Δευτέρα 4 Νοεμβρίου 2013

Η Νέα Διοίκηση του Αθλητικού Ομίλου Ελευθερία Μοσχάτου

Ο  Α.Ο.  Ελευθερία ,  ευχαριστεί τον νομικό της σύμβουλο  κ. Αθανάσιο Μελίστα , για την νομική  βοήθεια που παρείχε , και φυσικά συνεχίζει να παρέχει, στο σύλλογο .  Η νομική βοήθειά του ειδικά στο τελευταίο διάστημα  ήταν σημαντική στην  ομαλή  εξέλιξη των διαδικασιών.
Έγινε η πρώτη συνεδρίαση του νέου Δ.Σ. που συγκάλεσε ο  πλειοψηφών  σύμβουλος κ. Ορφανός ,  και  οργανώθηκε σε σώμα η νέα διοίκηση.  κ Ορφανός ευχήθηκε καλή θητεία σε όλους, ενώ δύο νέα μέλη βρέθηκαν στη διοίκηση.   Ο 1ος  φυσικά είναι  «παλιός»  αφού όλος ο κόσμος της  Ελευθερίας  και όχι μόνο, γνωρίζει τον πρώην Πρόεδρο κ. Σταυρουλάκη,  που επί προεδρίας του  η Ελευθερία,  κατέκτησε το μοναδικό της νταμπλ, και άνοδο τμήματος σε εθνική κατηγορία ( Γυναίκες 2004).  Ο 2ος  εντελώς νέος στην διοίκηση είναι ο κύριος  Γουνελάς.
Με πρόταση του κ. Τσιρώνη η σύνθεση της Διοίκησης θα αναδιαταχθεί στην κατανομή των θέσεων,  κατά την θέληση του Δ.Σ.  στον 2ο χρόνο της θητείας του παρόντος  Δ.Σ.
ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΤΜΗΜΑΤΩΝ
Καλύφθηκε μέρος των  θέσεων,  αλλά τις επόμενες ημέρες θα ολοκληρωθεί η  διαδικασία.
Στις θέσεις υπευθύνων, θα προστεθούν,  ειδικά στα τμήματα αγοριών και άλλοι υπεύθυνοι,  ενώ θα ορισθούν και υπεύθυνοι στα πιο μικρά τμήματα  ή σε νέα που θα δημιουργηθούν. Η Διοίκηση περιμένει προτάσεις από τους γονείς και θα απευθυνθεί σε αυτούς.
Οι υπεύθυνοι  των αγωνιστικών τμημάτων υπό τον Γενικό Αρχηγό κ  Γιώργο Φελλά είναι  :
Έφορος  παγκορασίδων  :   Μάνος  Καραπατάκης

Φωστήρας: Λευκή ισοπαλία(0-0) με την Καλλιθέα .(Σε τρείς αγώνες μέσα στο Σπύρος Γιαλαμπίδης τρείς ισοπαλίες)

Δεν μπόρεσε να πετύχει την νίκη η ομάδα του Ταύρου απέναντι στην ομάδα της Καλλιθέας.Και πλέον έχει σε εξι αγώνες 9 βαθμούς.

95'
Τέλος αγώνα
94'
Κίτρινη Κάρτα - Καραλής Γιάννης (Καλλιθέα)
94'
Κίτρινη Κάρτα - Παπαδόπουλος Παναγιώτης (Φωστήρας)
90'
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

