ταύρος (Δημητρίου, Θεοφανίδης): Θεοχάρης 15, Μαραγκίδης, Χάλαρης 22 (4), Βογιατζόγλου 6 (1), Γιοβάς, Μαμουνής 9 (2), Σπυριδάκης 5 (1), Αφαλίδης 2, Καραλευτέρης 2, Κλίμης 19 (4), Χύνης, Χουσεΐν 7.
Πρωτέας (Ζαφειράκης, Βασιλείου): Γερασιμόπουλος 5, Διαμάντης 1, Μουζάκης 7 (1), Μετάι 2, Κατσαρός, Αθηναίου 6, Κόντσης 4, Σιράγας 7, Ντάφλος 3, Πάτσιος 3, Σιαμπάνης 10.

ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ – ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 75 – 60
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ – ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. (δεν πραγματοποιήθηκε)
eska.gr
Τον σημερινό αγώνα παρακολούθησαν  οι Ολυμπιονίκες μας Ιωάννης Μελλισσανίδης και Πηγή Δεβετζή.
Στην φώτο διακρίνονται οι ολυμπιονίκες μας μαζί με τον πρόεδρο του Αίολου Ταύρου Μιχάλη Κακομανώλη και την συζυγό του, τον υπεύθυνο πολιτισμού του δήμου Μοσχάτου -Ταύρου  Απόστολο Σιόκα και  τον Σπύρο Χριστόπουλο παλαιό βαλκανιονίκη των 1500 μ.

Β' ΕΣΚΑΝΑ:Μεγάλη βαθμολογικής σημάσια νίκη πέτυχε η Ελευθερία Μοσχάτου επι της Ευριάλης με 79-67.

Παίζοντας εξαιρετικά απέναντι στην δυνατή Ευριάλη  στο δεύτερο ημίχρονο η Ελευθερία Μοσχάτου μπόρεσε να ανατρέψει το εις βάρος της σκόρ του πρώτου ημιχρόνου(31-40) και έτσι  να φτάσει να πάρει μία πολίτιμη νίκη που την αναρρίχησε ακόμη ποιό ψηλά στην βαθμολογία της ΄Β ΕΣΚΑΝΑ.

Τα παιδία του Τσαραπατσάνη έδειξαν την κατάλληλη στιγμή την αξία που διαθέτουν και πέτυχαν μία πολύ καλή νίκη που πλέον τους βάζει γερά  στην συνέχεια του πρωταθλήματος να διεκδικήσουν την άνοδό τους στην Ά ΕΣΚΑΝΑ.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:
19-23 ,31-40 ,56-51,79-67 )

Tον αγώνα διετήτευσαν οι  Χρηστίδης – Τσολάκος

Ελευθερία Μοσχάτου ( Τσαραπατσάνης - Παπαναστασίου) :  Γιαννόπουλος 4 ,  Παυλιάς 15 (3),  Κουμάρ-Σιβαράμ  6 ,  Πέττας 21 (3) ,  Τολημένος 2 ,  Τζαφέρης 8 (1),  Μαυρίδης ,  Πέτσης ,  Νικολάου 7 (1) ,    Ζαρκαδούλας 16 (2) .

Ευριάλη Γλυφάδας ( Κουρής - Αντωνοπούλου ) :  Μήτσου 6 (1),  Παρίσος 10 (1),  Σκουλούδης 21 (1),  Σκόρδος 1 ,  Κακαβάς 6(2),  Πετρακάκης Γ. 6 , Κελέσης 4 ,  Δημητρίου ,  Παπαδατος 1 ,  Δαγτζής 12(2).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(Eskana.gr)

Πέμπτη 4 Δεκεμβρίου 2014

ΕΠΣΠειραιά:To πρόγραμμα αγώνων του 2ου ομίλου (Α Κατηγορία) ----Σάββατο(6/12) Μοσχάτο-Περαμαικός ----Κυριακή(7/12)ΑΕ Αίγινας- Θύελλα Μοσχάτου .