83'
Αλλαγή για τον Φωστήρα, αποχωρεί ο Σεχολάρι περνάει στη θέση του ο Γιόνδης
83'
Ακόμη μία αλλαγή για τον Φωστήρα, βγαίνει ο Τασουλής και μπαίνει ο Γιαννούλης
78'
Σέντρα του Κόντι από τα δεξιά ο Κιμανί στη μικρή περιοχή έπιασε την κεφαλιά η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κατσούλη
71'
Αλλαγή για τον Φωστήρα, βγήκε ο Παναγιωτόπουλος και πέρασε στη θέση του ο Μακρίδης
70'
Πλάγιο σουτ από τον Καραλή έδιωξε δύσκολα ο Παπαδόπουλος σε κόρνερ
66'
Αλλαγή για την Καλλιθέα, στη θέση του Σταύρου πέρασε ο Φαμπρίς
57'
Κίτρινη Κάρτα - Κόντι Γιάννης (Φωστήρας)
56'
Κίτρινη Κάρτα - Μουσταφίδης Παύλος (Καλλιθέα)
54'
Αλλαγή για την Καλλιθέα, ο Φαγιέ εκτός στη θέση του ο Καραλής
54'
Σουτ του Παγώνη από πλάγια θέση έβγαλε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος
51'
Δυνατό σουτ του Γκαλάν έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε άουτ
46'
Έναρξη β' μέρους
45'
Λήξη α' μέρους
41'
Δυνατό σουτ του Σταύρου έξω από την περιοχή έδιωξε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος
31'
Εκτέλεση φάουλ του Κιμανί λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
25'
Κίτρινη Κάρτα - Εμέκα Άντονι (Φωστήρας)
14'
Κλέβει την μπάλα ο Βούζας από τον Παγώνη, μπαίνει από τα δεξιά στην περιοχή αλλά σουτάρει άουτ
2'
Σουτ του Γκαλάν εκτός περιοχής μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Παπαδόπουλος
1'
Έναρξη αγώνα

Φωστήρας (Τ. Ματάισεν): Παπαδόπουλος, Τασουλής, Ανδρίκος, Σεχολάρι, Παναγιωτόπουλος, Εμέκα, Βούζας, Κόντι, Κακαράς, Κουλιμπαλί, Κιμανί.

Καλλιθέα (Κ. Βαζέχα): Κατσούλης, Μουσταφίδης, Παγώνης, Θεολόγου, Πίκολο, Καλαμιώτης, Φαγιέ, Σταύρου, Κατσικογιάννης, Χαϊκάλης, Γκαλάν.

Διαιτητής: Ανδρονικίδης (Πειραιά)
Βοηθοί: Δανέζης, Μεϊντάνας (Αθηνών)

Δείτε σε "video" τις δηλώσεις Στέργιου μετά τον αγώνα Λέοντα Μοσχάτου -Τελαμώνα 61-56.

Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2013

Δείτε σε "video" τις δηλώσεις του προπονητη ΑΕ Μοσχάτου κ. Δημητρίου μετά τον νικηφόρο αγώνα της ΑΕΜοσχάτου με 1-0 επι του Ηφαίστου.

ΕΣΚΑΝΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ:Δύσκολη νίκη για την Ελευθερία Μοσχάτου με 63-59 στο ντέρπι με τον Αστέρα Αγίου Δημητρίου.

Tα κορίτσια του Σωτήρη Τσαραπατσάνη σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο της Μιαούλη  στο ντέρπι του δεύτερου  ομίλου της
Ά ΕΣΚΑΝΑ Γυναικών αντιμετώπισαν την ομάδα του   Αστέρα Αγίου Δημητρίου και δυσκολεύτηκαν πάρα πολύ για να κάψουν την αντιστασή της όπου τελικά την κέρδισαν με 63-59.

Η Ελευθερία ενω ξεκίνησε πολύ καλά  πήρε και μία καλή διαφορά,  όμως στην συνέχεια  δεν είχε καλό ρυθμό με αποτέλεσμα ο  Αστέρας Αγίου Δημητρίου το εκμεταλλευτεί και να προηγηθεί τρία λεπτά πρίν το τέλος του αγώνα με τέσσερις  πόντους, αλλά η ψυχική δύναμη ΄των κοριτσιών της Ελευθερίας ήταν αυτή που φάνηκε με αποτέλεσμα  να ανατρέψουν το αποτέλεσμα και να πάρουν μία πολύ σημαντική νίκη με 63-59.

Μετα αυτή την νίκη η Ελευθερία Μοσχάτου παραμένει πρώτη στην βαθμολογία του ομίλου της και τον επόμενο αγώνα θα αντιμετωπίσει την ομάδα της Αιξωνής εκτός έδρας.

Δείτε τις δηλώσεις του σκόρερ Γιώργου Παπαευθυμίου μετά τον νικηφόρο αγώνα της ΑΕΜοσχάτου με 1-0 επι του Ηφαίστου.

Πύρρεια νίκη στο 88' της ΑΕΜοσχάτου με 1-0 επι του Ηφαίστου με γκόλ του Παπαευθυμίου

Πραγματικά η ΑΕ Μοσχάτου μπορεί να μήν έπαιξε σήμερα το μεσημέρι τόσο  καλό παδόσφαιρο στο γήπεδο της ΑΓΕΤ Χαραυγής κόντρα στον Ηφαιστο Νίκαιας  αλλά κατάφερε να πάρει την νίκη έστω και στο τέλος του αγώνα. Ετσι μπόρεσε να παραμείνει σε απόσταση αναπνοής απο τον Ερμή Νίκαιας (2 βαθμούς διαφορά, ο οποίος κέρδισε τον Αρη Αμφιάλης με 2-1 ) και ελπίζει πλέον την επόμενη αγωνιστική να ξεπεράσει και το εμπόδιο της Δόξας Πειραιά, έναν αγώνα που θεωρείται αρκετά δύσκολος και αποτελεί και πρόκληση για τα παιδιά του Δημητρίου να παίξουν καλό ποδόσφαιρο ώστε να πάρουν και την νίκη.
H φάση του γκόλ όπου λίγο πρίν σουτάρει ο Παπαευθυμίου και ευστοχήσει  ενω είχε διωχθεί η μπάλλα ύστερα απο χτύπημα κόρνερ απο τον Σπηλιωτάκη.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΜΠΑΛΑΧΟΥΤΗΣ Γ., ΣΤΑΜΑΤΗΣ Μ.1-1
8.Α.Ε.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ - ΟΔΗΓΗΤΡΙΑΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ»

ΣΚΑΛΤΣΗΣ Θ., ΣΓΑΝΤΖΟΣ Γ., ΚΟΤΖΑΜΑΝΙΔΗΣ Η.2-1
9.ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ - ΑΙΓΙΝΑΣ Α.Ε.ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ»

ΠΑΠΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΚΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ Α.0-3
10. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

ΒΛΑΝΤΗΣ Χ., ΤΖΙΚΑ Κ., ΣΑΒΒΑΤΙΑΝΟΣ Δ.0-1
11.Α.Σ.ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ»

ΣΑΚΚΑΣ Β., ΚΑΡΦΗΣ Δ., ΤΑΤΣΙΝΑΣ Ι.1-2
12.ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ

ΑΡΓΥΡΗΣ Ε., ΚΙΟΥΣΗΣ Π., ΠΕΡΔΙΚΟΥΡΗΣ Γ.1-0
13.ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ - ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ»

16. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ06006313

ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΜΟΣΧΑΤΟΥ WADU ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΓΧΡΩΜΩΝ ΚΑΙ ΜΑΥΡΩΝ ΖΟΝΩΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ ( TAE-KWON-DO)

ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΓΧΡΩΜΩΝ ΚΑΙ ΜΑΥΡΩΝ ΖΟΝΩΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ TAE-KWON-DO ΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 2.000 ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ.!!!

ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΜΠΡΙΝΤΕΖΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΤΑ ΚATA
ΠΕΜΠΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΑΧΤΑΤΖΗΣ ΤΑΣΟΣ,ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ,ΚΑΛΑΜΒΡΕΖΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ,ΜΑΜΜΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ.
ΑΞΙΟΜΑΧΗ Η ΠΡΩΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΒΑΓΓΕΛΗ ΛΟΥΛΑΔΑΚΗ.

ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ !!!!!!!!!

Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2013

Δηλώσεις Δημάκη και Αλεξίου μετά τον αγώνα Λέοντα Μοσχάτου -Τελαμώνα 61-56

Εθνικός:Πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη επί της Α.Ε. Σαλαμίνας με 1-2

Πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη επί της Α.Ε. Σαλαμίνας με 2-1 πήρε ο Εθνικός, που επέστρεψε στις επιτυχίες μετά το 0-0 απέναντι στον Αετό Κορυδαλλού. Λύγκος (60') και Παυλόπουλος (71') τα γκολ του Εθνικού.