9.ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣΝΙΚΑΙΑΣΣάββατο06/12/1415:00(Παρατηρητής: ΔΑΟΥΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ)
10.ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ - ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣΣάββατο06/12/1415:00(Παρατηρητής: ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ)
11.ΑΜΦΙΑΛΗ - ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ»Σάββατο06/12/1415:00(Παρατηρητής: ΦΕΛΛΑΣ ΚΩΣΤΑΣ)
12.ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ - ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣΝΙΚΑΙΑΣ - Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣΚυριακή07/12/1412:30(Παρατηρητής: ΠΙΕΡΡΑΚΕΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ)
13.ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ - ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝΝΙΚΑΙΑΣ - Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣΚυριακή07/12/1415:00(Παρατηρητής: ΔΗΜΗΤΣΑΣ ΔΗΜΟΣ)
14.ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ - ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣΣΑΛΑΜΙΝΑΣΚυριακή07/12/1415:00(Παρατηρητής: ΠΟΥΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ)
15.ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥΑΙΓΙΝΑΣΚυριακή07/12/1415:00(Παρατηρητής: ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
16.ΗΦΑΙΣΤΟΣ - ΕΙΡΗΝΗ 2005ΡΕΝΤΗ - ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣΔευτέρα08/12/1415:00(Παρατηρητής: ΜΑΛΟΥΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)

22

EΣΠΕΔΑ Γυναικών:Νίκη εκτός έδρας για την Α Ε Ρέντη επι του Πήγασου Χαιδαρίου με 0-3 σετ

Η Α Ε Ρέντη ς για
2ο συνεχόμενο αγώνα  πέτυχε νέα νίκη για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος της 'Β Εθνικής('Β όμιλος), αυτή την φορά επί του αντιπάλου
ΑΟ Πήγασος Χαΐδαρίου στην χθεσινή αναμέτρησή της  εκτός έδρας στο Κλειστό Χαΐδαρίου   με 0-3 σετ
 (16-25, 18-25, 16-25).

Η ομάδα του Ρέντη   από την αρχή του αγώνα είχε την πρωτοπορία στο σκορ, και την διατήρησε μέχρι το τέλος του αγώνα εξαιτίας και πάλι της καλής ψυχολογίας (από την αρχή δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης για το ποιος θα κερδίσει γεγονός σημαντικό για την έκβαση κάθε αγώνα, του καλού και δυνατού μπλοκ (μεγάλη βοήθεια από τις κεντρικές ), του πολύ καλού σερβίς, πολλές τελειωμένες επιθέσεις αλλά και της πολύ καλής της  άμυνας απέναντι στο αντίπαλό.

Πολύ καλή η διαιτησία των κκ Μενεσλή και Μαριδάκη. Γραμματέας ήταν η κ.Τσαντηλα.

Τετάρτη 3 Δεκεμβρίου 2014

Football League: Οι διαιτητές της 7ης αγωνιστικής(Νότιος όμιλος)--Φωστήρας - Ερμιονίδα...Πουλημάς (Κέρκυρας)

Αναλυτικά οι ρέφερι και οι βοηθοί τους:
Nότιος όμιλος
Παρασκευή 5/12
16.00: Ηρακλής Ψαχνών - Απόλλων Σμύρνης
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Καραγεώργος, Νενεκούμης (Αργολίδας)
Κυριακή 7/12
15.00: Φωστήρας - Ερμιονίδα
Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Συνιοράκης, Γεωργακόπουλος (Πειραιά)
15.00: Αχαρναϊκός - Άλιμος
Διαιτητής: Κυριαζίδης (Έβρου)
Βοηθοί: Παπαδημητρίου (Λάρισας), Γκούσαρη (Φωκίδας)
18.00: ΑΕΚ - Επισκοπή
Διαιτητής: Ρούσσος - Μπεκερτζής (Πρέβεζας)
Βοηθοί: Χουλιάρας (Αιτ/νίας), Μεσσήνης (Αχαΐας)
Δευτέρα 8/12
15.00: Πανηλειακός - Παναχαϊκή
Διαιτητής: Κοσικίδης (Αθηνών)
Βοηθοί: Κουτσόγιαννος (Αθηνών), Λάμιας (Μεσσηνίας)
16.00: ΑΟ Χανιά - Παναιγιάλειος
Διαιτητής: Ι. Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας), Κουράκης (Ηρακλείου)
Ρεπό: Καλλιθέα

Κύπελλο Πειραιά 'Γ. Ξηράκης: Το Μοσχάτο κληρώθηκε να αντιμετωπίσει την ΑΟΚ Φαλήρου για την φάση των οκτώ.