Ο κόουτς Χατζηαλέξης  δεν θα έχει στη διάθεση του ,τους τραυματίες Χέλη και Χαλιμούρδα ενώ το θετικό στοιχείο είναι η επιστροφή του Παυλάκη και μάλιστα στην αρχική 11άδα.

Η 11άδα της ομάδας μας αποτελείται απο τους Βουτσινά,Σπήλιος,Ξενιτόπουλος,Μπένα ,Σύρος,Σαμιώτης, Σούφλας,Σάμιος, Παυλάκης,Σταφσουλάι και Λύγκος.

To ξεκίνημα του αγώνα χαρακτηρίστηκε από το αναγνωριστικό παιχνίδι  και των δύο ομάδων με την προσπάθεια και των δύο ομάδων να κερδίσουν το κέντρο να φέρνει ένα κακό θέαμα στην αναμέτρηση.. Μέτρια η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου που είναι λίγο καλύτερος από πέρυσι πάντως.
39ο λεπτό και οι γηπεδούχοι χάνουν μεγάλη ευκαιρία  όταν σε αντεπίθεση τους , o Kοκλιώτης κάνει ψηλοκρεμαστό σουτ προς το τέρμα ,αλλά ο Μπενα κρατάει το μηδέν παρεμβαίνοντας πάνω στη γραμμή..

46΄ Αλλαγή για το Εθνικό. Ο Παυλόπουλος αντί του Ξενιτόπουλου

60' ΓΚΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛ!!! 0-1!!! Κάθετη πάσα του Παυλόπουλου και ο Μανώλης Λύγκος με ωραία ενέργεια ανοίγει το σκορ για τον Εθνικό!

71' ΓΚΚΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!Έπειτα από φάουλ του Σούφλα ο Παυλόπουλος με κεφαλιά από πολύ πλάγια θέση έγραψε το 0-2 για τον Εθνικό!

75' Αλλαγή για τον Εθνικό. Ο Ηλιόπουλος αντί του Σαμιώτη.

76' Τρομερή ευκαιρία για τον Εθνικό, με τον Ηλιόπουλο να αστοχεί προ κενής εστίας.!

84' 1-2 μειώνει ο Λάμπρος Χανιώτης για την Α.Ε. Σαλαμίνας.

85' Τρίτη αλλαγή για τον Εθνικό. Ο Γκορόγιας αντί του Σπήλιου.

Λήξη του αγώνα, Ο Εθνικός παίρνει μεγάλη νίκη επί της Α.Ε. Σαλαμίνας με 1-2.

Παμπαίδες Β':Δυναμική εμφάνιση του Ικαρου Καλλιθέας με νίκη 53-43 επι του Παναθηναικού με το ξεκίνημα του τουρνουά "Ανδρέα Μιαούλη''.

Ομάδα με αποφασιστικότητα και τόλμη  έδειξαν ότι είναι τα παιδιά του Στρίγκου  σήμερα το πρωί στο γήπεδο της Λάμπρου Κατσώνη όπου αντιμετώπισαν τον Παναθηναϊκό με το ξεκίνημα του τουρνουά "Ανδρέα Μιαούλη''.
Ο Ίκαρος έδειξε με στο σημερινό παιχνίδι του ότι διαθέτει πολύ καλούς και αξιόλογους παίκτες με πολλά θετικά στοιχεία,τα οποία μπορούν να βελτιώνονται με την σκληρή δουλειά.

Ο Ίκαρος φάνηκε πολύ καλύτερος στα κρίσιμα λεπτά του αγώνα και δίκαια πήρε την σημερινή νίκη από μία ομάδα σχεδόν ισάξια η οποία παρότι στο δεύτερο δεκάλεπτο έχανε με 30-20 μπόρεσε και πίεσε ώστε ισοφάρισε σε 42-42 πέντε λεπτά πρίν το τέλος του αγώνα και έτσι έδειξε και αυτή την αξία της με τον καλύτερο τρόπο.

Από την αρχή του αγώνα  ο Ικαρος πήρε το προβάδισμα με 2-0,4-2, αλλά στην συνέχεια ο Παναθηναϊκός πέρασε μπροστά στο σκορ με 4-6   αλλά και πάλι ο Ίκαρος αντιδρώντας έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με 11-6 υπέρ του.
 Στο δεύτερο δεκάλεπτο σε ένα ξέσπασμα της ομάδας της Καλλιθέας το σκορ διαμορφώθηκε  σε 13-9,21-14,27-18 και 30-20.
Στο τρίτο δεκάλεπτο τα παιδιά του Κωστόπουλου εκμεταλλευόμενα κάποια αδράνεια των παικτών του Ικάρου κατάφεραν να αρπάζουν την ευκαιρία και να ξαναμπούν στο παιχνίδι μειώνοντας πρώτα σε 35-32 δύο λεπτά πρίν  το τέλος και έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο με 40-36.
Στην συνέχεια στο τέταρτο δεκάλεπτο τα πράγματα έγιναν δύσκολα για τον Ίκαρο όπου ή αντίπαλος ομάδα  πρώτα έκανε το 40-38,42-40 και πέντε λεπτά πριν την λήξη ισοφάρισε σε 42-42.Σε αυτό το σημείο όμως φάνηκε ο δυναμισμός των παιδιών του Στρίκου που αμέσως αντέδρασαν και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον αντίπαλο και αφού πρώτα πέρασαν μπροστά στο σκορ με 43-42 και 47-43 τελικά έκλεισαν τον αγώνα με το 53-43 το οποίο τους έδωσε και την πρώτη σημαντική νίκη με το ξεκίνημα του τουρνουά "Ανδρέα Μιαούλη''.

Στον επόμενο αγώνα ο Ίκαρος  με υπέρ του την  καλή ψυχολογία θα αντιμετωπίσει  τους Τράχωνες.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα  (11-6,30-20,40-36,53-43)

O Διαιτητής του αγώνα  Μαυρέλης   ήταν πολύ καλός στο σημερινό έργο του.

Σπουδαία βαθμολογικής σημασίας νίκη με 61-56 πήρε ο Λέωντας Μοσχάτου απο το Τελαμώνα Σαλαμίνας.(19-13,27-22,51-33,61-56)

Παίζοντας πολύ καλύτερα ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο ο Λέοντας  Μοσχάτου γνωρίζοντας τι ζητούσε μέσα στο γήπεδο κατ όλη την διάρκεια του αγώνα την κατάλληλη στιγμή "φόρτσαρε" και πήρε μία νίκη η οποία έχει μεγάλη σημασία για την συνέχεια διότι και την ψυχολογία της ομάδας ανεβάζει αλλά κυρίως πλέον την βάζει μέσα  στο κυνήγι της ανόδου.

Εκείνο που εμείς σήμερα είδαμε είναι ότι όλοι οι παίκτες ζητάνε κάτι καλύτερο και όλοι θέλουν να παίξουν όσο το δυνατόν περισσότερο ώστε  να συνεισφέρουν έχοντας μερίδιο στην καλή πορεία της ομάδας μας.
Αυτό είναι πολύ σημαντικό διότι είναι η κινητήρια δύναμη της επιτυχίας.

Καλή συνέχεια

Διαιτητές: Αρφαρά , Μαραβέλιας
ΛEΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ  (Γκααφάρ) : Βασιλάκος , Κομνηνός  (1), Παυλιάς , Αλεξίου , Καρκατσέλης, Δημάκης , Γιαμπάνης , Κόλλιας  , Πόθος, Νικολάου , Καραγιαννίδης, Κάτσικας
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (Πούτος) : Κουράκος , Νάννος , Δούνιας , Κιουλάφας , Καβρουδάκης , Τόμπρος Α. , Μπουρβάνης , Τηγάνης , Τόμπρος Χ., Κούμενος , Καρατζιόγλου, Δρακάτος

Παρασκευή 1 Νοεμβρίου 2013

Ακαδημίες Φωστήρα:Aγωνιστικό πρόγραμμα τμημάτων του Σαββατοκύριακου 2&3/11

Με αρκετή σοβαρότητα αντιμετωπίζει την κυριακή η ΑΕ Μοσχάτου τον Ηφαιστο.

Με αρκετή σοβαρότητα θα πρέπει να παραταχθεί  η ΑΕΜοσχάτου απέναντι στον δυναμικό Ηφαιστο ώστε την Κυριακή το μεσημέρι(15:00μμ) που θα τον αντιμετωπίσει στο γ'ηπεδο της ΑΓΕΤ Χαραυγής για το πρωτάθλημα του πρώτου ομίλου της ΕΠΣΠειραιά να καταφέρει να πετύχει και  την νίκη η οποία θα τον οδηγήσει ακόμα ψηλότερα στην βαθμολογία.

ο Ηφαιστος θεωρείτε μιά απο τις καλές ομάδες ό οποίος εαν δεν προσεχθεί στον βαθμό που θα πρέπει είναι ικανός να  κάνει την ζημία ,η μικρή  διαφορά βαθμών απο την ΑΕΜοσχάτου αποτελεί το σηματικότερο   κίνητρο για να κυνηγήσει το παιχνίδι μέχρι το τέλευταίο δευτερόλεπτο για να αρπάξει τυχόν βαθμό η βαθμούς..

Η ομάδα μας απο την δική της πλευρά με νίκη θα πάρει τους τρείς βαθμούς ώστε σε περίπτωση στραβοπατήματος του Ερμή Κορυδαλλού στο παιχνίδι του με τον Αρη Αμφιάλης  να καταφέρει να τεθεί ίσως και επικεφαλής της βαθμολογίας του ομίλου της.

Να θυμήσουμε στο περσινό αγώνα η ομάδα μας έίχε κερδίσει τον Ηφαιστο  με 3-2 (είχε προηγηθεί με 2-0,ισοφαρίστηκε σε 2-2 και στο τέλος κατάφερε να πάρει την νίκη)
Την ομάδα του Μοσχάτου θα ακολουθήσουν στο γήπεδο της ΑΓΕΤ  αρκετοί φίλαθλοι οι οποίοι βρίσκονται  κοντά της σε κάθε αγώνα.

ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητές
1.ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΕ - ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣΣάββατο02/11/1315:00ΚΑΡΥΟΦΥΛΛΗΣ Κ., ΚΑΛΗΜΕΡΗΣ Ν., ΚΙΟΥΣΗΣ Π.
2.ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ - ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΙΚΑΙΑΣ - Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣΚυριακή03/11/1312:30ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΚΟΥΡΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ Α., ΣΤΑΜΑΤΗΣ Μ.
3.Α.Ε.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ - ΟΔΗΓΗΤΡΙΑΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ»Κυριακή03/11/1312:30ΣΚΑΛΤΣΗΣ Θ., ΣΓΑΝΤΖΟΣ Γ., ΚΟΤΖΑΜΑΝΙΔΗΣ Η.
4.ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ - ΑΙΓΙΝΑΣ Α.Ε.ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ»Κυριακή03/11/1312:30ΠΑΠΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΚΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ Α.
5. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥΚυριακή03/11/1315:00ΒΛΑΝΤΗΣ Χ., ΤΖΙΚΑ Κ., ΣΑΒΒΑΤΙΑΝΟΣ Δ.
6.Α.Σ.ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ»Κυριακή03/11/1315:00ΣΑΚΚΑΣ Β., ΚΑΡΦΗΣ Δ., ΤΑΤΣΙΝΑΣ Ι.
7.ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣΚυριακή03/11/1315:00ΑΡΓΥΡΗΣ Ε., ΚΙΟΥΣΗΣ Π., ΠΕΡΔΙΚΟΥΡΗΣ Γ.
8.ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ - ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ»Κυριακή03/11/1315:00ΚΑΡΥΟΦΥΛΛΗΣ Κ., ΚΑΛΗΜΕΡΗΣ Ν., ΓΚΟΛΕΣ Π.